Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: rekwizyty  (Przeczytany 4969 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
rekwizyty
« dnia: Maja 11, 2011, 16:53:24 »
takie pytanie - macie jakieś swoje tajemnice dotyczące robienia rekwizytów LARPowych?
jakieś fajne niezrealizowane pomysły - czy to z powodu braku czasu czy funduszy?

ja uważam, że zarówno rekwizyt jak i strój powinny przede wszystkim wyglądać. od środka mogą być czymkolwiek, mogą się psuć i sypać, jeśli tylko robią rażenie przez te parę godzin...


i drugie pytanie - potrzebuje pomocy przy robieniu steampunkowych gadżetów. np jak odczepić ośkę od kółka zębatego z zegarka? pomysły i/lub młotek mile widziane.

a, no i jeszcze do kolegów od figurek (całych dwóch?) - jak Wy to robicie, że tak są takie drobniutkie szczegóły? jakich pędzli i innych tajemnych arkanów używacie? ^^

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2011, 17:01:29 »
Cytuj
i drugie pytanie - potrzebuje pomocy przy robieniu steampunkowych gadżetów. np jak odczepić ośkę od kółka zębatego z zegarka? pomysły i/lub młotek mile widziane.
Uciąć? Np takimi fajnymi cążkami czy jak to sie określa do drutu, potem ewentualnie wiercenie, ale w zalezności od zębatki wiertło może być probllematyczne bo np nasz modelarski sprzęt jest raczej przeznaczony do miekiego metalu  / plastiku nie wiem jak zachowa się w konfrontacji z konsystencją materiału używanego w zegarkach (pewnie pęknie)
Cytuj
a, no i jeszcze do kolegów od figurek (całych dwóch?) - jak Wy to robicie, że tak są takie drobniutkie szczegóły? jakich pędzli i innych tajemnych arkanów używacie? ^^
Najmniejszy pedzelek jaki można kupić to 00 (chociaż kiedyś przez moment widziałem w sprzedarzy 000) cała reszta to pokłady cierpliwości i skill "nietrzęsąca się ręka" na 5, czasem ewentualnie za wsparcie słuzy tak zawana trzecia ręka zegarmistrza (która sama w sobie po tiuningu może ładnie sie wpasować w steampunkowy sprzęt), lub przed malowaniem green stuf + zestaw narzedzi taki jakiego uzywają dentyści do modelowania masy plombowej na zebach a (albo narzedzia home made o takim zastosowaniu)

EDIT
o takie cuś
http://allegro.pl/precyzyjne-malowanie-figurek-hit-piekna-figurka-i1600343125.html
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2011, 17:05:09 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 11, 2011, 17:23:36 »
"takie cuś" bardzo jest fajne :)

a np ktoś miałby pomysł jak obrabiać szkło? tak, wiem, jestem dziwna :D

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 11, 2011, 17:25:39 »
wodoszlifowanie? tyle że do tego konkretny warsztat jest potrzebny
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 11, 2011, 17:33:47 »
wiesz, jest prostszy sposób, przynajmniej do tego co ja potrzebuję: diamentowy dynks do szlifowania (cięcia?, nie pamiętam dwa lata temu cudeńko w rekach miałam) i palnik gazowy (coby palców potem nie cięło). i szczypce drewniane :D
Doom, myśl w stronę prostoty, nie superwyrąbanychwkosmos efektów ^^

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 11, 2011, 17:38:56 »
tak obrabiali szkoło w sredniowieczu i chyba starozytności , wiec technologia raczej "prosta" :P ;)
Ale nie mam pomysłu na obrubkę inną. Diament ładnie tnie, ale tylko tnie, zabawe z modelowaniem szkła palnikiem odpusciłem sobie po tym jak coś źle zrobiłem i obok głowy smigną mi okruch szkła (czasy liceum, gdzieś w tym samym czasie bawiłem sie petardami które sam produkowałem :P )
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 11, 2011, 17:40:30 »
nie, no. ja po prostu prawdopodobnie pewną rurkę będę chciała skrócić :D potem zapiec nad gazem w akademiku i już. tylko chodzi o to, jak to obciąć wcześniej, żeby nie połamać szkła.

o, a to było diamentowe wiertło :)

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 11, 2011, 17:40:58 »
Zależy jak chcesz obrabiać- pociąć czy raczej szlifować.
Do cięcia to prosty kawałek metalu z ostrzem diamentowo-korundowym wystarczy. Ale i papiery diamentowo-korundowe są i je wkłada się na malusią szlifierkę.

Pomyśl co Ci może Uniwersytet użyczyć (na pewno na jakimś wydziale technicznym jest szlifierka itd itp tylko trzeba znaleźć i pogadać z odpowiednimi osobami).

