Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Spotkania Czwartkowe  (Przeczytany 11548 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #25 dnia: Października 06, 2010, 17:10:42 »
Chciałbym przypomnieć o tym żebyście nie nastawiali się na granie jutro przynajmniej nie na dzień dobry. kolejność spotkania: omawianie spraw klubowych -> omawianie ewentualnie innych ważnych kwestii -> granie w planszówki jeśli jeszcze będzie z kim i w co grać.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #26 dnia: Października 07, 2010, 22:08:24 »
Do Korka: Nie wiedziałem. Sam się nad tym zastanawiałem, ale nie był bym odpowiednia osobą do tego, zwłaszcza, że nie wiem wiem jak w bliskiej przyszłości będzie wyglądał mój czas..

Doom: spraw klubowych nie ma wiele, z tego co się orientuję, a poza tym, wszyscy ludzie kojarzą to z grami planszowymi... Jeśli grupka osób przyjdzie na spotkanie, a im zabroni się grać, to zrażą się, i będzie coraz mniej osób przychodzić... Fajnie by było stworzyć oddzielny dzień na plansze i rozmowy na temat gier fantasy itd, ale jeśli tak miało by być, to rozmowy, powinniśmy przełożyć na inny dzień, a plansze pozostawić na czwartek, aby za wiele nie mieszać ludziom w głowach. To taka moja sugestia, mała :P.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 22:12:18 wysłana przez Virus »

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #27 dnia: Października 12, 2010, 15:47:42 »
jestem za oddzielnymi spotkaniami planszowymi - choć nie wiem co na to nasz nowy znajomy-saksofonista. Mogę nawet przychodzić i otwierać, jeśli wśród grających nie znajdzie się jeden student UWM, którego by można było obarczyć tym obowiązkiem ;>
Virusie, spotkania klubowe są SPOTKANIAMI KLUBOWYMI. I każdy, kto do nas uczęszcza na pewno zrozumie, że SPRAWY KLUBOWE będą na nich załatwiane w pierwszej kolejności. Jeśli nie, wytłumaczy mu się to jeszcze raz, z uśmiechem na ustach. Na pewno zgodzi się pomóc, a przynajmniej wysłuchać, co mamy do powiedzenia. na plansze byłby czas POTEM. I nie, skoro czwartek jest już dniem SPOTKAŃ KLUBOWYCH, żeby nie mieszać ludziom w głowach lepiej zostawić to jak jest - a plansze przenieść.

Swoją drogą - dlatego właśnie nie podobało mi się to, że klub jest otwierany już o 17, że kiedy już ludzie zaczną grać, zanim właściwe spotkanie się rozpocznie, to później nie zawsze mają ochotę przestać. A salka jest mała i choćby nie wiem co, gry w trakcie jakichś klubowych spraw przeszkadzają.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #28 dnia: Października 12, 2010, 16:40:47 »
Dlatego przestałem sie pojawiać tak wcześnie kiedy trzeba coś obgadać.

W najblizszy czwartek mamy gości. Zjawi się część organizatorów Conquisty żeby przedsawić nam oczekiwania wobec nas i ewentualne warunki współpracy.
Do tego jak juz zostanie czy się właczamy czy nie (w przypadku opcji na tak) chciałbym wiedzieć co kto by mógł zrobić na konwencie jesli chce się w to właczać. Dlatego fajnie by było jakby wpadło troche więcej osób niz zwykle. Jesli ktoś wie że go nie będzie a mimmo to już wie że coś chciałby robić niech śle mi pomysł na mail do jutra wieczorem, tu juz będzie uwzględniany w planach
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #29 dnia: Października 12, 2010, 17:27:36 »
Najwyżej, nikt nie będzie przychodził oprócz was :), ale skoro wiecie lepiej- wy założylićie ten klub, wy o wszystkim decydujecie, to dość niepoważne. Aczkolwiek, na forum nikt się nie udziela, bo większość traktuje te spotkanie na luzie. Więc skoro robicie wszystko według siebie, nie słuchacie innych, to życzę wam powodzenia :).

