Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Gra o Tron ->serial<-  (Przeczytany 6699 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 28, 2011, 20:55:03 »
Nie flame, miałam nadzieję na normalną dyskusję bez mądrzenia się ale wyszło jak zawsze :P
Znowu genialnie rozszyfrowałeś wszystko, gratuluję :) Nie musisz czytać książki żeby posiąść całą wiedzę o niej, dzięki serialowi to wszystko takie przewidywalne przecież, Martin jest tak samo prostym autorem jak autorzy wszystkich wyśmienitych książek fantasy jakie do tej pory przeczytałeś. Mogliśmy sobie oszczedzić pisaniny na temat tego, że świat Gry o Tron jest do bólu realny i nie ma w tym uniwersum postaci diabelsko złych i anielsko dobrych. Doprawdy, charakter postaci pokazanych w serialu przejrzałeś na wskroś po obejrzeniu dwóch odcinków, gratuluję. Szkoda że reszta osób wypowiadających się w tym topicu nie jest tak samo spostrzegawcza, to by nam oszczędziło tłumaczenia wielu rzeczy i ogólnie dyskusji na ten temat.
Bul pisze się przez ó, no offence - jako dobry admin-faszysta powinieneś dbać o szacunek w stosunku do poprawnej polszczyzny :D
Skończmy tą dyskusję, ten topic został zepsuty :P

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 28, 2011, 20:56:58 »
- cholerny GoT once again - czyli znowu spokoju nie będzie z waszej strony
No na razie większość postów Twoja w tym temacie 8)

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 28, 2011, 21:47:28 »
Ja tak od siebie dodam, że szczerze mówiąc nie macie się o co kłócić. Igor, Rzaba i ja czytaliśmy książkę i możemy na łamach tego topicu stwierdzić, co i dlaczego nam nie pasuje. Z kolei Doom, jako widz tylko serialu, który nie przeczytał książki ma prawo do tego żeby wyrazić swoje zdanie i stwierdzić, co mu się podoba, a co nie. Tylko, że nie ma potrzeby się wymądrzać i pisać kilometrowych wątków, tylko po to, aby stwierdzić coś, co jest już ukazane w serialu. Również nie rozumiem podejścia w stylu, nie czytałeś książki - wypierdalaj, każdy ma prawo do swojego zdania, a topic nazywa się "Gra o Tron - serial", a nie "Gra o Tron - serial, tylko dla czytelników" lub "Gra o Tron - serial, ja nie czytałeś to nie komentuj" Skoro w tytule tematu jest zawarte słowo "serial" oznacza to, że oceniamy serial, ewentualnie porównujemy co się zgadza z książką, a co nie. Także ja, jako użytkownik forum i wielbiciel książki, proszę o koniec z debilnymi wywodami na temat książki od ludzi, którzy jej nie czytali oraz o poszanowanie cudzego zdania.

Tyle z mojej strony
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 28, 2011, 22:33:34 »
Nie flame, miałam nadzieję na normalną dyskusję bez mądrzenia się ale wyszło jak zawsze :P
Znowu genialnie rozszyfrowałeś wszystko, gratuluję :) Nie musisz czytać książki żeby posiąść całą wiedzę o niej, dzięki serialowi to wszystko takie przewidywalne przecież, Martin jest tak samo prostym autorem jak autorzy wszystkich wyśmienitych książek fantasy jakie do tej pory przeczytałeś. Mogliśmy sobie oszczedzić pisaniny na temat tego, że świat Gry o Tron jest do bólu realny i nie ma w tym uniwersum postaci diabelsko złych i anielsko dobrych. Doprawdy, charakter postaci pokazanych w serialu przejrzałeś na wskroś po obejrzeniu dwóch odcinków, gratuluję. Szkoda że reszta osób wypowiadających się w tym topicu nie jest tak samo spostrzegawcza, to by nam oszczędziło tłumaczenia wielu rzeczy i ogólnie dyskusji na ten temat.
Bul pisze się przez ó, no offence - jako dobry admin-faszysta powinieneś dbać o szacunek w stosunku do poprawnej polszczyzny :D
Skończmy tą dyskusję, ten topic został zepsuty :P
Post pisałem trochę się śpiesząc i jak popatrzyłem na niego teraz to.... powiedzmy że nawet ja widzę tam błędy, będę musiał go poprawić w wolnej chwili.
A zanim wyjdzie ze mnie admin faszysta (gdzie w regulaminie dałem zapis odstrzału ludzi za błędy w pisowni? 8) ), albo dam upust gorszej części mojej natury i napiszę coś o pierdoleniu bez sensu w miejsce rzeczowych kontr argumentów, powtórzę moje pytanie które być może z mojej winy czyli tego jak wygląda ostatni mój post wam umknęło:

Zapomnijcie na chwilę że znacie całą fabułę serialu i prawdopodobnie jego trzech następnych sezonów. Cofnijcie się pamięcią do czasu jak czytaliście książkę nie przeczytaliście pierwszą część (tom?) tylko jak ją czytaliście i skonfrontujcie z tym co pokazano w serialu. Z rozmowy po klubie z Łysym wnoszę że jest to okolica miedzy 30 a 50 stroną (jego słowa).
Mając już taki obraz niech mi któreś z was powie co wtedy wiedzieliście o wymienionych postaciach i czy to co ja na razie wydłubałem po dwóch odcinkach serialu jak na razie zgadza się z książką czy jest poprzestawiane do gury nogami i to np
lanisterowie są ci dobrzy
u starków syn posówa mamuśkę itp numery

Odpowiedzcie uczciwie i nie patrzcie na to co wyszło w książce 100 stron dalej
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 28, 2011, 22:39:53 »
@Doom, wprowadziłem Cię w błąd, ostatni odcinek to kończy się w książce na dokładnie 160 str. Do tej pory, o bohaterach wiedziałem nieporównywalnie więcej niż można dowiedzieć się z serialu. Co do bohaterów, oceniłeś ich bardzo powierzchownie, aczkolwiek na pierwszy rzut oka trafnie. Już Ci piszę co się nie zgadza:

- Król Robert, za czasów swej świetności był jednym z najpotężniejszych rycerzy królestwa, potem zajął się chlaniem, żarciem i ruchaniem, nie swojej żony, dla której nie był zbyt miły, chociaż dobroduszny, rubaszny, okazuje się również mściwy, chce zabić młodą księżniczkę Daenerys, tylko dlatego że jest siostra Rhaegara, który zabił ukochaną Roberta, a siostrę Eddarda.
- Ten "łysy w habicie" jest maestrem Winterfell (nie pamiętam, czy w serialu padło określenie "maester")
- Królowa nie boi się o swoją dupę, lecz o to żeby jej potomkowie zagarnęli tron dla Lannisterów, można stwierdzić, że jest zimną suką, lecz tu pojawia się dwuznaczność postaci, z jednej strony jest to zimna suka, zapatrzona w swoje cele, a z drugiej strony jest kochającą matką, która chce ochronić swoje dzieci (bękarty), nie mały wpływ na jej psychikę miał również jej mąż Robert - król, który rżnął wszystkie na prawo i lewo, zostawiając po sobie tuziny bękartów.
-Ser Jaime Lannister Królobójca, brat królowej, bynajmniej nie jest oślizgłą gnidą i nie chowa się za buźką, jest jednym z najlepszych rycerzy Westeros, w pokręcony dla siebie sposób jest honorowy jak na rycerza przystało, ale niestety, jego honor nie przeszkodził mu zabicia poprzedniego króla, któremu przysięgał wierność jako zaprzysiężony rycerz Gwardii Królewskiej. W jego postawie również można doszukać się miłości do swojej siostry i do dzieci

