Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Książkowe Hity i Kity...  (Przeczytany 4542 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 02, 2011, 17:18:22 »
Ostatnie co wyszło to dziedzictwo smoka :) jak chcesz to ja mam wszystkie trzy części Kronik to mogę pożyczyć
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 04, 2011, 20:17:06 »
Pomyślimy. A ja będę poza tym chciał się przegryźć przez "Tern" Pierumowa i potem pewnie przez "Aliendorę" :)

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 04, 2011, 20:56:00 »
Terna również mam, więc jak nie będziesz chciał kupować, a nie masz gdzie wypożyczyć, pisz :)

sorry za spam Doom :D
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 07, 2011, 16:54:56 »
"Tern" jest świetny. IMO kolejny dowód na to, że lepiej czytać wschodnich autorów, bo na zachodzie pomysły dawno się skończyły. Teraz czytam Aliedorę i tylko mnie to utwierdza w tym przekonaniu

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 07, 2011, 17:18:36 »
Coś w tym jest i co do wschodnich pisarzy to warto jeszcze tu wspomnieć chociażby o Asimovie który też swoją cegiełkę do fantastyki dołożył ;)

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 08, 2011, 00:20:35 »
To wspomniec trzeba jeszcze Łukianienke no i Diaczenków, głównie za "Tułaczy". A pamięta ktoś Yeskowa? Własnie sie zabieram za "Ostatniego Wladce Pierscienia" IMO nie smierdzi tania podrobka tak jak myslalem, ale z opinia poczekam do ostatniej strony.

A propos Asimova to teraz mi się przypomniało, że najdłuższą i najbardziej rozwijającą rozmowę na jego temat przeprowadziłem z panem doktorem, który mnie zaszywał po naszej feralnej przejażdżce :D

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 08, 2011, 08:09:16 »
Ostatni Władca bardzo mi się podobał. Osoby o których wiem że to czytały również mają raczej pozytywne opinie.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 08, 2011, 11:31:51 »
Co do Yeskova to ja bardzo dawno temu miałem w rękach "Ewangelię wg Afraniusza". Ogólnie też mi się podobało.

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 12, 2011, 23:20:07 »
To skoro mówimy o podróbkach Tolkiena to warto przypomnieć, że autor swietnych "Siedmiu zwierzat Rejlegu", o ktorych była mowa, zasłynął jako autor.... kontynuacji trylogii Tolkiena. nieoficjalnej oczywiscie, zdaje sie ze caly naklad na przemiał poszedł po interwencji Tolkien Estate

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 12, 2011, 23:28:01 »
Pierumow?
O ile wiem 2 i 3 tom "jego" trylogi był dostepny w Planecie
Chociaż z jego książek najbardziej podobała mi się Księga Hagena
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 13, 2011, 01:35:45 »
Doom wie co mówi, pierwszy tom Kronik Hjorwardu to jedna z najlepszych książek fantasy jakie czytałem
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 13, 2011, 19:12:28 »
Co racja to racja , mam nadzieję , że może kiedyś go na Festiwal w Nidzicy zaproszą, chociaż i tak nie będzie źle bo gościem zjazdu ma być między innymi George R.R Martin :)

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 12, 2011, 20:10:00 »
Z ciekawszych książek jakie ostatnio można wyhaczyć pozycją godną uwagi jest Larry Niven i jego "Budowniczowie Pierścienia" :)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 12, 2011, 20:14:29 »
Co racja to racja , mam nadzieję , że może kiedyś go na Festiwal w Nidzicy zaproszą, chociaż i tak nie będzie źle bo gościem zjazdu ma być między innymi George R.R Martin :)
Hehe, nie pytajcie jak ale jestem adminem na jednym pisarskim forum. Tam Gra o Tron dostala taki słowny wpi***** że aż sie serwer trząsł :P Na Hataku ponoć podobny dym byl tyle że tam się znaleźli też jacyś obrońcy, wiec musiało być ciekawiej ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2011, 08:56:11 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 13, 2011, 10:23:18 »
Aż tak źle?? :P Ciekawe co powiem sam Martin na festiwalu jak go będą tak torpedować  :P

