Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Asortyment do gier bitewnych  (Przeczytany 1907 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matio.K

  • Rycerz
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Asortyment do gier bitewnych
« dnia: Stycznia 16, 2011, 12:29:25 »
Dokonuję ostatnie przymiarki do wprowadzenia bitewniaków. Zestawy i figurki swoją drogą, ale nijak nie wiem czy warto, a jeśli już, to jakie farbki kupować? Najlepiej jeśli wejdziecie na stronę bard-a, skopiujecie nazwy i wkleicie je tutaj ;)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2011, 12:42:26 »
Ja poproszę informację czy jesteś skłonny sprowadzać asortyment nie dostępny w polsce
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


rzaba

  • Gość
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:30:54 »
no jak to jakie farbki... wszyscy wiedzą, że najlepsze są farby i zestawy do malowania CITADEL. Kupując taki produkt masz pewność, że figurki Ci się praktycznie same pomalują ;)
Tak na poważnie to kupowanie farbek (chyba że faktycznie tych typowo bitewniakowych 'komercyjnych') nie ma sensu, pan Rysio ma już wypracowaną markę na olsztyńskim rynku :P ALE jakbyś miał przebicie cen farbek tak jak z planszówkami pewnie byś zagarnął dużą częsć potencjalnych kupujących
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 13:33:16 wysłana przez rzaba »

Offline Matio.K

  • Rycerz
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2011, 14:03:58 »
no jak to jakie farbki... wszyscy wiedzą, że najlepsze są farby i zestawy do malowania CITADEL. Kupując taki produkt masz pewność, że figurki Ci się praktycznie same pomalują ;)
Tak na poważnie to kupowanie farbek (chyba że faktycznie tych typowo bitewniakowych 'komercyjnych') nie ma sensu, pan Rysio ma już wypracowaną markę na olsztyńskim rynku :P ALE jakbyś miał przebicie cen farbek tak jak z planszówkami pewnie byś zagarnął dużą częsć potencjalnych kupujących

Szczerze mówiąc przestałem oglądać się na pana Rysia - teraz bitewniaki, potem technicy-magicy. Cenowo jak zawsze i wszędzie będzie niżej.

Przeglądałem produkty Citadel, ale farbek nie dojrzałem ;) Kopiujcie nazwy, zaiste będzie dużo łatwiej.

Ja poproszę informację czy jesteś skłonny sprowadzać asortyment nie dostępny w polsce

Opieram się na polskich hurtownikach - uplynie jeszcze dużo wody w Wiśle nim będzie inaczej.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2011, 14:43:01 »
To ja sie u ciebie zaopatrywał nie będę do czasu wydania Tacticsa

W temacie farbek Citadel = farbki Games Workshop
http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=61
Które ze wzgledu na stosunek cena jakość są raczej średnie niż topowe
Lepszą markę o ile wiem wyrobiły sobie pozycje firmy Vallejo
http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=vallejo
aczkolwiek w obu asortymentach sa takie które sa bite przez konkurencję
do kompletu jest jeszcze oferta Pactra jako najtańsza i najgorsza pod względem jakości, za to całkiem niezła jako farba podkładowa i do malowania sporych powierzchni np dużych pojazdów bądź terenów

Tyle mojej wiedzy praktycznej. Od czasu jak przestałem aktywnie grać widzę pojawiły się ze dwie może trzy nowe firmy, ale nie mam informacji jakościowych więc nie bedę się wypowiadał.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


rzaba

  • Gość
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:00:37 »
Ja osobiście maluję Pactrami i Vallejo jako osoba początkująca, w te firmy też mógłbyś iść bo z tego co się doczytywałam sa bardzo popularne. Co do innych farb wystarczy przewertować parę forów oscylujących w tematykach bitewniakowych i masz preferencje klientów jak na dłoni.
Farbki Citadel też chyba przyniosłyby Ci zyski bo wiadomo, sprzedajesz jakiś tam zestaw z Warhammera i od razu do kompletu masz możliwość opchnięcia super zestawu farbek do niego ^__^ Vive le komercja!

Hm i do farbek chyba pasowałyby też jakieś areografy i specjalistyczne podkłady, a nóż widelec ktoś się skusi :P

A i koniecznie markowe pudła z Games Workshop CITADEL, żeby sobie zadowoleni klienci mogli pomalować swoimi super markowymi podkładami nowe figurki koniecznie w markowym pudle do tego :))
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 16:03:43 wysłana przez rzaba »

