Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: De Profundis  (Przeczytany 4729 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 26, 2010, 11:48:57 »
Muszę poprosić o lekką zmianę formy rozgrywki. Jak rozumiem wszyscy piszą w tej chwili do Akashne - jest ona jedynym węzłem. Myślę, że łatwiej dla Akashne a dla nas ciekawiej gdyby powstała raczej sieć połączeń gdzie każdy koresponduje z każdym (i jako łączniczka musi to jakoś spowodować).  Temat jak dla mnie świetny, boję się jednak że bez ulepszenia komunikacji umrze śmiercią naturalną.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 26, 2010, 13:30:55 »
Balqis - staram się do tego powoli doprowadzić, nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby do Ciebie pisali ludzie, którzy Twój adres z forum złapali :D
Niestety, cierpię na chroniczny brak czasu, więc na listy w weekendy odpowiadam dopiero.

Virusie, mam duży problem z odpisaniem na Twój list, ale obiecuję, że odpowiedź do Ciebie będzie pierwszą jaką napisze w najbliższym czasie.

Do napisania w niedzielę!

(PS znajmy mój stara się dla nas stworzyć coś w rodzaju "tablicy ogłoszeń" w necie, na której min można by umieszczać adresy. ale robi to w wolnym czasie, więc to trochę jeszcze potrwa :) )

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 27, 2010, 10:09:17 »
Virusie, mam duży problem z odpisaniem na Twój list, ale obiecuję, że odpowiedź do Ciebie będzie pierwszą jaką napisze w najbliższym czasie.

Mogę w razie co, napisać do kogoś innego.. Tylko potrzebuje adres e-mail. Jeśli nie masz czasu, to nie będę Ci go marnował :). Zwłaszcza, że to dopiero początkowa faza w moim liście, która będzie się raczej nawarstwiać z każdym następnym.. Więc jak nie odpowiada Ci ten problem, to mogę to wysłać do kogoś innego lub dać sobie spokój (może napisałem to źle?).

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 27, 2010, 11:35:01 »
Wydaje mi się, że wcale nie o to Akashne chodziło :) Zapewne napisałeś to dobrze (bo w tej grze nie ma złych listów!) a napisany jest w taki sposób i o czymś takim, że wprowadziłeś ją w zakłopotanie. Jednak nie powoduje to, że nie chce z Tobą pisać czy że masz znaleźć sobie kogoś innego (choć oczywiście możesz zacząć i do kogoś innego pisać).

Zauważ, że Twój list musi być dobrze napisany, z wielkim przejęciem jeśli Akashne czuje wewnętrzną potrzebę wytłumaczenia się na forum, publicznie czemu jeszcze nie odpisała ;)

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 27, 2010, 11:40:45 »
W Twoim świetle, Akashne jest naprawdę wspaniała osobą. Ciekawe, czy ktoś kiedyś opisał moja osobe w superlatywach... Szczerze wątpię ;D.

Zobaczymy, czekam na odpowiedź lub na link osoby chętnej, do korespondencji ;).

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 27, 2010, 14:23:17 »
W Twoim świetle, Akashne jest naprawdę wspaniała osobą. Ciekawe, czy ktoś kiedyś opisał moja osobe w superlatywach... Szczerze wątpię ;D.
Sama nie wiem jak ma to rozumieć w stosunku do mojej osoby ;)

Koniec dygresji.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 28, 2010, 23:10:24 »
Olu, kochanie, dziękuję :))
Od dziś możesz wypowiadać się oficjalnie w moim imieniu na forum, kiedy ja nie mogę tego zrobić :))
Tak, Virusie, list wprowadził mnie w spore zakłopotanie - co najmniej cztery razy zasiadałam już do pisania odpowiedzi na niego - i jeszcze nie wiem jak ^^"

EDIT:
Robaczki, koniecznie zobaczcie t:
http://www.youtube.com/watch?v=FOHJUrcVdJk&feature=player_embedded#
Lil' Cthulhu jest SŁODKIIIII.... ^_^
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 23:13:46 wysłana przez Akashne »

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 01, 2010, 00:24:43 »
Maluszek piękny i jakże niewinny ;)

Odniosę się jeszcze do dawnego pytania korka, które (jeśli dobrze przejrzałam temat) nie doczekało się odpowiedzi, choć chyba odpowiedziano na nie słowie podczas jakiegoś spotkania.

Cytuj
Tylko powstaje zasadnicze pytanie - czy ktoś z podejrzeniem schizofrenii może się bawić w takie rzeczy?...
Tak więc, drogi Korku, nawet osoby bez podejrzenia choroby psychicznej i uważające się za całkowicie zrównoważone psychicznie nie powinny w to grać... Taki mój drobny wniosek po przeczytaniu listu od Balquis.

Jak tam stan z tablicą informacyjną? Fajnie było by wiedzieć/widzieć kto jest w grze i jak Stowarzyszenie się rozrasta, choć oczywiście nie jest to niezbędne.

Słowo do "koordynatorki"- postaraj się na dniach ogarnąć grę tak by każdy pisał przynajmniej z dwiema osobami. Rozwiąże to problem długich zastojów dla niektórych osób, zniecierpliwienia innych, rozwinie rozgrywkę i trochę Ciebie odciąży.