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 13, 2011, 10:42:32 »
Cytuj
Czytam sobie tę Grę o Tron. Sztampowe to jest do bólu, miejscami typowa dla fantasy schizofrenia (trochę nazw totalnie z dupy, a obok buki, graby, czereśnie, melony... a najbardziej mnie rozwaliły lwy i sfinksy - nie wiem nawet które bardziej, ale nie widziało mi się klimatu, dla żadnych z nich). No i największy hit, tym razem nie kopię w (grubą) dupę Martina a ekipę (wy)Zyska. Ta ksiązka nie miała redakcji. Nie miała i już kurwa, skoro nazewnictwo jest właściwie dwujęzyczne - polskie i angielskie... Jeden facet jest Lordem Storm Ending i rezyduje w Krańcu Burzy... A Królewska Przystań raz na jakiś czas staje się Kings Landing. Że o tym co tłumacz zrobił (a redakcja nie zauważyła, wróć, redakacji nie było) z nazwami pokrewieństwa to nie będę wspominała. Tam się roi od siostrzeńców, wyobraźcie sobie  Od siostrzeńców będących bratankami...

Autor oczywiście dawno kobiety nie miał (nie dziwię się) i musiał nam wszystkim o tym opowiedzieć. A kazirodztwo rulez po prostu.

Ale mimo to, się cholerstwo czyta. Wielowątkowe, więc tym bardziej się pędzi do przodu. Intelektualnego wysiłku nie wymaga wcale. A że mi podśmierduje Fortecami to jest insza inszość...
Masz jedna z ciekawszych recenzji :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:39:40 »
No to faktycznie pojechali po całości. Co do tego , że książka nie miała redakcji to podejrzewam , że gdyby książka trafiła pod skrzydła Solarisu to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Zresztą w planach mam wzięcie tej książki w ręce więc też będę miał w to głębszy wgląd.

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 25, 2011, 18:45:05 »
Z ciekawie zapowiadających sie książek warto zwrócić uwagę na "Eifelheim" Flynna (jest to wznowienie) który stanowi fajne połączenie fantastyki i historii :)

Offline asiec

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 05, 2011, 23:10:42 »
Zapewne mam dziwaczny gust ale mi sie bardzo podobały obie do tej pory wydane książki Kiry Izmajłowej oraz seria Atalaya autorstwa Jagi Rydzewskiej. obydwa serdecznie polecam.
PS Kłamca tez jest genialny :3.... i Mroczna Wieża S. Kinga
so tell me, what's wrong with you?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 05, 2011, 23:26:07 »
Który kłamca? :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Jerex

  • Bohater
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 06, 2011, 21:34:09 »
o mi tez sie bardzo podobały książki Mrocznej Wieży ! dzieki za przypomnienei mialem jeszcze raz przeczytac :) jako swoje 3 grosze,polece "Apokalipse według Pana Jana", Roberta Szmidta :) Obraz postapokaliptycznego świata, konkretnie Polski, Pan Jan to człowiek który chce stworzyć nowe supermocarstwo ze stolicą we Wrocławiu, ale z bunkrów wyjeżdza wojsko i przedstawiciele władzy i chcą odzyskac panowanie. Bardzo fajna książka przeczytałem ją jednym tchem :)
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2011, 21:52:42 wysłana przez Jerex »
Today is a good day for someone else to die!
           Dwarfish warcry

Offline asiec

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 07, 2011, 09:41:32 »
Kłamca aut. Jakub Ćwiek - gdzie głownym bohaterem jest Loki, nordycki bóg kłamstwa obecnie na usługach aniołów, wysyłany do zadan z którymi skrzydlaci sobie.... nie do konca radzą.
przypomniała mi się jeszcze jedna ju typowo lekka i rozrywkowa literatura
Rock'n'roll, bejbi! aut.  Piotr Rogoża - grupa nastolatków, chlejących wino i grających w RPG, mieszkających w miasteczku, w którym zdarzają się bardzo dziwne rzeczy... ;>
so tell me, what's wrong with you?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Książkowe Hity i Kity...
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 07, 2011, 11:03:38 »
Pytałem o tom Kłamcy. Są trzy, ostatniego nie czytałem, a 1 i 2 poziomem raczej się różnią między sobą...
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.