Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: X-Wing w Olsztynie  (Przeczytany 5446 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
X-Wing w Olsztynie
« dnia: Lutego 26, 2014, 13:00:49 »
Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ w Olsztynie powoli zaczyna zbierać się ekipa grająca w figurkową grę bitewną "Star Wars: X-Wing".
Jest nas na razie 4 osoby, ale mam nadzieję, że niedługo będzie więcej.
Są również plany zorganizowania turnieju w X-Winga.
Chętni do gry lub zapoznania się z tą grą proszę o wpisywanie się w tym temacie.
RedTube standing by...

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2014, 16:43:35 »
linki jakieś?
jakieś przedstawienie gry?
coś więcej?
w tej chwili temat wygląda jak dedykowany dla osó które są po wprowadzeniu i wiedzą o co chodzi

Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2014, 13:19:47 »
już pędzę z wyjaśnieniami:
tu jest link do strony polskiego wydawnictwa (http://galakta.pl/gry/gry-figurkowe-2/x-wing/) oraz recenzja w RebelTimes (http://www.rebel.pl/repository/files/rebel-times/Rebel-Times-63.pdf)
ze swojej strony mogę powiedzieć, że jest to gra z bardzo prostą mechaniką, której można nauczyć się w 10minut, a frajda z gry jest o wiele dłuższa  ;D (wczoraj graliśmy od 20 do 2 nad ranem)

Dodatkowo oprócz zwykłego młócenia się statkami można rozgrywać scenariusze z różnymi warunkami zwycięstwa.
Co jakiś czas wychodzą nowe dodatki, które urozmaicają rozgrywkę i wprowadzają nowe statki i bohaterów znanych z filmów Star Wars jak również z komiksów, książek i gier komputerowych.

Plusy gry:
- niewielki koszt (w porównaniu np. do Warhammer Fantasy Battle) - dobrą eskadrę na poziomie turniejowym można złożyć już za ok. 250zł
- pomalowane, pięknie wykonane figurki (to co mnie odstraszało od innych bitewniaków to właśnie malowanie figurek)
- prosta mechanika
- klimat Star Wars

w razie jeszcze jakiś pytań chętnie odpowiem

RedTube standing by...

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 16, 2014, 13:28:24 »
Cytuj
- pomalowane, pięknie wykonane figurki (to co mnie odstraszało od innych bitewniaków to właśnie malowanie figurek)
Dla mnie z kolei właśnie zapalił się alert. Ostatni bitewniak do którego były już wykończone figsy w sprzedaży wyglądał conajmniej paskudnie
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 16, 2014, 13:40:13 »
niektóre bitewniaki/gry figurkowe z pomalowanymi fabrycznie modelami faktycznie wyglądają dość słabo (przykładem może być gra figurkowa w świecie Star Wars z modelami postaci - obrzydlistwo; musiał to malować jakiś ślepy Chińczyk z bardzo grubymi palcami)
Jeśli chodzi o X-Winga to figurki przedstawiają dosyć wysoki poziom szczegółów jak też są ładnie pomalowane (na szczęście nie jest to tylko moje zdanie  ;) ) Jeżeli mi się uda dotrzeć na najbliższe czwartkowe spotkanie to postaram się przynieść kilka modeli
RedTube standing by...

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2014, 11:30:53 »
Póki co, dostałem w prezencie urodzinowym podstawkę i chętnie wgryzę się w  system, jako, że jestem teraz na etapie czytania instrukcji, ale fajnie byłoby pogadać z kimś kto już temat ma w miarę ogarnięty :)

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 09, 2014, 19:15:03 »
Hejka, byłem na pyrkonie i na stanowiksu X-Winga ;) . I nieżle się w to wkręciłem :P. Ogulnie jestem wielkim fanem star wars i bardzo się tym interesuje więc taka gra idealnie do mnie pasuje. Mam podstawke i zamierzam kupić coś więcej. Tylko jedno pytanie czy jest ograniczenie wiekowe?