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 11, 2011, 17:52:37 »
musiałabym się do taty koleżanki odezwać, a nie jestem pewna czy to dobry pomysł :D szukam innego sposobu, nie obejmującego kupowania całego wiertła czy szlifierki ^^

i wciąż nie wiem, jak sobie poradzić z trybikami :D

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2011, 17:57:45 »
Co dokladnie chcesz tym trybikom zrobic?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 11, 2011, 18:02:27 »
pozbyć się ośki. palcyma nie wychodzi, bo słabe mam rączki :D

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 11, 2011, 18:11:58 »
Uciąć? Np takimi fajnymi cążkami czy jak to sie określa do drutu, potem ewentualnie wiercenie, ale w zalezności od zębatki wiertło może być probllematyczne bo np nasz modelarski sprzęt jest raczej przeznaczony do miekiego metalu  / plastiku nie wiem jak zachowa się w konfrontacji z konsystencją materiału używanego w zegarkach (pewnie pęknie)
???
zresztą czeba doprecyzować czy chodzi o pozbycie sie ośki tak żeby był prześwit czy poprostu upitolenie westajacego badyla
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 11, 2011, 18:18:00 »
prześwit ma być. koniecznie!
miałam po prostu nadzieję, że da się inaczej niż ucinając to cholerstwo... bo odpowiednich narzędzi nie mam i kupować nie będę :/

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 11, 2011, 18:46:18 »
przynies do klubu jutro zobacze czy da sie coś zrobić
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 11, 2011, 20:15:14 »
A czy muszą być to kółka zębate z metalu? Nie mogą być z plastiku (np z taniego chińskiego budzika) i pomalowane srebrną farbką zakupioną u p. Rysia za parę złotych, lub pożyczoną ode mnie?  Wiercenie w takich kółkach to żaden problem (tak samo jak upitalanie wszelkich osiek) a sama pisałaś, że chodzi Ci o wygląd a nie o to co jest w środku...

Co do moich projektów Larpowych, to cały czas chodzi mi po głowie zmontowanie "szczudeł" obszytych "miśkiem" tak by wyglądały jak nogi satyra lub zwierzoludzi z Warhammera. Poza tym jest jeszcze parę pomysłów, ale o tym innym razem...

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 12, 2011, 10:50:53 »
wiesz, plastikowych tez mam parę. mogę spróbować, jak dotrze do mnie dobra farba metaliczna, ale założe się, że nie będą wyglądać aż tak dobrze. poza tym: mam zamiar lepić (?) z masy plastycznej i malować potem, ale póki co mam trochę kółek zębatych i chciałabym je wykorzystać :D

Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 12, 2011, 12:13:05 »
Akashne, jeśli chodzi o kółeczka zębate to dostałem się na nauki do kowala i mogę ci co tam chcesz uciąć i wyszlifować czy wywiercić. Korek, zainteresuj się szczudłami budowlanymi i  czymś zwanym Poweriser - cholernie drogie ale takie "nienaturalne" skoki wyglądałyby po prostu świetnie przy odgrywaniu wilkołaków i innych zwierzoczłeków, a zawsze możesz się wzorować i podłapać parę rozwiązań konstrukcyjnych ;)
HAIL TO THE DARK GODS \m/

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 12, 2011, 12:40:09 »
soulsick - bardzo chętnie, tylko mi potrzebne kółka o średnicy poniżej 1cm i grubości poniżej 1mm :D


do biżuterii ;>

a tak poza tym... hmm.. chyba się zaprzyjaźnimy, jak tylko wymyślę, jakie żelastwo by mi było potrzebne (tylko z czegoś lżejszego niż żelazo, co?)

ps. ja tu się wstawia grafiki do postów?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 12, 2011, 13:07:36 »
Cytuj
a tak poza tym... hmm.. chyba się zaprzyjaźnimy, jak tylko wymyślę, jakie żelastwo by mi było potrzebne (tylko z czegoś lżejszego niż żelazo, co?)
Brąz? Aluminim jest najlzejsze, ale tez drogie i upierdliwe w maskowaniu na inny metal
Cytuj
ps. ja tu się wstawia grafiki do postów?
Jesli obrazek nie jest krową której rozmiary zablokowałem powinno zadziałać wstawienie jego linka w tag
[img][/img]
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 12, 2011, 13:10:04 »
bo chciałam to wstawić:

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 12, 2011, 13:13:45 »
W zasadzie to ja tam widzę głównie skórę...
Tą maskę ewentualnie można zrobić z plastiku / żywicy co pomimo pewnego stopnia komplikacji powinno być sporo łatwiejsze niż zabawa metalami, później ewentualnie z wierzchu "okuć" bardzo cienką warstwą metalu dla wzmocnienia...
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 12, 2011, 13:26:59 »
to obczajcie jeszcze to:
http://www.redmer.com.pl/

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 12, 2011, 14:22:53 »
Hmm, więc który model czołgu Jaśnie Pani sobie życzy? :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 12, 2011, 14:28:57 »
Rany, takie małe?  :o No ja się specjalizuje głównie w "cięższym" metalu, dosłownie i w przenośni  ;D Ale przecież przy takich rozmiarach - czytaj: "przy takiej pierdółce" to pilnik młoteczek i gwóźdź i voilla gotowe i to z dziurką  :)
HAIL TO THE DARK GODS \m/

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 12, 2011, 14:29:25 »
nie mam żadnego :D