Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Warhammer: Podbój  (Przeczytany 2140 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Warhammer: Podbój
« dnia: Marca 25, 2015, 19:07:24 »
Hej ;)
Szybkie pytanko...
Gra ktoś w Podbój w Olsztynie? :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 26, 2015, 12:46:21 »
Czołem!
Chodzi o "Inwazję"? Jeśli tak, to jeszcze rok lub dwa lata temu grało całkiem sporo osób, ale od tego czasu jakoś wszystko ucichło, na pewno znajdzie się parę osób, które trzymają karty po domach. Niestety nie potrafię wskazać Ci osoby aktualnie grającej. Wiem, że dużo działo i dzieje się nadal w Iławie, jeśli chodzi o tę grę.
Ale nie martw się od Twojego postu może się zacząć zupełnie nowy rozdział tej gry w Olsztynie...

Edycja:
OK. Sprawdziłem w wyszukiwarce. Nie chodzi o Inwazję. Tym bardziej nie znam nikogo, kto by w tę grę grał w Olsztynie. Ale może ten Gość kogoś zna... Ewentualnie musiał byś podpytać Matio.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2015, 12:51:44 wysłana przez korek »

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2015, 14:27:18 »
Dzięki Korek za odpowiedź :)
Jak zauważyłeś nie o Inwazje chodzi, chociaż i do tego jakieś karty mam :P Ale gra podobno poległa przez wydawnictwo i zabawę z balansem gry w bardzo nieciekawy sposób (nie znam szczegółów, ale nigdy nie wczuwałem się jakoś w Inwazje) :P
Co do Podboju to gra jest w miarę młoda, osadzona w realiach Warhammera 40k :) Świetny klimat i karty, plus wiesz co kupujesz, bez losowości w zestawach :) Chociaż mimo wszystko mega możliwości i mega opcje do budowania talii ;)
I przede wszystkim świetnie się gra :) Proste zasady, ale dzieki kartom i możliwościom kombinacji, jest złożona i daje duże pole do popisu przy strategiach itp. :)
Tak czy inaczej, gdyby ktoś cos słyszał to pisać proszę :D
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2015, 14:47:04 »
Seba, łobuzie, zmyliłeś mnie tym avatarem i dopiero po wejściu na forum Miscasta olśniło mnie z kim mam przyjemność :D
Jakbyś miał też jeszcze karty do Veto (choć przez ten czas akurat Twoje pewnie przestały być przydatne :P ) to wiedz, że my ciągle je tutaj praktykujemy. A jeśli nie lubisz losowości, to zawsze możesz kupować single.

Jeśli chodzi o Podbój, to z daleka krzyczę, że to nie mój klimat - jedyna broń palna jaką toleruję w "moich" klimatach to bandolet w olstrach albo hochlandzki muszkiet. ;)

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2015, 15:57:44 »
Człowiek "lekko" fryzurę zmieni i już go nie poznają, hehe :P
Co do klimatów to ja uwielbiam i fantasy i sci-fi ;) We wszystkim potrafię się odnaleźć :D
Podbój ma świetną rozgrywkę itp. Dostałem na urodziny i po pierwszej partii z Olkiem stwierdziliśmy, że bierzemy się za tą pozycję na poważnie :)

Co do Veto to jak kończyłem grać to sprzedałem wszystko koledze Fafieja, więc nic mi się nie ostało :P
A co do kupowania singli to dobrze wiesz, że to tak słodko nie jest ;) A tu kupuje dodatek za 50zł i mam komplet nowych fajnych kart do każdej frakcji ;) Jednak tu to wychodzi lepiej, hehe ;)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 27, 2015, 09:56:41 »
Nie przeczę, LCG mają właśnie tę przewagę nad CCG, że z początku wszyscy mają te same możliwości i liczy się tylko to jak każdy je wykorzysta. Nie ma zjawiska, które polega na tym, że kto najwięcej zainwestuje ten ma większe szanse na wygraną, kiedy to o przewadze niekoniecznie decydują umiejętności gracza, tylko zasobność jego portfela...
Ja bardzo bym chciał, żeby Veto stało się kiedyś grą typu LCG.

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 27, 2015, 12:58:53 »
Veto wydaje mi się, że za dobrze sobie radzi żeby zmieniali koncepcję ;)
Do mnie też za Podbojem przemawia miodność gry i różne sposoby wygranej ;) 3 możliwości zwycięstwa to całkiem spoko (możesz tez wygrać jak przeciwnikowi skończą się karty, ale tego nie liczę) :D
Nie będę ukrywał, że mocno zajarałem się tą gra, hehe :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warhammer: Podbój
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 19, 2016, 15:06:17 »
"...every man dies,
not every man really lives..."