Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy  (Przeczytany 3273 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« dnia: Marca 05, 2011, 18:26:36 »
Takiego maila ostatnio otrzymałem z Solarisu:

W pięknym gotyckim zamku krzyżackim w Nidzicy, w dn. 16-19 czerwca 2011 roku odbędzie się wspaniała impreza dla miłośników fantasy, science fiction i horroru. Będą liczne spotkania z pisarzami, będą koncerty muzyki elektronicznej, będą pokazy niezależnego i amatorskiego kina, będzie wystawa malarska, będzie kiermasz książek (a w nim polecać będą książki znani pisarze i wydawcy, będą sesje autografów), będzie wspaniała biesiada mazurska na zamku, będą happeningi, pokazy astronomiczne i inne atrakcje.
 
Gościem honorowym festiwalu będzie jeden z najsłynniejszych pisarzy SF i fantasy wszech czasów
George R.R. Martin
Już w kwietniu HBO rozpocznie wyświetlanie długo oczekiwanego serialu fantasy na podstawie jego powieści Gra o tron. Budżet serialu jest olbrzymi, a obsada gwiazdorska. A już 12 lipca zapowiadana jest premiera V tomu sagi, czyli Tańca ze smokami.
 
Do tego wśród gości spotkacie wielkie gwiazdy polskiej fantastyki: Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Zimniaka, Dominkę i Marka Oramusów, Łukasza Orbitowskiego, Jakuba Żulczyka, Macieja Parowskiego, Lecha Jęczmyka, Maję Lidię Kossakowską, Jarosława Grzędowicza, Rafała Kosika i wielu wielu innych.

Nie wiem jak Wy ale osobiście mam zamiar wybrać się na tą imprezę (mimo kosztów) ;)

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2011, 23:25:37 »
No koszta dość wyskokie, ale dla Martina, nawet te 350zł mogę wydać :D a nawet Sapkowski przyjedzie, dziwne, ostatnio mało sie pokazywał, ale może, dlatego że książki wydał :)
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2011, 23:33:00 wysłana przez Łysy »
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2011, 20:19:00 »
Być może tak właśnie jest :D Niemniej jednak uważam , że ten festiwal to jakby nie patrzeć będzie duże święto fantastyki na które każdy porządny fantasta powinien zawitać ;D

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 19, 2011, 13:19:01 »
Pojawiło się kilka nowych informacji o Festiwalu na stronce :)

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 19, 2011, 21:25:50 »
Ja się oczywiście wybieram. Jesli nie dla Martina do dla bałkańskiego folku :P

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 19, 2011, 21:33:30 »
Mnie ten bałkański folk zaciekawił. Nigdy nie słuchałem , wiec tym bardziej mnie to interesuje :D

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2011, 14:47:44 »
Na stronce pojawiły się kolejne informacje (m.in dotyczące noclegów organizowanych dla uczestników Festiwalu - polecam się tym porządnie zainteresować , jeśli ktoś wybiera się na dłużej niż jeden dzień ;) )

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 12, 2011, 20:08:41 »
Kolejna ciekawa wiadomość dotycząca festiwalu: będzie jeszcze więcej prelekcji a ponadto CD Project zaprezentuje "Wiedźmina 2" Uśmiech

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 21, 2011, 22:48:37 »
Pojawiły się kolejne informacje dotyczące nowych prelekcji w trakcie trwania Festiwalu :)

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2011, 03:43:12 »
Ja jadę głównie na grajdół i na Martina :D CD Project z Wiedźminem 2 wydaje się ciekawe, na wernisaż prac też bym się z chęcią wybrała gdyby tylko nie były tak abstrakcyjne :(

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak w Nidzicy jest z cenami biletów? gdzieś słyszałam że można zapłacić za sam grajdół i potem sobie chodzić swobodnie po terenie całego konwentu, z drugiej strony widzę post łysego z 350 złotymi, na stronie festiwalu piszą że 195 zł... Niezły rozstrzał cen :D

