Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Avatar  (Przeczytany 3436 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Avatar
« dnia: Stycznia 20, 2010, 15:02:40 »
Proponuję stworzyć temat, w którym będziemy pisać co mamy nowego z działu filmów ;), lub jakieś osobiste odniesienia/komentarze na temat tego, co widzieliśmy w na łamach kin, tv oraz czym możemy się podzielić z innymi ("zassane" filmy z neta, lub uczcie kupione na bazarze ;D)- najlepiej, w dobrej jakości!! ;)


Tak w roli startu, może ktoś by się wypowiedział na temat filmu Avatar?? Wybieram się już na to od jakiegoś czasu, ale wiecznie nie mogę dotrzeć na miejsce, nawet jak zarezerwuje bilet!! :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2010, 16:23:45 wysłana przez Doom »

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowości
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2010, 16:19:56 »
Cytuj
Proponuję stworzyć temat, w którym będziemy pisać co mamy nowego z działu filmów , lub jakieś osobiste odniesienia/komentarze na temat tego, co widzieliśmy w na łamach kin, tv oraz czym możemy się podzielić z innymi ("zassane" filmy z neta, lub uczcie kupione na bazarze )- najlepiej, w dobrej jakości!
Cały ten dział forum ma takie przeznaczenie :P -> zmiana nazwy topica
Cytuj
Tak w roli startu, może ktoś by się wypowiedział na temat filmu Avatar?? Wybieram się już na to od jakiegoś czasu, ale wiecznie nie mogę dotrzeć na miejsce, nawet jak zarezerwuje bilet!!
+ świetne pejzaże
+ bardzo dobry pokaz możliwości aktorskich komputerów :)
+ sceny akcji trzymają poziom i dynamikę porównywalne z SW
- fabuła - czy ja już tego gdzieś nie obejrzałem parokrotnie?
- fabuła - czy ja już tego nie czytałem kilka razy?
- fabuła - to mogę się załozyc ze dokładnie za minutę ktoś zrobi coś tak a tak
- banda pojebów usiłująca szukać wyższych treści w tym filmie i spamująca na ten temat wszędzie gdzie ma dostęp
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2010, 16:22:43 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2010, 18:45:47 »
Film, według mnie, piękny do łez. Cała reszta, będąca tylko pretekstem, nie ma znaczenia. Sorry, jestem wzrokowcem, a ten film powala na kolana. Najpiękniejszy film w historii kinematografii.

Tylko nie wiem skąd ten zachwyt nad Na'vi. Nie są specjalnie ciekawą rasą, ani fizycznie ani kulturowo.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2010, 18:53:40 »
Cytuj
Tylko nie wiem skąd ten zachwyt nad Na'vi. Nie są specjalnie ciekawą rasą, ani fizycznie ani kulturowo
Odpowiedziałaś sobie pierwszą częścią posta :2funny:

Acha, to jeden z tych filmów wyglądających tym lepiej im większy ekran na którym są wyświetlane, więc pójście do kina to obowiązek jeśli chce się film zobaczyć, żadne kono domowe nie zastapi ekrnów z normalnych kin :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2010, 19:06:39 »
Właśnie, widzisz, mnie zachwyciły tam krajobrazy, konstrukcja świata Pandory. Natomiast znam ludzi (i Ty też... :D ) którzy zaczynają się uczyć języka Na'vi. I w ogóle - ochy i achy nad nimi. A przecież to tacy pokolorowani na niebiesko, z małymi dodatkami w stylu tych dziwnych warkoczyków, Indianie tudzież inni "pokojowi dzicy". Na dodatek SSAKI.. to jeden z niewielu szczegółów, które mi odbierają radość z tego filmu (ale dopiero teraz, w trakcie to się nie liczyło).

Film jest jak pokaz fajerwerków - nie analizuj, patrz i zachwycaj się.

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:13:44 »
Film jest jak pokaz fajerwerków - nie analizuj, patrz i zachwycaj się.

hehe... dokładnie... film, który powinnien obejrzeć każdy... pięknie się prezentuje... a to, że fabuła nie jest jakaś super oryginalna w przypadku tego filmu mi nie przeszkadza... dziś śmigam obejrzeć film drugi raz... warto... :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Avatar
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2010, 23:35:51 »
A zdradzi mi ktoś czy film jest nad podstawie jakiejś książki? Akashne napisała, że ludzie uczą się języka tych niebieskich istot (na razie film znam tylko z trailera)... uczą się na podstawie filmu?

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2010, 00:15:36 »
Nie, nie na podstawie książki. A zabawa z językiem tych niebieskich jest taka, że ponoć Cameron zatrudnił lingwistów, którzy na potrzeby filmu stworzyli język. I na podstawie tego - jest chyba książka cała o tym - się uczą. jak chcesz to przeszukam moje archiwum gg i znajdę linka do strony o tym - albo zapytam Janosa ;]

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 24, 2010, 01:13:01 »
Cytuj
A zdradzi mi ktoś czy film jest nad podstawie jakiejś książki?
W tym wypadku mamy do czynienia z odwrotną kolejnością film -> reszta (gra ma premierę "na dniach", książka pewnie już jest albo zaraz będzie - obowiązkowo ilustrowana, ponoć montowane jest rpg...)
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2010, 01:18:30 »
nawet nie strasz....

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 24, 2010, 01:21:10 »
Czym?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Avatar
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 24, 2010, 10:42:38 »
Tym, że system rpg ma zostać stworzony.

