Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: VETO - Początki  (Przeczytany 1849 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
VETO - Początki
« dnia: Kwietnia 02, 2012, 14:34:54 »
Witam wszystkich :D

Wyskakuje z dość prostym i szybkim pytankiem...

Czy znajdą się osoby chętne do gry w VETO?

Akurat w ostatni weekend rozpoczął się nowy sezon, więc jest to dobra okazja by zacząć :D

Pozdrawiam :D

« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2013, 14:48:15 wysłana przez korek »
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: VETO
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2012, 20:07:26 »
Oszczędź kasę, graj z nami w magica. Dobra, żartuję. Najpierw musiał bym dowiedzieć się co to za gra, pouczysz?

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2012, 20:21:01 »
Sam chcę zacząć i pytam, bo nie wiem czy będzie z kim pograć :P

Rozmawiałem dziś w modelarskim i kiedyś była próba ruszenia tego systemu, ale jakoś się nie udało.

A z tego co widzę to VETO bardzo fajnie rozwija się w Polsce, do tego ceny są atrakcyjne i może dziwnie to zabrzmi, ale spadają w dół :P Boostery kosztowały około 13zł, teraz około 10zł, a planują zejść do 7,50zł :P
Starter to koszt 30zł, więc uważam że nie jest to straszna cena :D

Powoli zastanawiam się też nad alternatywą, czytaj Warhammer Inwazja, bo widzę że już trochę ludzi w to u nas gra i nie będzie trzeba nikogo "na siłę" namawiać :P

Co do VETO to tak na szybko skopiuje kilka słów:

Informacje można znaleźć tu:
http://www.veto2ed.pl/

"Veto! to Szlachecka Gra Karciana, w której pierwsze skrzypce gra XVII-wieczna butna szlachta, wpływowi i złociści magnaci, kozaccy zbóje i karczemni zawadiacy oraz piękne niewiasty. Jej celem jest osadzenie na tronie polskim swojego kandydata na króla – elekta. W tle usłyszysz świst szabel, huk po strzałach z krócicy, brzęk kufli i wesołe wiwaty kompanionów.

Veto! to kolekcjonerska gra karciana, czyli taka, w której każdy z graczy buduje swoją własną, niepowtarzalną talię i gra nią z rywalami. W Veto! gracze mogą wybierać karty do swojej talii spośród kilkuset dostępnych wzorów. Każda karta ma swoje niepowtarzalne działanie i jest ozdobiona oryginalną ilustracją. Jeśli nie jest Ci już więcej potrzebna, możesz wymienić ją na inną wśród pozostałych graczy!

Fabularnie Veto! oparte jest na historii XVII-wiecznej Polski, książkach Sienkiewicza i Komudy oraz inwencji własnej autorów gry. Dlatego znajdziecie w nim postaci historyczne, bohaterów dzieł wyżej wymienionych autorów oraz te wymyślone przez nas samych. Chcesz zaznać losów Skrzetuskiego, Zagłoby i Bohuna? Pohulać po karczmach i zetrzeć się z innymi watażkami w śmiertelnym pojedynku? Veto! jest w takim razie dla Ciebie! Nie czekaj, zostań jednym z nas!"

Mamy do dyspozycji 5 frakcji:

Radziwiłłowie - najbardziej zdradziecka spośród wszystkich frakcji - posiada cały arsenał nieczystych zagrań, przez które przeciwnik będzie bezradny niczym dziecko. Na jej czele stoją bracia Radziwiłłowie - Janusz i Bogusław, a pomaga im cała kmicicowa kompania!

Awanturnicy - Kompania warchołów, pijanic, wszelkiej maści rębajłów i okrutników. Na ich czele stoi słynny rokoszanin Jerzy Sebastian Lubomirski, a wspiera go dwóch największych warchołów XVII wieku - Samuel łaszcz i Stanisław Stadnicki. Walczą niczym diabły, palą, grabią i mordują - nie miej litości, a tron będzie twój!

Wiśniowieccy - frakcja słynnych kresowych rycerzy pod przewodnictwem kniazia Jaremy. Walczą honorowo, nigdy nie odpuszczając pola. Mają w swoich szeregach najznamienitszych szermierzy i najsławniejszych wojaków. Przeciwnicy mogą spiskować za Twoimi plecami, ale kiedy staniesz z nimi oko w oko, nie będą mieli szans.