Więcej błędów się nie doszukałem, chociaż może błędy to za duże słowo, niedomówień, reszta postaci została określona całkiem dobrze, aczkolwiek bardzo powierzchownie, gdyż lepiej poznajemy ich w dalszych częściach.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2011, 22:54:58 wysłana przez Łysy »
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 28, 2011, 23:14:23 »
W takim razie stawiam tezę żę jak na razie twórcy serialu dobrze sobie radzą z przedstawieniem tego co przedstawić mają, (i nie nie mówię że serial zastąpi książkę, tak samo jak nie wierzyłem w szkole kolegom że obmierżenie ekranizacji lektury zastąpi jej przeczytanie).
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 28, 2011, 23:25:19 »
Doom my się nie rozumiemy. Ja ten wątek założyłam po to żeby móc sobie pogadać na luzie o Gocie zarówno z ludxmi którzy czytali książkę jak i z tymi którzy nawet o niej nie słyszeli. Jeśli z Łysym sobie gadamy o tym co sie w książce nie zgadza, jak dobrali aktorów, jacy pasują a jacy nie, a Ty nam nagle wyjeżdżasz z zarzucaniem że my wcale nie mamy racji bo wg Ciebie aktor pasuje do danej postaci i jest dobrze dobrany (tutaj już obwałkowany przykład sir Rodericka, Theon Greyjoy też pasuje jak ulał) chociaż nie wiesz jak została ta postac wykreowana i kłocisz sie z nami potem zeby pokazać że Ty wiesz lepiej to zgadnij co w takiej 'dyskusji' jest nie tak. Jakos z Wen normalnie pogadaliśmy o tym jaka fabuła jest i może być, tylko z Tobą sie nie da (i to nie jest jedyny taki temat).  Pomijam fakt, że jestes do twórczości Martina kompletnie uprzedzony.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wilkory mnie rozbroily w tym odcinku, one mają takie słodkie mordki =] Nawet wilkor Brana wyglądał słodziusieńko rozszarpując tego skrytobójcę :D
Theon Greyjoy wygląda jak ropucha... Nie wiem jak mogli jako Greyjoya wybrać takiego blondasa, ludzie od castingów mieli chyba zamknięte oczy :P Plama na honorze Greyjoyów!

A ksiażka nie jest rozdzial w rozdzial po kolei pokazana w filmie, mieszają poszczególne sceny i wprowadzaja niektóre wątki prędzej (np. scena rozmowy Lannisterów o zmarłym namiestniku). Tak samo akcja z włosem Cersei - scena została pokazana w celu przyspieszenia akcji i ukierunkowania hate-u (tudzież braku sympatii) w stronę Lannisterów.

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 29, 2011, 18:06:21 »
Rzeczywiście Theon nie pasuje za chuja na Greyjoja w serialu. Oni są nazywani Żelaznymi Ludźmi ze względu na ich budowę i charakter, a z Theona zrobili jakiegoś pedałkowatego blondaska. 

Post Merge: [time]Maj 02, 2011, 21:00:21  [/time]
Cóż, właśnie skończyłem oglądać 3 odcinek, teraz zmian jest od groma i jeszcze więcej, lecz nie jest to tak rażące jak w pierwszym i drugim odcinku. Wielki plus za aktorów grających: Maestra Aemona, Ser Barristana Selmy'ego, Jeora Mormonta (Lord Dowódca Nocnej Straży), Renly'ego i Lorda Varysa, minus za pedałkowatego Lancela (fakt jest Lannisterem, ale bez rpzesady) i Maestra Pycelle'a (w książce był chudziutkim staruszkiem, a tu jest dość potężny). Najbardziej nie spodobała mi się interpretacja Yorena, tego łebka, z którym Krasnal pił na Murze. Według książki był on mrocznym i bardzo ponurym jegomościem, a nie facetem żartującym o byczych jajach, czy dornijskich dziwkach. Aktor, który gra Littlefingera (Lord Petyr Baelish) jest genialny, podobnie jak Syrio Forel, nauczyciel "tańca", dokładnie tak ich sobie wyobrażałem. W moich oczach z odcinku na odcinek jest coraz lepiej. Fabuła trzyma się kupy. Sporo scen jest dodanych, a sporo pominiętych lub zmienionych, lecz z korzyścią dla serialu. Na przykład scena, w której Eddard rozmawia z Jaime'im przed spotkaniem Małej Rady. Bardzo trafnie ukazuje ona stosunek Eddarda do Królobójcy. Również rozmowa Cersei z Joffrey'em jest bardzo pouczająca, choć ludziom, którzy nie przeczytali książki, zdradza dość wiele. Jeśli serial w dalszym ciągu będzie się tak rozwijać, to będzie super. Ogólnie duży, zasłużony plus.
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2011, 22:58:35 wysłana przez Łysy »
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 03, 2011, 15:31:43 »
Mi również 3 odcinek sie podobal. Całkiem ciekawie pokazywane są dworskie gierki - trzy najlepsze przykłady to właśnie "uprzejme" plucie sobie w twarz Starka z Lanisterem, łopatologia stosowana bycia królem w wykonaniu królowej i działania littlefingera. Z mordy kolejny lisek chytrusek do kolekcji. Rozwój wydarzeń za morzem też ciekawy.
Natomiast coraz bardziej tracę szacunek do aktualnego króla. Wzmianki wcześniejsze pokazywały go jako wojownika itp. To co prezentuje sobą w serialu "teraz" to taki minimalnie mniej zgorzkniały namiestnik Gondoru tuż przed tym jak mu zupełnie odwaliło.
Ciekaw jestem również czy Krasnal wziął sobie do serca to co usłyszał od starszych Nocnej Straży (tylko bez spoilerów mi tu proszę)
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 17, 2011, 00:05:17 »
No teraz to mnie wkurzyli, skąd oni wzięli gejowski związek miedzy Renlym, a ser Lorasem...?? Dokładniej Ser Loras goli Renly'ego a potem mu obciąga... Ta jedna scena przyćmiła cały odcinek... Zastanawiam się, czy Martin zezwolił na coś takiego...
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2011, 08:01:09 wysłana przez Łysy »
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 17, 2011, 15:14:38 »
Serial jest pod jego patronatem więc wątpię żeby przepchnęli to po cichu zapominając mu powiedzieć o nakręceniu tej sceny. Ale zgodze sie że poszli po bandzie na całego. Niemniej odcinek pełen ciekawych zwrotów akcji
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 18, 2011, 12:43:01 »
Serio? AHAHAHAHAH.. :D