Nie cierpię kiedy na fali popularności filmu powstaje od razu wszystko na czym można zarobić. Muzyka z filmu- ok, nie będzie, ale po co czytać książkę, która ukazuje to samo (w głowie ma się obrazy z filmu, więc wyobraźnia mniej pracuje) a język często pozostawia dużo do życzenia.

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 24, 2010, 10:59:00 »
po co czytać książkę, która ukazuje to samo

zgadzam się... pisać książkę na podstawie filmu jest słabym pomysłem... jedną taką książkę miałem okazję czytać (po obejrzeniu filmu) i nie polecam nikomu, hehe... :)

a tak na marginesie to nie ważne co tam mieszają wkoło tego filmu i tych "dodatkowych" rzeczy... i tak jestem fanem... film świetny... :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 24, 2010, 12:18:30 »
gra ma premierę "na dniach"

Gra od dobrego miesiąca, już jest w sprzedaży, na konsolach i chyba na pc ;)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 24, 2010, 15:58:15 »
Cytuj
ale po co czytać książkę, która ukazuje to samo (w głowie ma się obrazy z filmu, więc wyobraźnia mniej pracuje) a język często pozostawia dużo do życzenia.
Często jak autor jest ambitny to w książkę wrzuca wszystko to czego reżyser nie dał rady zawrzeć w filmie, ale generalnie zgadzam się że robienie z fimu książki jest większą porażką niż tak zwane ekranizacje (które często gęsto nie zasługują nawet na określenie "na motywach")

A jeśli rpg powstanie na spotkania klubu zacznę przychodzić wyposażony w ciężkie argumenty bo mam  pewne niepokojące podejrzenia... :?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 24, 2010, 16:35:36 »
Odnośnie kogo? ;>

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 24, 2010, 19:03:41 »
Nie Ciebie :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Avatar
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 06, 2010, 22:50:07 »
Film obejrzałam... i się nie zachwyciłam... Zabrakło kilku scen, które miałam nadzieję, że będą bo w 3d mogły by nieźle wyglądać. Ani fabuła, ani te super nowoczesne efekty specjalne nie zachwycały i prawdę powiedziawszy było tylko kilka scen gdzie nie ziewałam. No ale może miałam zły dzień :)
Obejrzałam, pieniędzy nie żałuję, we wspaniałym olszyńskim heliosie się przemęczyłam i żyję :)

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2010, 15:08:02 »
Skoro nie podobają Ci się efekty, to nie radził bym chodzić do kina, bo ciągle będziesz zawiedziona :). Jedyną ciekawostką 3d, są specjalne filmy temu dedykowane, które trwają ok 30 minut, są puszczane w specjalnych kinach- które polegają na ukazaniu możliwości. To 3d w heliosie, jest tego namiastką, i niestety helios w ogólnopolskim rankingu kin, nie wypada najlepiej, niemniej film jak dla mnie był 9/10 ;). Był bdb., podobało mi się to, że również dodali wątek miłosny. Faktycznie, po takim rozgłosie spodziewałem się odrobinę więcej ale... 9/10 z mojej strony mówi samo za siebie ;).

Drugi raz nie pójdę na seans, jak niektórzy ale kiedyś na pewno obejrzę go w domu, na "megaśnym" ekranie ;)

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Avatar
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 09, 2010, 22:48:59 »
Oczywiście wiedziałam jakie to będzie 3D :) . Zabrakło mi jednak ujęcia podczas lotu (a dokładniej szybkiego lotu w dół) z punktu widzenia bohatera. Taki drobiazg a robił by wrażenie :)

Ogólnie filmy 3d dla masowego odbiory (może nie za trafne określenie, ale brak innego) to zupełnie co innego niż te np. w imaxie w Wa-wie. I nie dziwne, że filmy się różnią. Stworzyć 30 minut filmu prawie o niczym byle było to 3d to co innego niż 2,5 godziny z fabułą, akcją i jakimś tam przesłaniem.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Avatar
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 10, 2010, 01:09:47 »
Hej, w IMAXie wyświetlane są też normalne filmy 3D nie tylko te specjalne ich półgodzinne. Ja tak oglądałam Ekspres Polarny - super! ALE - IMAX ma lepsze okulary, wygodniejsze i - co dla mnie ważne - lepiej współpracujące w korekcyjnymi. Mniej więcej w połowie filmu tutaj zorientowałam się, że muszę podtrzymywać okulary w odpowiednim ustawieniu, żeby to 3d w ogóle było wypukłe a literki ostre..

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Avatar
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 10, 2010, 15:03:24 »
A to nawet nie wiedziałam, że i takie normalne filmy są w imaxie (można się było tego domyślić ;) )
A racja- okulary w heliosie są marne- często brudne i czasami nawet mi (dorosłemu) spadają a co ma powiedzieć dziecko?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 10, 2010, 15:51:54 »
Dlatego odpuszczam sobie wszelkiej maści 3d seanse. Po cholerę płacić dodatkowo za wątpliwą "lepszą" rozrywkę?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 10, 2010, 23:18:34 »
Dlatego odpuszczam sobie wszelkiej maści 3d seanse. Po cholerę płacić dodatkowo za wątpliwą "lepszą" rozrywkę?

różnica w cenie nie jest aż tak powalająca (zwłaszcza jak zakupi się bilecik wcześniej)... a powiedz mi jeszcze czy byłeś kiedyś na filmie 3D?... hmm?... :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avatar
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 10, 2010, 23:57:55 »
Byłem
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.