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 09, 2014, 21:44:40 »
Po pierwsze, witamy na forum :) A odnoszą się do Twojego pytania, niby dlaczego miałyby być? :) Gry mają łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach bez względu na wiek :) Od siebie dodam , ze też jestem długoletnim fanem SW :) I jak pisałem, również mam podstawkę do X-winga w swoim posiadaniu :)

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 10, 2014, 12:20:32 »
Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji (choć X-Wing mnie średnio interesuje :P ).

Szanowny Edmundzie, wiek nie jest ograniczeniem w przypadku hobby (o ile to hobby nie wiąże się np. z piciem alkoholu...), zatem śmiało zapraszamy do współpracy bez względu na ro czy masz 9, czy 99 lat.
Przekrój wiekowy członków i sympatyków AKMFu to od kilkunastu do trzydziestu kilku lat. Zaś akcje które organizujemy, czy gry, w które grywamy mają jeszcze szerszy zakres wiekowy.

A tak bardziej w temacie - cieszy mnie, że X-Wing się rozwija w Olsztynie a AKMF wiedzie w tym prym! :D

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 10, 2014, 18:54:15 »
Dziękuje z odpowiedź ;D To jeśli wiek nie jest ograniczeniem to czy można się dołączyć do tych spotkań (pszepraszam że tak odrazu) bo jestem naprawde wiekim fanem SW i patrząc na świat gier RTS, czy figurkowych do SW panuje tam bieda. A ja osobiscie jetem fanem strategi więc jeśli mógłybym chociaż zobaczeć te spotkanie byłby bardzo szczęśliwy (Jeśli te spotkania to zamknięta grupa i przyjumujecie nowych członków prosze zignorowć ten post)

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 19, 2014, 21:58:13 »
żadna tam zamknięta grupa  ;) im nas więcej tym lepiej   :) a mnie cieszy, że x-wing zaczyna się rozwijać jak, nie przymierzając, papier toaletowy  ;D
Dodatkowo planuję jeszcze zakup gry karcianej w świecie SW (nie wiem czy byłbyś tym zainteresowany)...
RedTube standing by...

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2014, 10:51:18 »
Wiem co to za gra ta karciana. Mój kolega ją ma i mówi że jest bardzo fajna i że można przy niej spędzic mnustwo czasu  ;D . Jak na gre karcianą z takiej trylogi jak SW jest bardzo dobra i warta kupienia  :D .

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 15, 2014, 07:27:34 »
@Edmund: 24 maja jest Gamegrinder; jeśli masz czas i ochotę to wpadnij - będziemy grać w X-Winga i Star Wars LCG. Nie wiem jeszcze dokładnie od której godziny, ale ja będę w miarę wcześnie to będziemy mogli rozegrać coś na szybko ;)
RedTube standing by...

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 18, 2014, 22:02:55 »
Z chęcią przyjde :D Tylko czy przynieść własne figurki? Tylko że mam tylko te ze startera. Ale za tydzień kupuję B-Winga. :)


Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 18, 2014, 22:47:04 »
weź swoje, a jak coś to ktoś Ci pożyczy jakieś myśliwce jak nie będą w użyciu ;)
RedTube standing by...

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 21, 2014, 07:51:22 »
Super :D Ale wpisałem sobie "gamdinger olsztyn" w Googla i mi wyskakuje że jest 23 października na UWM... Więc pytanie czy teraz też będzie na UWM?

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 21, 2014, 08:15:27 »
Tak będzie na UWM a dokładniej w Centrum Konferencyjnym koło Biblioteki :) Także zapraszamy :) Co do bycia wielkim fanem SW to witam w klubie, wiec będziemy mieli o czym gadać :)

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 21, 2014, 08:21:14 »
w najbliższą sobotę czyli 24.05; tak jak Janosik pisał w Centrum Konferencyjnym na Kortowie. Nie wiem tylko od której dokładnie się zacznie, ale ja postaram się być przed 9.00. Z tego co wiem to część ekipy od X-Winga też będzie na tę godzinę. A w międzyczasie będzie można pyknąć w Star Wars LCG :D
Niestety, ale ja będę miał czas tylko do ok. 14.30, bo później sędziuję turniej w Veto!
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 21, 2014, 16:03:10 »
Panowie nie osłabiajcie mnie... ;)
Wszystko jest napisane czarno na białym (a właściwie kolorowo na czarnym) TUTAJ albo TUTAJ!

