Forum AKMF

AKMF => RPG => Wątek zaczęty przez: Podtxt w Marca 30, 2010, 15:30:56

Tytuł: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 30, 2010, 15:30:56
Szlachetni gentlemani, nadobne damy..

...pragnę zaprosić Was do prowadzonej przeze mnie kampanii Rippers: Horror Roleplaying in the Victorian Age.

(http://img511.imageshack.us/img511/5561/victoriana.png)

Jeśli podobał się wam ostatnio puszczany w kinach Wolfman, albo jesteście fanami Ligi Niezwykłych Gentlemanów bądź Van Helsinga, to gra dla was. Jeśli nie, i tak polecam spróbować ;}

Kampania toczyłaby się od zera do Rippera.
Jedno z miasteczek północnej anglii zdecydowanie przestaje sobie radzić z nienaturalnymi zagrożeniami. Wielka Rada Rozdzieraczy zauważa problem, jednak miasteczko zostaje uznane za mało priorytetowe. Na wskutek błagań przedstawicieli tamtejszych władz, Rada decyduje się jednak zrobić coś w tym kierunku, jednak nie będzie ryzykować. Zamierza tam wysłać kilku wyróżniających się, chociaż młodych, rekrutów i liczyć że o ile nie poradzą sobie z problemem, to przynajmniej przeciągną go w czasie. Właśnie w tych świeżych Rozdzieraczy wcielają się gracze. Dostają na początek kilkaset funtów, pozwolenie na założenie loży, kopa w zadek i morze przeszkód. Droga wiedzie do sławy i zwycięstwa, czy śmierci i zapomnienia?

Poszukuję czterech graczy. Czy będą to eleganccy, ubrani w cylindry i palący cygara faceci, czy piękne damy w mocno dekoltowanych sukniach, nie ma większego znaczenia. Pojawię się pewnie w ten czwartek w klubie, będzie można mnie wypytać co i jak. Inna forma kontaktu - mail.

Znajomość mechaniki jest oczywiście absolutnie wymagana, ale uczę jej ja. Poza tym to Savage Worlds - kto widział, ten wie. Kto nie widział - jest to bardzo szybka i prosta mechanika nastawiona na akcję. Wymagana jest także umiejętność wczuwania się w charakterystyczny klimat.

Komu wilkołaki, strzygi i monstra Frankensteina niestraszne - zapraszam.


RAPORTY Z SESJI:

8.I.2011 by Seraph

Po krótkim poznaniu z innymi pasażerami (Scarlet - byłaby z niej piękna kobieta gdyby nie straszna blizna na twarzy, niedawno poznany na balu amerykański oficer i nowobogacki parweniusz) rozpoczęliśmy podróż do miasteczka którą to sobie umilaliśmy grą w karty. Gdzieś przy drugiej
partyjce (i wspólnym opowiadaniu sobie swoich historii)okazało się, że pojawiły nam się problemy na drodze w postaci 3 Dużych Futrzaków, do których  szybko dołączył czwarty - ich plan był taki: jeden futrzak zaczął molestować konie w zaprzęgu , jeden rzucił się na woźnicę , a ostatnie dwa stwierdziły
iż czas zmienić pasażerów w podroby. Cała sytuacja skończyła się bardzo głośno (huk obrzyna niemal z przyłożenia i mała burza w szklance wody, czyli błyskawice które zmiotły drugiego Futrzaka z resztek dachu powozu), do tego niesamowicie efektowny i efektywny kop pana Paki, który to wyrzucił trzeciego wilkołaka (zaczepił się nam o drzwiczki) w ciemną noc.
 Po całym tym pełnym emocji zdarzeniu niemal u bram miasta (celu naszej podróży) zostaliśmy zatrzymani przez kilku groźnie wyglądających mężczyzn, w tym niejakiego Carla Robsona (podobno kapitana straży). Pierwsze co owi osobnicy zrobili to sprawdzili czy nie jesteśmy wilkołakami. Po rozwianiu wątpliwości (i odkryciu , że Mr. Robson ma mięśnie ze stali - au!) zostaliśmy puszczeni wolno.
 W miasteczku po przeczytaniu lokalnej prasy (ubito kilka wilkołaków, aresztowano cygankę za "czary" , Rippersi proszeni o kontakt z Burmisztrzem) skierowaliśmy się do Bumistrza.
 Na miejscu pan Victor popełnił obyczajowe Faux Pax myląc wychodzącą żonę burmistrza z "kobietą w szkarłacie" - efekt - burmistrz nabrał koloru szkarłatu i był prawie gotów mnie wywalić z gabinetu. Wniosek - nieznajomość realiów Viktoriańskiej Anglii szkodzi. Od burmistrza (siedzącego za biurkiem
o powierzchni lotniska). Od burmistrza dowiadujemy się o problemie wilkołaków , cygańskiej "czarownicy na dołku u Straży i znajdywanych ciałach z dziwnymi rankami - co kilka dni. Na do widzenia przekazał nam na tymczasowe kwatery kamienicę - stan "jeszcze nie rudera", bez wyposażenia. Po pobieżnym obejrzeniu pan "Paka" ma co do kamienicy jakieś plany (otwarcie sklepu z winem czy coś w ten wzorek).
 Następnego dnia z rana ja (Victor) i Mattchiew udaliśmy się na posterunek Straży. Tam dowiedzieliśmy się, iż co 2-3 dni znajdywane jest w mieście (wszystkie znalezione w centrum) ciało z wieloma dziwnymi rankami - ostatnia ofiara to młoda kobieta - bliższe oględziny ujawniły iż ranki mają około 5-6 cm głębokości a wykonane były jakimś "szpikulcem", brak ranek na plecach, najwięcej na rękach (ofiara broniła się). Proszę o raport na ten temat - dowiaduję się że jeszcze nie jest gotowy. następnie "odwiedzamy" aresztowaną cygankę - ta nie reaguje na zadawane pytania - lecz w momencie gdy strażnik jest odwrócony wciska Mattchiew do ręki kostkę. Dowiadujemy się, że Cyganka ma również córkę która mieszka pod laskiem na skraju miasteczka.
 Idziemy coś zjeść.
 W jednym z barów spotykamy "Scarlet" i "Pakę". Przy posiłku Mattchiew pokazuje mi kostkę którą otrzymał od Cyganki - stwierdzam ,iż owa kostka jest nasączona mocą Leczenia. Po tym odkryciu udajemy się do córki Cyganki. Na miejscu niestety dziewczyna pozwala wejść tylko Scarlett (ciężko jest imponować przystojną aparycją przez zamknięte drzwi). Po opuszczeniu dziewczyny Scarlet mówi nam czego się od niej dowiedzaiła na temat wilkołaków (jest ich ze 3 rodzaje: 1 bestie-ludzie, 2 Wilkołaki Alfa - prawdziwy koszmar, 3 wilki-bestie). Opisała nawet Scarlet sposób na stworzenie
"wilkołaka" - rezultatem takiej klątwy ma ponoć być "chłop jak dąb", ale krótko żyje bo serducho nie wytrzymuje - maksymalnie 20-25 lat.W pewnym momencie chyba nawet opisała Carla Robsona...
 Po powrocie na kwaterę (po drodze zabrałem ze Straży raporty n.t. Cyganki i znajdywanych ciał) i przeglądnięciu raportów idziemy spać.
 Rano po śniadaniu i małym incydencie z Carlem Robsonem (brutalnie - strzelając - zatrzymał ulicznika-złodzieja) odwiedzamy Straż (jak się dowiadujemy oficer prowadzący oba śledztwa gdzieś wyjechał - czort jego mać). Podczas odwiedzin Cyganki ta okazuje się nieco bardziej rozmowna. Odwiedzamy również ulicznika ujętego przez Robsona - dzieciak ukradł psa - no to ma nauczkę na całe życie (odstrzelona noga na wysokości kolana).
 Podczas obiadu ustalamy, że trzeba by odnaleźć Robsona i z wspólnie z nim zapolować na wilkołaki (w trakcie obiadu Scarlett się na coś obraża i nas opuszcza). Po długich poszukiwaniach odnajdujemy dom Robsona (razem ze Scarlet, której chyba foch minął), niestety Robson na propozycję wspólnych łowów kategorycznie odmawia, tłumacząc się naszym brakiem doświadczenia. W takim wypadku sami udajemy się na łowy.
 Wychodząc z miasteczka natrafiamy na dziwną scenę - jakiś typ molestuje nieprzytomną kobietę - Scarlett (i reszta poza mną) goni mężczyznę , ja tymczasem korzystając z mojej Wszechstronności sprawdzam co z kobietą (stan ciężki, łajdak coś jej uczynił z karkiem). Tymczasem wskutek pogoni Scarlett unieszkodliwia uciekiniera, lecz zaraz potem wszyscy musimy się bronić przed wezwanymi przez łajdaka stadami Kruków (użył jakiegoś gwizdka). Po rozproszeniu tałatałajstwa pojawia się na scenie Carl Robson i grożąc nam swoim pistoletem każe nam odejść zostawiając w spokoju ciężko rannego napastnika. Po moim udanym odwróceniu uwagi (sztuczka oparta na Sprycie) i poczęstowaniu Robsona serią błyskawic zaczyna się walka na serio, gdy Robson dobywając jakiejś strzykawki od Napastnika wbija sobie ją z rozmachem w ciało i przeistacza się z Wielkiego Wilkołaka (AHA!!!). Cała scena kończy się podziurkowanym (sztylet rzucony przez Mattchew) i popalonym (moje błyskawice) Wilkołakiem.