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #30 dnia: Października 12, 2010, 17:29:25 »
Virus - nie bulwersuj się... :P

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #31 dnia: Października 13, 2010, 10:00:31 »
Virus, słoneczko, racz zauważyć, że są w naszej grupie osoby, które planszówki zwyczajnie NUDZĄ. A mimo to, kiedy trzeba, otwieram salę o 18 i siedzę do 22, jak w wakacje, kiedy żaden z pozostałych chłopaków nie mógł. Wzięłam sobie ksiżkę, grzecznie czytałam w kąciku. Wtedy to nie był dla Ciebie problem, więc czemu Ty grzecznie nie usiądziesz i nie posłuchasz, kiedy inni zajmują się sprawami bardziej ważnymi dla przetrwania klubu? Bo wiesz, na planszówkowców nie ma co liczyć - ilu z nich wpada na spotkania teraz, kiedy rok akademicki się zaczął? a jakie tłumy były w wakacje! Plansze w końcu się nudzą, jest ich ograniczona ilość, więc klub powinien oferować coś więcej - gdyby akurat się znudziły. Poza tym - naprawdę rzadko są spotkania, na których jest tylko gadanie - zazwyczaj po godzinie-dwóch tematy się kończą i wtedy i tak są wyciągane plansze... równie dobrze mogli byśmy pójść wtedy na piwo.
Chodzi mi o to, że jeśli granie w gry planszowe stanie się treścią spotkań, to do klubu przestaną chodzić ludzie, którzy interesują się czymś innym - a akurat planszami nie. Spójrz choćby na Miscast, dumnie zwący się OKFem - zostali z bitewniakami (no dobrze, nie jestem na bieżąco, znudziło mnie ich forum, jeśli się mylę to przepraszam i proszę o poprawkę). RPGi są z założenia rozrywką kameralną, najlepiej gra się (większości) w cichym zakątku pokoju, bez towarzystwa, więc oczywiście sesje na spotkaniach również odpadają, raczej. Ale jeśli jest jakaś sprawa.. czemu to dla Ciebie taki problem? :)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #32 dnia: Października 13, 2010, 14:20:12 »
+1 jeden do tego co napisała Akashne

Do tego zdumiewa mnie jedna rzecz. W ciągu ostatnich kilku lat w olsztynie próbowano działąć na polu planszówek. Było kilka inicjatyw wszystkie te juz zakończone spaliły sie po jednym dwóch spotkaniach (ostatnie dwi obie inicjowane przez Oskara z ramienia OKF). Ta która jeszcze dycha to pomysł Matia, ale również trzeba ludzi prawie za łeb ciągnąć na te spotkania. Dlatego jestem tak zdziwiony tym że wciąż i wciąż na spotkaniach AKMF jest problem jesli w planie jest coś innego niż planszówka...
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Szkieletor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #33 dnia: Października 13, 2010, 17:47:03 »
A ja zdradzę że organizacja konkwisty coraz bardziej się rozpędza. Więc myślę że czy się zdecydujecie dołączyć czy nie, nie wpłynie to na ogólny tor tego konwentu, jednak na pewno wzbogaciłoby to panel fantastyki. A sami wiecie najlepiej że na pierwszej ten panel leżał. Co prawda uważam że to z braku reklamy...blablabla... Miło będzie jeśli ktoś z AKMF zaoferuje organizacje jakichś atrakcji. Pozdrawiam

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #34 dnia: Października 13, 2010, 19:39:27 »
Szkieletor, żeby robić atrakcje na konwencie najpierw chcielibyśmy doprecyzować warunki na jakich do ich organizacji przystąpimy. i głównie temu będzie poświęcone spotkanie.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #35 dnia: Października 14, 2010, 09:22:29 »
Okay, ciężko jest się przyznać, ale faktycznie- mój błąd. Zgadzam się z wami, po przedstawieniu tych argumentów (zwłaszcza, o wcześniejszych <nieudolnych> spotkaniach innych grup, w klimacie plansz).

Sorry!

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #36 dnia: Października 14, 2010, 14:17:22 »
@ Szkielet - to, że te same osoby - obojętnie czy AKMF będzie w to wchodził oficjalnie czy nie - i tak się zgłoszą, wydaje mi się dość oczywiste. Nawet ja, mimo pewnych czarnych myśli, już wiem co zgłoszę, nawet jeśli klub w to nie wejdzie. Chodzi raczej o formalne ustalenie wzajemnych stosunków i wyjaśnienie niektórych spraw z góry, bo Klub powinien (dla własnego dobra) w to wejść. przykra, ale prawda.

