Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: fanfilmy  (Przeczytany 1419 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
fanfilmy
« dnia: Stycznia 26, 2011, 12:02:33 »
Czesc,

przygotowuje na tegoroczny festiwal w Nidzicy przeglad fanfilmow. Jezeli znacie jakies fanowskie filmy, ktore waszym zdaniem sa szczegolnie warte uwagi (szczegolnie polskie) to prosze o kontakt

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2011, 17:25:25 »
Tak na szybko przychodzą mi na myśl "Hunt for Golum", "Dawno temu w Iłży" no i oczywiście "Drużyna" Szymona Szymańskiego. Musiałbyś też sprecyzować czy chodzi o takie porządne produkcje mające "ręce i nogi" (jak te wymienione przeze mnie), czy także o krótkometrażowe bzdety, w których bohaterowie ganiają w pelerynach z zasłony okiennej i biją się gumowymi mieczami...

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2011, 17:46:41 »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2011, 00:57:29 »
dzieki za odpowiedzi

Z Szymonem rozmawiałem w pierwszej kolejności (chociaz to nie do konca fanfilm, ale wiadomo o co chodzi :D), ale kwestia nie jest jeszcze jasna sprawa dystrybucji i praw do wyswietlenia Druzyny. Tak chodzi raczej o te filmy, ktore z przyjemnoscia obejrza nie tylko hardcorowi fani spiacy pod posciela z Darthem Vaderem (zeby nie bylo: mam taka, ale nie rozpakowalem nawet :P)


Doom - wyglada ciekawie, ale zrobiono to na silniku gry i teraz licho wie czy takie cos mozna puscic publicznie bez narazania sie na paragrafy. Podobny problem jest z Tales of The Past III i z Wojtkiem jeszcze nie ustalilismy czy bierzemy takie filmy pod uwage.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 03:30:19 wysłana przez victor_mancha »

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2011, 08:01:28 »
O ile wiem CCP absolutnie nie ma problemu z tymi filmikami. Ale jeśli chcesz mogę napisać do nich zapytanie
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 30, 2011, 14:28:03 »
Proponuję The Gamers

Tematyka: Patologie w grach RPG, głównie w DnD. Oczywiście to komedia.

Podaję Próbkę:

http://www.youtube.com/watch?v=fiTEHqAeanw
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"

rewer

  • Gość
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2011, 15:15:25 »
a ja proponuję serial The Guild, choć nie jestem pewien czy podpada on pod fanfilm, chyba może nie.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 30, 2011, 15:21:54 »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 15:24:01 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Leon

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 30, 2011, 22:29:23 »
Jedynka lepsza. :P

A tak swoją drogą, słyszałem że Ultramarines: The Movie jest też swego rodzaju fanfilmem, bo robili go fani Warhammera 40.000(pomijając budżet i wsparcie ze strony GW).
"Za Króla i Panią Jeziora!!!"

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: fanfilmy
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 30, 2011, 22:36:33 »
Ten film po pierwsze nie kwalifikuje sie pod fan film ponieważ byl od poczatku robiony jako komercyjna produkcja, po drugie jako komercyjna produkcja bez licencji nie można go wyswietlić na żadnym pokazie
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.