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 25, 2011, 14:39:54 »
Hmm
Zastanawiałem się dlaczego jeszcze nie ma komentarza na temat odcinka numer 6. No to już wiem. W gruncie rzeczy był nudny, ale zawiązał pare fajnych rzeczy ktore imo powinny wybuchnąć w siódmym
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 02, 2011, 22:28:47 »
Próbowałem coś rozszyfrować z tego tematu (ale się rozpisałeś Kendo...)...

A w samym temacie, w ramach nauki do sesji - w końcu obejrzałem kilka odcinków Gry o Tron (właśnie oglądam 6) i podzielę się swoją opinią.

Jak to zwykle przystało na HBO, wysoki poziom produkcji, przede wszystkim dobre ujęcia  ;)

Podoba mi się to, że pomimo braku scen batalistycznych i małej ilości scen walki, bardziej kręcą mnie te wszystkie intrygi, knucia i dworska kurtuazja. Moim zdaniem dobrze przedstawili tą całą fałszywą manierę, że wszyscy mówią "your grace" a mając na myśli tysiące innych niecenzuralnych słów. No i król - wisienka na torcie - rubaszny, spasiony i chamski, dosłownie jest obrazem całego królestwa  8)

Serial zachęca do obejrzenia książki, tyle powiem  ;D

I na koniec pytanie do tych którzy przeczytali książkę - jak tam przedstawili "wypadek" małego Starka??
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 02, 2011, 22:31:36 »
Mając na uwadze treść odcinka siódmego (o ile pamiętam ma byc 10 jako pierwszy sezon?) to 8 i 9 maja zadatki na rekompensatę braków w temacie batalistyki. 10 może też może nie zalezy który produkt HBO brać za wyznacznik, oraz co tam w stosunku do książki pozwolił im pozmieniać Martin
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2011, 13:24:25 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 30, 2011, 10:20:36 »
No dobra pierwszy sezon się skończył, kolejny dopiero w przyszłym roku.
Jakie wrażenia ostatecznie?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 02, 2012, 20:44:17 »
Jako, że wchodzi nowy sezon, powraca temat serialu. Cóż, po obejrzeniu pierwszego odcinku jestem zniesmaczony aktorami grającymi: Stannisa(Stannis był krótko ściętym mężczyzną o szczecinie na brodzie, a nie wieśniakiem, bo na takiego tu wygląda), Mellisandre(podobno była piękną kobietą, cóż... Amerykanie chyba mają inne wyobrażenie piękna) i Crastera(według Martina, ten dziki wyglądał jak nieokiełznany barbarzyńca, patrząc na Crastera z serialu, mógłbym go wziąć za mojego dziadka...). Ogólnie fabuła mniej więcej trzyma sie kupy, trochę ucięli, trochę dodali (jak choćby scena gdy maester Smoczej Skały daje MEllisandre truciznę lub scena rozmowy Roba z Jaime'im. Bardzo rozbawiła mnie scena rozmowy Cersei z synem, która jest krótko mówiąc, z dupy wzięta. Cóż po pierwszym sezonie, nie spodziewałem się czegoś wspaniałego, ale liczyłem, że autorzy serialu, chociaż przeczytają książkę. Trzeba mieć nadzieję, że tak jak w poprzednim sezonie, każdy odcinek będzie lepszy od poprzedniego.
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 02, 2012, 21:04:21 »
Łysy robisz jeden podstawowy błąd. Seriali tego typu nie ocenia się na podstawie odcinak, ale sezonu. Niemniej jestem dobrej mysli dla siebie. Poprzedni sezon mi sie podobal, a reagowaleś na niego podobnie obstrukcyjnie :P ;D