@Virus - spoko, chodzi o to, żeby się zrozumieć :)
Poza tym ja serio pisałam, że można by zrobić osobne spotkanie tylko dla plansz, i że ja mogła bym przychodzić na 2-3h i z Wami siedzieć (i jakąś książką :) ). Najbardziej odpowiadałby mi wtorek-środa wieczór, tylko musiałby to Korek z ACK obgadać dokładnie - czy w ogóle możemy. A plansze na czwartkowych spotkaniach i tak będą się pojawiać, chodzi tylko o to, żeby poczekały chwillę, bo i sprawy klubowe rzadko przeciągają się ponad 2h.
z drugiej strony - mam taką straszną obawę, że jeśli pojawią się osobne spotkania planszowe, to większość przestanie pojawiać się na tych "ważniejszych"... bo i w sumie u nas jak ma być jakaś prelka to wszyscy wyglądają jakby byli tam za karę i tylko czekają aż prelegent skończy :(

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #37 dnia: Października 15, 2010, 16:12:07 »
Wiesz, lubię posłuchać o ważnych rzeczach, jak mam jakąś możliwość, również lubię się udzielać, więc ja bym się pojawiał w czwartki na pewno :) . Co do innej daty na plansze, z jednej strony fajnie, ale z drugiej... Na czwartkowe spotkania, przychodzi w chwili obecnej, niezbyt wiele osób. Mamy totalny zastój z planszami (ograliśmy wszystko, co mamy), jedynie Matio, nas kilka razy uraczył, pewnymi nowościami. Więc zastanawiam się, czy jest sens, robienia oddzielnie planszóweczek? Może nikt by nie przychodził, i oboje, czytali byśmy książki w kanciapie ^^ :P .

Podsumowując, warto się zastanowić, wcześniej o tym tutaj napisać, dać konkretny termin, od kiedy ma to ruszyć, aby ludzie się ogarnęli. Jeśli była by malusieńka frekwencja, a wręcz zerowa (nie wliczając Ciebie, oraz mnie), to dali byśmy spokój z tym i pozostali z czwartkiem w kortowie, oraz sobotami w planecie 11 :) . Co o tym sądzisz, Akashne?
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2010, 16:15:05 wysłana przez Virus »

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #38 dnia: Października 16, 2010, 10:27:21 »
Wiesz, ja generalnie to uważam, że w te czwartki to jesteśmy się w stanie pomieścić wszyscy razem - i plansze i reszta klubu ;) tym bardziej że tej reszty nie ma przecież nigdy tak wiele - i zawsze zostają jeszcze ze dwie godziny po reszcie na pogranie. jeśli rzeczywiście będzie taka potrzeba - i dość osób, które by na te drugie przychodziły - można by to zorganizować - ale to już Korka zadanie, żeby z ACK dogadać i wyznaczyć konkretny dzień.

Offline Szkieletor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #39 dnia: Października 16, 2010, 14:27:06 »
Inny dzień na plansze jest według mnie świetnym pomysłem! Tylko pierwszym problemem będzie przyzwyczajenie graczy do zmiany terminu. Ale to tydzień dwa i każdy będzie wiedział kiedy ma przyjść. Jestem jak najbardziej za. Myślę że środy są dobrym terminem na plansze, ewentualnie piątki no ale w nie za późnych godzinach bo trzeba też skoczyć na koniec roboczego tygodnia na miasto, prawda?

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #40 dnia: Października 17, 2010, 12:37:08 »
Ja wyskakuję w każdy dzień, kiedy mam ochotę :P Aczkolwiek, piątek jest takim częstszym terminem imprezowania ;). Spotkania w środę, były by uniwersalniejszym rozwiązaniem ;>.

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 21, 2010, 19:05:27 »
jest w czwartek spotkanie?
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 22, 2010, 22:14:22 »
W ten czwartek spotknia jednak nie ma. Przepraszamy, ale nie bedzie komu otworzyć sali.

Prosiłbym również o informacje ile osób byłoby ewentualnie chętnych spotkac sie między świętami a nowym rokiem. Wychodzi na to że ewentualnie tylko ja będę mógł otworzyć wtedy klub więc wolałbym wieziec czy będzie dla kogo.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 22, 2010, 22:31:40 »
Ja na pewno bym się pojawił :)

Offline Jerex

  • Bohater
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 23, 2010, 02:31:46 »
<podnosi rękę>
Today is a good day for someone else to die!
           Dwarfish warcry

Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:37:28 »
Będę i ja!  8)
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:21:07 »
Dobra, 3 osoby + ja to już minimum do banga, w takim razie jest dla kogo przychodzić >:D
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 26, 2010, 21:07:21 »
Misiek na szałcie Khazada pytał się o spotkanie w tym tygodniu

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 26, 2010, 22:48:30 »
jak leon przyniesie jakąś obmierzłą, czteroosobową grę od ffg to będę ;)

Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotkania Czwartkowe
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 26, 2010, 23:24:22 »
Ano! Przyniese, przyniese!
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"