Dworscy to frakcja złożona z karmazynów - znanych senatorów, wojewodów, hetmanów czy kanclerzy. Popierają w wyścigu do tronu Jana Kazimierza, ich najbardziej znaczącymi postaciami są Jerzy Ossoliński i Ludwika Maria de Gonzaga. Wpływają na grę z drugiego szeregu, tworząc sieć intryg i podstępów, z których Twój rywal łatwo się nie wyplącze!

Osmanowie - największy i najzacieklejszy wróg polskiego tronu zapragnął teraz sięgnąć po niego osobiście! W dojściu do władzy w Polsce pomagają sułtanowi: Tuhaj-Bej, jego syn Azja, doborowe oddziały janczarów i hordy niewolników.
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2012, 10:29:35 »
Na najbliższe spotkanie zabiorę ze sobą to co mi zostało z tej akcji, o której pisze Seba - czyli wersję demo tej gry (okrojone talie dwóch frakcji), być może ktoś się zainteresuje...
Informacja o spadających cenach mnie cieszy, bo zamierzałem się w to bawić, nawet gdybym miał grać tylko z Żonką... ;)

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2012, 14:53:15 »
Może uda mi się w czwartek przyjść i zobaczymy co i jak :)

Ja osobiście jestem w stanie zabrać się porządnie za zasady i ogarnąć to jak należy :D Tylko pytanie jest czy ma to sens i czy będą osoby chętne do gry :) 
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2012, 00:51:38 »
Ja i mój kumpel mamy już talie i w sobotę spędziliśmy 8h na grze i powiem szczerze, że nawet nie wiem kiedy zleciało :D Z tego co wiem to i do Korka przesyłka jest już w drodze, więc trzech nas już jest na pewno :D W najbliższym czasie Oskarowi będę pokazywał co i jak, więc jest szansa że się spodoba :)
Dostane też w przyszłym tygodniu przesyłkę od wydawcy z demodeckiem albo dwoma, więc będzie można miło i przyjemnie pokazać co i jak :)

To tak informacyjnie :P
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2013, 19:24:28 »
Grywacie dalej w Veto?
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2013, 21:29:27 »
Wiem, że Seba dalej okazjonalnie rypie z kolegami, jednak spotykają się poza klubem, ustawiając się na bieżąco "na telefon". Ja swoją talię cały czas posiadam i chętnie zagram (gram Awanturnikami). Moglibyśmy się ustawić na którymś z czwartkowych spotkań, może nawet udało by się na najbliższym, gdybyś zechciał się pojawić.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2013, 20:22:30 »
W sumie ja też gram Awanturnikami, ale mam też talię Wiśni (nieco słabszą). Niestety są to najczęściej karty z początkowych sezonów Veto!2ed.
Jeżeli trening mi pozwoli to chętnie wpadnę na spotkanie, tylko nie za bardzo wiem gdzie to jest, bo na kortowie bywałem tylko okazjonalnie ;)
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 13, 2013, 20:25:59 »
Co do Wiśniowieckich to mam kilka kart z blisterów/boosterów, więc zawsze możemy dobić jakiegoś targu. Co do ustawki na spotkaniu, to wolałbym wiedzieć na czym stoję, dlatego z dalszą częścią naszej rozmowy przechodzę na "priv"...

PS: Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem miejsca spotkań "rzuć okiem" TUTAJ.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2013, 21:19:51 wysłana przez korek »

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 01, 2013, 00:37:54 »
No dobra, po dzisiejszym spotkaniu spodobało mi się Veto. Jako, że zbliżają się moje urodziny to ułatwię dziewczynie wybór i zażyczę sobie właśnie karty jako trochę wcześniejszy prezent ;).
Teraz mam pytania do znawców. Jaki starter najlepiej kupić na początku? Czy warto kupić coś takiego jak "Veto - Konfrontacja"?