Dopiero dzisiaj znalazłam w tym temacie e-maile do współgraczy, więc i ja swój podam: wen.olsztyn@com

( Dziękuję, Akashne że mnie jednak namówiłaś na grę :* )

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 01, 2010, 00:54:17 »
Puki wam się nie zrobi ta tablica mogę dać wam zamknięty kawałek portalu i wrzucić tam shautbox czy inne coś. Zależy czego potrzebujecie tak dokładnie.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 01, 2010, 18:59:39 »
Ale choroba psychiczna to nieodłączny element dobrego Lovecrafta!
Btw serio mam chorego kolegę, może pewne rzeczy podkoloryzowałam ale na bazie realnych doświadczeń

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 04, 2010, 12:51:56 »
Może ja mam jakieś dziwne podejście, ale postaci lovecrafta jakie znam raczej przejawiały paroksyzmy obłędu niż choroby psychiczne.

a tu mój adres
op.wisniewski@gmail.com

@doom
spróbuj zrobić tego shoutboxa ;] było by jazee

Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 04, 2010, 14:26:07 »
interpretuje twój post jako semantyczne czepianie się

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 04, 2010, 14:58:32 »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 06, 2010, 16:25:09 »
@balquis

może raczej chorobliwy przejaw zastrzegania sobie poczytalności wobec nierzeczywistych zdarzeń ^^

@doom

  THX FOR
SHOUTBOX!
\o/  \o_ \ol
 X    H     D
 l l   l l     l l

Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 28, 2010, 16:29:50 »
Czy gra upadła?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 28, 2010, 16:41:45 »
O ile wiem co najmniej dwoje (troje?) graczy wyjechało na weekend więc może to jest powodem zastoju?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 29, 2010, 00:06:55 »
Nie Doomnie, nie to jest powodem postoju.

@Balquis- wiem, że mam Tobie odpisać ale jest kilka powodów dlaczego tego jeszcze nie zrobiłam. Podaję je szczerze, więc proszę bez czepiania się ;) 1. brak czasu 2. brak odpowiedzi od Akashne (co nie motywuje mnie do gry) 3. Twój list, Balquis, lekko mnie zniechęcił do odpisania (może zły humor miałam go czytając i po prostu boję się do niego znowu zajrzeć?)
Na dniach postaram się naprawić mój błąd, za który przepraszam.

Możliwe, że kiedyś dostaniemy fajną pomoc do De Profundis... Wtedy też będę chciała ustalić kilka konkretnych zasad co do gry, których brak (przynajmniej dla mnie) powoduje zmniejszenie zainteresowania rozgrywką.

Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 30, 2010, 00:51:20 »
Heh no gra się i tak średnio kleiła, chyba za mało było narracji a za dużo badania tajemnic. Ciężko odpisywać bo nie ma punktów zaczepienia.
Interesuje mnie które "powiązania" przetrwały.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 30, 2010, 09:08:14 »
"Powiązania" ? Czyli kto z kim nadal pisze?

Akashne mi nie odpisała, ja nie odpisałam Balquis i z mojej strony to tyle.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 18, 2010, 20:20:51 »
jak myślicie - dało by się to jeszcze reaktywować?
Justyno, co miałaś na myśli pisząc - za mało narracji?

ja, przepraszam, rzeczywiście zawaliłam. na swoją obronę mam tylko to, że krok dzielił mnie od wyrzucenia ze studiów i.. ani głowy, ani czasu nie miałam. teraz mam niby pewien pomysł, ale potrzebowała bym pomocy - no i chętnych.
ale chciała bym posłuchać propozycji, może jakichś wniosków (jeśli jakiekolwiek kto ma po tej bardzo krótkiej próbie)... :)

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 21, 2010, 21:50:07 »
Och ja mam, ja mam i to wieeele!

1. Na pewno zaczęłabym od określenia o czym w listach piszemy a o czym nie. Bo ja przynajmniej nie chciałabym czytać w listach zaznaczonych jako "De profundis" o tym, że mam niedługo maturę i że mam maturę oraz że matura się zbliża i że może powinnam się maturą zająć.
By zachować jak najwięcej klimatu, choć czasem utraci to trochę realizmu (podkolorowić np. wyjście dokądś, które miało miejsce tak naprawdę wieczorem, na wczesną noc etc.)

2. Większą ilość ciekawych rzeczy dołączanych do listów- zdjęcia, rysunki, ksero czegoś. Akurat wiem, że ten podpunkt nie będzie trudny do realizacji ;)

Powiem, że ten pomysł, który ma teraz Akashne (jeśli to jest ten pomysł, o którym mogę wiedzieć bo w jej głowie siedzi dużo... czasami za dużo by to ogarnąć) jest ciekawy, warty uwagi i wielce dynamizujący rozgrywkę jak i same listy.

Nawołuję więc do utworzenia jakiś reguł, kanonu jak mamy pisać i reaktywacji zabawy! Według mnie problemy wynikały z braku czytelnych zasad jak gra ma wyglądać (oczywiście brak czasu nie był bez znaczenia, ale na niego to zawsze można zwalić, dlatego też to pomijam). Dla wielu z nas była to pierwsza taka rozgrywka, więc by się "dotrzeć" potrzeba trochę czasu... Ale wiedząc jak to może wyglądać... zróbmy coś :)

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: De Profundis
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 14, 2011, 11:31:50 »
Hej!
są jeszcze zainteresowani graniem w De Profundis w klubie? jeśli tak, mamy nadzwyczajną okazję zagrać z ludźmi z całej Polski!

Polski serwis skierowany do fanów H.P. Lovecrafta na Facebooku zaproponował utworzenie dwóch pajęczyn:
- listownej ( http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=209347062428639 ) - bardzo dużo już chętnych się zapisało
- e-mailowej ( http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=193305927377560 ) - póki co, zadziwiająco mało popularnej

jeśli ktoś jeszcze nie wiedział, wie teraz, jeśli chce się zapisać a ni ma facebooka - służę pomocą, jeśli nie ma podręcznika a lubi Cthulhu - podręcznik pożyczyć mogę, cieniutki i leciutki, choć w sumie ideę da się streścić w kilku słowach :)

EDIT - może nie słowach, ale zdaniach :D