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:29:21 »
Niestety, ale komercja dopadła GW straszliwe ostatnimi czasy i zestawy ich farb są wściekle drogie. Tak jak pisałem, ludzie kupują raczej pojedyncze pozycje z odcieniami których nie ma konkurencja / konkurencyjne są gorsze / nie potrafią sami uzyskać (połowę swoich modeli malowałem własnymi mieszankami, a nie dedykowanym kolorem :P )
Areograf to dość droga i wymagająca praktyki zabawka dlatego radziłbym raczej mieć to jako opcję "nie mam ale na za 2 dni może być"
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


rzaba

  • Gość
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:57:54 »
Aerograf byłby kupowany chyba w większości przez osoby funkcjonujące z magicznym sposobem myślenia: 'nie potrafię malować ale kupie se dobry sprzęt dla zaawansowanych i wszystko mi się samo pomaluje' :P Jako tako bardziej chodliwe byłyby podkłady w sprayu.
Jak słyszę o 'pojedynczych odcieniach których ludzie nie potrafią uzyskać' to moje malarskie 'ja' ma ochotę mordować ^^
Ja dokupuję jakiś kolor dopiero wtedy, jak widzę że na prawdę jest mi przydatny a nie chce mi się go mieszać (na przykład mam dwa kolory cieliste, z czego 'cielisty' z Pactry służył mi przez jakiś czas za kolor biały :P Z resztą biały kolor jako czysta biel wygląda do bani i zawsze go tak czy siak lepiej zmieszać z innym kolorem dla uzyskania efektu 'realności' zamiast 'winterfresh')
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2011, 17:01:05 wysłana przez rzaba »

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:23:03 »
@Rzabo - ostrożnie z komentażami na temat farbek Citadel dopóki nie spróbujesz choć kilku ich odcieni, bo możesz wyjść na ignorantkę. Też uważałem że Valejo i Pactry mi wystarczą, dopóki nie dostałem kilku farbek Citadel. Gwarantuję Ci, że nawet Twoje genialne malarskie 'ja' nie było by wstanie osiągnąć takich odcieni jak choćby Goblin Green - dla mnie cudo wśród farbek. Pamiętaj, że wśród graczy (mowa o bitewniakach) bardzo rzadko trafiają się artyści malarze o genialnym "malarskim 'ja' " tak jak to Twoje, częściej to po prostu "rzemieślnicy" lub zupełni amatorzy, który swoje techniki opierają na "tutotialach". A dlaczego preferują Citadel? Odpowiedź na to pytanie otrzymałabyś po przeczytaniu kilku tutoriali właśnie. Na szukanie własnych odcieni pozwalają sobie nieliczni - jak masz do pomalowania 100  (a nie kilka) modeli, na prawdę szukanie odpowiedniego odcienia mieszając farby co dwa czy pięć modeli to czysta strata czasu - większość woli utarte schematy czy szablony kolorów. A jakich? No właśnie Citadel najczęściej. Tutaj masz przykładowy 'tutorial' o malowaniu skóry - naturalnie nazwy farbek to farbki Citadel - myślisz że przeciętnemu graczowi chce się szukać własnych odcieni - ja w to wątpię!
A i jeszcze jedno: czy figurkę za 150 PLN pomalowała byś jakimś zastępczym tanim g****m?

Podsumowując:
@Matio: Vallejo i Pactre sobie odpuść - zostaw to panu Rysiowi, bo jedyne po co mogą do ciebie przyjść bitewniakowcy to farbki Citadel - tego Pan Rysiu nie sprzedaje. 20-30 podstawowych kolorów + 2/3 zestawy dla początkujących takie jak ten

Jeśli pod hasłem akcesoria rozumiesz także tereny to takie jakie rożprowadza S-Fan są na nasze warunki akurat. Terenów GW nikt nie kupi bo są po prostu za drogie, ale jak chcesz możesz sprowadzić sobie np. jakiś domek.
W aerografy się nie baw, chyba nikt w Olsztynie do figurek tego nie używa od dawna, prędzej sprowadź GreenStuff i co najwyżej wiertareczkę GW - jest bardzo zgrabna. :D

To tyle jeśli chodzi o moją poradę co do akcesoriów, jeśli interesuje Cię jakie kolory Citadel są najczęściej używane, to mogę się dla Ciebie rozejrzeć w temacie.

rzaba

  • Gość
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:16:04 »
Nie napisałam nigdzie o malowaniu drogich figurek tanimi farbami, malowanie bitewniaków samymi pactrami wiadomo że nie wyjdzie. Na rynku jest chyba więcej marek niż pactra/citadel, nieprawdaż?:P Sami przyznajecie że nawet Citadel nie są idealne wiec nic nie stoi na przeszkodzie w szukaniu "farbki idealnej". Napisałam też gdzieś wczesniej że stałe mieszanie kolorów ma sens tylko jak dany kolor nie jest często używany.

Widzę ze używanie autoironii jest negatywnie i niewłaściwie odbierane (znowu o tym genialnym ja... :/)

Greenstuff byłby fajną opcją, sama bym się skusiła w ramach przetestowania :D



Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Asortyment do gier bitewnych
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:35:05 »
[...]Napisałam też gdzieś wczesniej że stałe mieszanie kolorów ma sens tylko jak dany kolor nie jest często używany.[...]
No właśnie, więc skoro farbki używane do takiego nieczęstego mieszania kolorów miały by być równie nieczęsto kupowane, to po co Mateusz miałby je trzymać w sklepie?

Skoro pytanie dotyczyło akcesoriów do gier bitewnych to odpowiedź brzmi: najczęściej używanymi i kupowanymi farbkami do tego hobby są farbki od Games Workshop i tyle!
(argumentacja powyżej)