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 22, 2014, 08:17:27 »
a ja na ten przykład szukałem takiej informacji i znaleźć nie mogłem (alkohol pozbawił mnie chwilowo wzroku albo zadziałały tu siły żydo-masońskie ;P )
no ale wszystko już wiadomo :D
RedTube standing by...

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 04, 2016, 21:14:29 »
Trochę czasu minęło,  Force Awakens się rozpoczęło a żeby Grać w x-winga w Olsztynie to trochę słabo... wiec tak mówię wprost mam sporą flotę (po każdej stronie około 200ptk.) chociaż bardziej lubię Rebelie to mam zestaw dzięki któremu mógłbym pożyczyć komuś na grę spora flotę Imperium. Nie wiem czy w Olsztynie jest jakieś miejsce gdzie można sobie przyjść i pograć bo jak patrzyłem to nie mamy żadnego sklepu z Figurami w naszym mieście... Jedyne możliwe miejsce to Sklep Modelarsko-Gro-Planszowy w Centrum Handlowym Jakub ale nie wiem musze się udać w najbliższym czasie. Ale do żeczy chciałem spytać czy ta grupa 4 osób o której wspominaliśmy rok temu jeszcze istnieje i poszerza swoje grono o średnio zaawansowanych członków lub czy znalazła by się osoba która poprsotu chciała by spędzić Sobotę nie przed nowym Battlefrontem :) a X-Wingiem

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 05, 2016, 13:16:54 »
Przede wszystkim, musisz dogadać się z pa5torem, on może mieć jeszcze jakieś figsy do tego systemu i powinien wiedzieć czy ktoś jeszcze w to gra w Olsztynie. Mogli byscie sobie pograć choćby w czwartek na spotkaniu klubowym - miejsca dostatek.

Co do sklepów w których można pograć, to poza Emarem, jest taka możliwość w każdym z pozostałych: Władca Gier, Rubikon, Crazy Dwarf. Ten ostatni to może nawet sprowadzać figurki, choć od kąd się wyprowadzili z Manhattanu, to jeszcze u nich nie byłem.

Offline Edmund Bojanowski

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 05, 2016, 18:43:15 »
Byłem w Crazy Dwarf ale powiedziano mi że jak już ktoś gra to prywatnie... A może wiesz jak się skontaktować z pa5torem skoro to on jest mózgiem X-Wing w Olm.


Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 07, 2016, 17:38:18 »
Próbowałeś prywatnej wiadomości / maila odpalanego z forum? To co widzę na jego profilu sugeruje że to nie jest śmieć mail rejestracyjny, tylko taki gdzie czasem wiadomości są czytane
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: X-Wing w Olsztynie
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 07, 2016, 20:46:38 »
Hej ;)
U mnie z czasem różnie bywa, ale od jakiegoś czasu myślałem, żeby pograć w X-Winga (w innych miastach jest ostatnio bardzo popularna gra). No i miałem okazję zagrać raz na podstawce (tej pierwszej) i gra mi się mega wkręciła :)
Z chęcią bym nawet zaczął zbierać (bo w końcu nawet jest ku temu okazja - nowa podstawka), ale myślałem, że nikt już w Olsztynie nie gra.
Co do miejsca to może być nawet u mnie w domu. Crazy Dwarf tez jest spoko, bardzo dużo miejsca (wiem, bo regularnie gramy tam w Podbój) :D
Podsumowując, z chęcią zagram i zapoznam się z systemem :D
"...every man dies,
not every man really lives..."