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2013, 15:37:55 »
Nie baw się w Konfrontacje ;) kup od razu starter frakcyjny z najnowszego sezonu:

http://majcards.pl/veto-sgk-c-105_106.html

w tym sklepie masz opisaną każdą frakcję, cena jest chyba najniższa w necie (18.90 PLN), a i możesz też kupić dodatki (tzw. boostery) taniej ;)
Dodatkowo sprzedają też pojedyncze karty więc na początek będziesz miał spoczko :D
jak będziesz miał wątpliwości to pytaj ;)
RedTube standing by...

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 01, 2013, 15:48:32 »
Na tej stronce właśnie im się przyglądałem :) jaki starter jest najlepszy dla początkującego? Z tego co gdzieś wyczytałem to na początek najlepsi do ogarnięcia są Wiśniowieccy albo Awanturnicy. Nie wiem tylko ile w tym prawdy ;)
Gracie może też w jakieś karcianki w klimatach fantasy? Przyznam, że są one mi bliższe i też byłbym zainteresowany

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 01, 2013, 19:21:52 »
Fajnie, ze Ci się spodobało!
Wg mnie Veto nie należy do najdroższych karcianek kolekcjonerskich, więc warto spróbować a nuż spodoba się na tyle, że się z tą grą długo nie rozstaniesz. Dodatkowo, jeśli masz takie podejście jak ja (czyli jeśli jesteś wierny jednej frakcji), to tym bardziej nie powinieneś wydać za dużo - kupujesz starter plus kilka boosterów na rok, to wychodzi Ci, że na piwo potrafisz wydać kilka razy więcej... i to w miesiącu.

Ja właśnie chciałem Ci podpowiedzieć Wiśniowieckich, bo starter jeśli chodzi o "moc" mają porównywalny do Awanturników, a przynajmniej w naszym wąskim gronie (czwartkowych bywalców) by się nie powtórzyli, co by urozmaiciło gry. A i wymiana kart z boosterów była by efektywniejsza. Ale wybór należy do Ciebie. Jak mówiłem, sam zastanawiam się nad zakupem startera Dworskich, więc w razie gdybyś zdecydował się na Awanturników, też bym mógł się z Tobą popróbować nie dublując frakcji.
Na pewno najsłabszy jest starter Osmanów, miałem okazję grać z człowiekiem, który go kupił i strasznie z tego powodu narzekał...

Co do innych karcianek, zwłaszcza tych osadzonych w uniwersum fantasy, to w Olsztynie jest niezwykle mocne środowisko nieśmiertelnego Magic: The Gatering. Z resztą w Jeden z Klubowiczów organizuje spore i dość regularne turnieje, o których zawsze daje znać na forum. Ten człowiek to Haldir. Możesz zagadać do niego przez prywatną wiadomość na naszym forum, lub po prostu przyjść na jeden z jego turniejów. Więcej o M:TG i turniejach poczytasz w tym samym dziale, w którym właśnie dyskutujemy ("Karcianki kolekcjonerskie").
Wiem, że kilka osób grywa również w Warhammera: Inwazję (ten system rowniez mógłby Ci przypaść do gustu), ale o nich ostatnio trochę słuch zaginął...

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Początki
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 20, 2013, 07:02:58 »
Na najbliższym spotkaniu (najprawdopodobniej) będziemy mieli gościa z Torunia (jeśli Wam to nie przeszkadza), który grywa w Veto! Jeszcze ustalę z Nim co, jak i gdzie i dam znać.
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Początki
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 20, 2013, 13:00:55 »
Serdecznie zapraszamy!
Może by się udało zagrać w dwóch parach, wówczas nikt by nie musiał siedzieć z boku i obserwować.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Początki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 06, 2013, 13:47:44 »
znalazłem na oficjalnym forum VETO link, dzięki którym można pobrać program do grania w Veto na kompie przez sieć :D
 
http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=3208&sid=2cccd9925a9e8b1645a63490765c658f

jest tam dokładna instrukcja jak wszystko zainstalować, żeby działało...ja już u siebie na kompie odpaliłem :D
Jeżeli nie będzie Wam działało to pytać, a na pewno pomogę ;)

Post Merge: Kwietnia 07, 2013, 17:42:45  
już po pierwszych grach na OCTGN...i pierwsze baty :(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2013, 17:42:45 wysłana przez pa5tor »
RedTube standing by...