Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Sobotnie sesje RPG...  (Przeczytany 1219 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Sobotnie sesje RPG...
« dnia: Marca 21, 2014, 10:28:30 »
Mam ciekawą informację, dla osób praktykujących szeroko rozumiane RPG (nie mylić z cRPG).
Otóż dogadałem się z pozostałymi agendami korzystającymi z Klubowego lokalu, w ten sposób, że w soboty w godzinach dziennych (powiedzmy 10:00-19:00) możemy korzystać z tej miejscówki bez potrzeby jej rezerwowania. Ale za to jeśli którakolwiek z agend będzie potrzebowała "kanciapy" w tych godzinach w daną sobotę, to nie będziemy im stawać w poprzek i udostępnimy im lokal, choćby kosztem odwołania lub przeniesienia danego przedsięwzięcia (sesji, turnieju, LARPa) w inne miejsce. Pozwala nam to na wykorzystywanie miejscówki w zdecydowaną większość sobót do naszych potrzeb. Jedynym ograniczeniem jest nadal dostępność choć jednej z osób uprawnionych do pobierania klucza (póki co Doom, Haldir, ja).

Piszę o tym w tym dziale, ponieważ to głównie z inicjatywy kilku osób grających w RPGi zadziałałem w tym kierunku.

Zatem, tak jak ustaliliśmy na jednym z ostatnich spotkań:
Jeżeli ktokolwiek z Klubu chciałby zorganizować sesję w sobotę w godzinach 10:00-19:00, powinien:
1. Zebrać chętnych, którzy w tym czasie mogą wziąć udział w sesji.
2. Umówić się z jedną z osób mogących pobierać klucz, by ta otworzyła Klub.
3. Ogłosić tę inicjatywę na czwartkowym spotkaniu i poinformować o niej MNIE.
3. Najpóźniej do piątku, do godziny 15:00 zamieścić informację o zbliżającej się sesji w tym wątku. Informacja taka powinna zawierać:
  - nazwę systemu,
  - maksymalną liczbę graczy (w tym liczbę wolnych miejsc - minimum 1),
  - godzinę rozpoczęcia sesji,
  - ewentualny odnośnik do tematu poświęconego systemowi/kampanii itp.
  - informację o tym w co trzeba się zaopatrzyć przed sesją, itp.
4. Być gotowym do odwołania sesji jeśli zajdzie taka potrzeba.


Zasady dodatkowe:

O pierwszeństwie decyduje kolejność zgłaszania sesji w tym wątku. Poza tym osoby organizujące sesje w danym tygodniu są zobowiązane ustąpić innym w tygodniu kolejnym, jeśli zajdzie taka potrzeba.
W kanciapie będą mogły odbywać się maksymalnie 2 sesje na raz, co pozwoli uniknąć "wchodzenia sobie na głowy" i wzajemnego przeszkadzania sobie.
Każda sesja powinna być otwarta dla minimum jednego nowego gracza, co zapewni rozwój i rotację graczy.

Endżoj!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2014, 09:25:44 wysłana przez korek »

Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sobotnie sesje RPG...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2014, 20:22:10 »
Kurczę jak oficjalnie... można by rzec, że wszytko regulaminowo, tak jak była mowa ostatnio na spotkaniu :) To Wendigo trzeba powiadomić, bo on najbardziej chętny do tego jest.

Offline Sethaan

  • Chłop
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sobotnie sesje RPG...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 30, 2014, 18:29:56 »
Kiedyś, dawno dawno temu  :D proponowałem Janosowi założenie czegoś pod tytułem "kalendarz sesji" gdzie byłyby informacje kto i co prowadzi i ile ma miejsc na sesji. Cięzko jest przewidzieć sesje powiedzmy na październik ale zaplanować na miesiąc do przodu wstępnie się da. Czy jest możliwe stworzenie czegoś takiego na forum?

Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sobotnie sesje RPG...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 30, 2014, 21:28:51 »
A nie wystarczy w tym topicu w 1. poście dodawać informacji o aktualnych datach sesji?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sobotnie sesje RPG...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 30, 2014, 22:07:00 »
Excel w google office np z udostępnieniem po mail może być?
Ewentualnie moge popatrzeć czy znajde coś ciekawego do postawienia na serwerze. Kalendarz jaki oferuje silnik forum mi srednio leży
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.