Sapkowski się 'nie pokazywał' ostatnio bo podobno go zwyczajnie organizatorzy konwentów znielubili - facet niby był gburowaty, trudny w komunikacji i wredny dla fanów :P tak samo z Grzędowiczem, po tych dwóch panach na forum Pyrkonowym zawsze mają pojazd podczas dyskusji nt. zapraszanych gości.

jajajaja

  • Gość
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2011, 11:09:08 »
195 zł za wejście na konwent, plus 160 za nocleg, jak kupisz bilet na grajdół to do zamku nie wejdziesz :)

Pozdro dla Dooma :*

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2011, 20:57:42 »
uhuhu, srogo :D to w takim razie nie wiem czy moja obecność w Nidzicy będzie taka pewna :D

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2011, 21:43:35 »
Heh no też nie przeczę że to mało bo to jednak sporo kasy ale z drugiej strony rzadko kiedy w Polsce można spotkać takie osobistości jak Martin a poza tym jakby nie patrzeć będzie to zdecydowanie lepsza impreza (i przez to warta swojej ceny) niż pewien konwent którego nazwy nie można wymawiać :P

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2011, 21:46:33 »
Nie no wiadomo, Festiwal w Nidzicy a taki Pyrkon (do Konkwisty nie bedę porównywac ;D) to są praktycznie dwie różne imprezy. Te 195 zł to nie jest mało ale w tej cenie się ma od razu hotel i w pytkę atrakcje, wszystko jak najbardziej warte tej ceny. Tyle że jakbym wiedziała ze wybieg z grajdołem nie wypali to zaczęłabym sobie prędzej kasę odkładać na tą okazje :)

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2011, 21:56:32 »
Ja kaskę odkładam już od jakiegoś czasu i bynajmniej nie idzie źle :)

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 23, 2011, 22:05:02 »
A tak swoją drogą, sama wejsciówka na grajdół ile kosztuje? Jakos tej informacji akurat nie wypatrzyłam na stronie konwentu :/

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 23, 2011, 22:10:04 »
Sam tez nie wiem dokładnie ale postaram się czegoś dowiedzieć wtedy dam znać ;)

jajajaja

  • Gość
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 24, 2011, 05:49:36 »
Te 195 zł to nie jest mało ale w tej cenie się ma od razu hotel

Za hotel płaci się osobno jak już napisałem. Co do Grajdołu, z tego co mówił mi stały bywalec Leon, wstęp kosztuje 10zł :)

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 24, 2011, 11:12:18 »
oj sory, źle doczytałam informacje na stronie :P 160 zł za 3 dni + biesiada :D
Chyba wyjdzie na to że kasę odłożę sobie na Infinity a w Nidzicy pokręcę się na grajdole ^^

Offline NesQuick

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • L.Biaggi
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2011, 14:21:38 »
No, nie warto na festiwal, grajdol lepszy, polecam.

Offline Szkieletor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 24, 2011, 16:31:31 »
Rok temu na grajdole było niewiele osób. Ale za to klimat był przedni! Z tym że na zamek można było wchodzić.

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 24, 2011, 20:14:27 »
No, nie warto na festiwal, grajdol lepszy, polecam.

Zależy co kto lubi ja przejdę się i na jedno i na drugie. Trzeba korzystać jak jest okazja :P

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 24, 2011, 20:37:52 »
u mnie to jest kwestia tego, że najwięcej czasu spędzam na grajdole :D Festiwal w Nidzicy najbardziej zachęcał mnie Martinem, jeszcze jakby były jakieś konkursy plastyczne to może bym bardziej była skłonna zamiast 10 zł za grajdół zapłacić to 160 za całą imprezę... a tak to nie wiem, zobaczy się jak z kasą będzie :)

Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 24, 2011, 20:55:35 »
Widzisz a ja  cę jak najwiecej czasu spędzić i na jednym i na drugim evencie bo dawno nie bylem na porządnej tego typu imprezie :)Każdy ma swoje priorytety :)

Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 18 Festiwal Fantastyki w Nidzicy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 24, 2011, 22:04:15 »
Termin tylko kijowy...bo zawsze jest wtedy kiedy mam sesję  >:( (ale to w sumie moja kwestia, ale miło by było jakby przesunęli 2 dni w jedną albo drugą stronę).
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"