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 02, 2012, 21:08:33 »
Myślę, że podobnie jak poprzednio możemy oceniać z odcinka na odcinek, gdy skończy się sezon, omówimy sezon, wygłosiłem swoje zdanie na temat tych aktorów, których moim zdaniem (jako kilkukrotnego czytelnika wszystkich części) beznadziejnie dobranych. Być może z perspektywy ludzi, którzy książki nie czytali CI aktorzy pasują, ale mnie jako wiernego fana twórczości Martina takie coś poprostu razi w oczy :)
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 02, 2012, 21:10:46 »
Zacznijmy od tego że ja jako ignorant ktory książki nie czytał i nie ma dla niej miejsca w kolejce na ten rok, nawet nie zauważę tego że np 100 kilową herod babę zmienili w smukłą i gibką dziewoję o złośliwym charakterku :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 02, 2012, 21:22:10 »
no też racja, ale to jednak się inaczej czuje, kiedy ktoś kto uważa się za króla wygląda jak król, a nie jak chłop
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 03, 2012, 08:20:12 »
Tu się zgodzę
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 04, 2012, 18:45:36 »
Dobra, obejrzałem dwa pierwsze odcinki. Z nowych postaci to ognista wiedźma jest strasznie brzydka, dziewoja z wysp jeszcze ujdzie bo widać że to miała być herodbaba i co ciekawe jak na taką to nawet ładna jest. O legalnym  (lub "legalnym" jak powiedzą niektórzy) spadkobiercy korony  trochę za szybko żeby wyrabiać sobie zdanie, ale wygląda że w serialu skupią się bardziej niż na jego wyglądzie na charakterku i szczegularstwie (poprawki do listu ;D ) Gówniarz na tronie pokazuje że jest jeszcze wiekszym dupkim i coraz bardziej mu odpierdala sodówa we łbie. Wypisz wymaluj skończy jako ostatni Tangeryn albo jeszcze ciekawiej.
Wilczki spore sie zrobiły. Ciekawie bestie wyglądają jak mają gabaryt do kucyka / małego konia zblizone...
Bardzo fajnie wszedł na scenę Tyrion. (a może Terion?)
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 05, 2012, 00:56:12 »
Porównam serial do książki jutro dopiero, bo teraz zauważyłem, że jest już 2 odcinek, tak apropo datowana premiera miała być 8 kwietnia, ale widzę, że chłopaki z IITV się postarali, a jako że dziś już nie mam siły na kolejne rozczarowania, sprawozdanie jutro :)
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gra o Tron ->serial<-
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 05, 2012, 07:53:36 »
Wiecie, prawda jest taka, że praktycznie zawsze zmieniają całkiem sporo w adaptacjach i nie ma się co dziwić, bo ciężko jest przedstawić sytuacje i wydarzenia dokładnie tak jak w książce. W książce mamy przedstawione różne wydarzenia z perspektywy różnych "bohaterów" i z ich spojrzeniem na to wszystko, znam ich myśli i co nimi kieruje. W filmie wszystko to musimy wyczytać z obrazu i dialogów, więc nie łatwe zadanie jest przed twórcami :P
Ja osobiście od długiego czasu staram się nie porównywać książek z filmami. Czytam książkę i czerpię z tego przyjemność, oglądam serial i również robię to z przyjemnością (trzymając lekki dystans od książki).
I co najważniejsze z tego wynika? Że jeżeli film jest dobry to nie mam powodów do narzekań i jest dobrze :P
"...every man dies,
not every man really lives..."