Brak raportu z sesji z krakenem

5.III.2011 by Akashne

Cóż, zaczęło się od wyleczenia ran (ała), zamówienia dla mnie pazurków.. tych, tam, ripperów (yupi) i wybrania się na bal - okazuje się, że połączenie alkoholu i Matthew ma zbawienny wpływ na trudny charakter Camilli. Następnie staliśmy się ofiarami napaści - tak przynajmniej pierwotnie myśleliśmy. Okazało się, że do naszej loży włamał się niejaki Adam Boruta, który okazał się potem jakimś cholernym psykerem (psionikiem?), a wraz z nim gromadka naszych szczęśliwych maluszków - początkujących rippersów, moja pazurki i odpowiedź na mój raport z Londynu, oraz - last but not least - zaproszenie do Transylwanii do zamku pana i pani Harkerów.
Nasze młodziaki:
Horacy - były bosman
Jane - córka amerykańskiego rewolwerowca, odziedziczyła po nim broń i zawód (i mieszka ze mną w pokoju) - rewolwerowczyni, huh?
Moore - cwaniak
Bill - szybki i zwinny koleś
Następnego dnia, przed pogrzebem nieopłakanego i niepomszczonego (jeszcze) Victora, przybyła panienka z browaru Paki i opowiedziała nam telenowelę brazylijską, która przeradzała się w horror klasy D. A to było tak:
Było ich dwóch, ona jedna, jeden zrobił jej dziecko, to ten drugi go zabił i popełnił samobójstwo a ona uciekła do lasu (6 miesiąc). potem zaczęły się pojawiać tajemnicze rany na ciałach ludzi - wezwano więc pana, władcę i zbawcę w jednej osobie, czyli Pakę. On wyruszył od razu, my zostaliśmy na pogrzebie i stypie, po czym podążyliśmy za nim.
Kidy dotarliśmy na miejsce, Paka był ranny, podejrzewał 11/13 (?) letnią dziewczynkę o te napaści.
Po stwierdzeniu, że mała nic nie wie o tych strachach, a gdzie Wanda się ukryła nie chce powiedzieć, wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu dzieciatej Wandy, towarzyszył nam miejscowy przewodnik - myśliwy. Pod wieczór odnaleźliśmy wreszcie jaskinię, w której była Wanda, już nie dzieciata. Zabraliśmy ją i.. łożysko?.. do ludzi, przeprowadzono egzorcyzmy, to coś spłonęło, tadam, koniec.

Podsumowanie: walczyliśmy z martwym płodem.

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 30, 2010, 16:04:04
ME!!!!! Yay, ale fajnie!
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: victor_mancha w Marca 30, 2010, 22:15:43
Wyglada na cos w moich klimatach, wiec sie pisze, ale ostrzegam, ze nie mialem wczesniej stycznosci z tym systemem. W czwartek pogadamy, o! :P
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 31, 2010, 12:25:16
Postaram się jutro pojawić, ale nie obiecuję.

Akashne, to ma mechanikę, zastanów się! ;}
A tak serio co z Twoim Szalonym Miastem?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 31, 2010, 17:32:35
ale to Ty prowadzisz, to Ty za nią odpowiadasz!
A w KRŚ zagramy dopiero po świętach - tylko kiedy to ja nie wiem, czekam na propozycje w odpowiednim temacie lub mailem ;) (tylko w piątek nie mogę, od razu uprzedzam, w weekend też mnie nie ma)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 31, 2010, 23:23:01
Co nie zmienia faktu, że jak 3 razy ją będę tłumaczył i nadal jej nie zrozumiesz to Cię nie zaboli :} (ale - nie lękaj się! jest wręcz idiotycznie prosta).
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Kwietnia 01, 2010, 23:05:24
Bardzo żałuję, że nie mogę grać ze względu na brak czasu :( A nawet nie wiecie jak bardzo bym chciała grać w grze prowadzonej przez Podtext'a.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Kwietnia 01, 2010, 23:15:35
Czuję się zaszczycony :}

Na pocieszenie mogę dodać, że zamierzam prowadzić krótsze i lżejsze sesje jako luźne epizody, tym samym nie wspinając się na szczyty możliwości fabularnych.

Mamy 3 osoby (Oskar), jeszcze jedna lub dwie.

EDIT:
Co prawda będziemy grać i mechanicznie wprowadzać postacie dopiero w okolicach 15 kwietnia, ale fabularnie nad postaciami możecie już mysleć.
http://www.greatwhitegames.com/Downloads/Rippers/RippersHeroes.pdfTo plik zawierający przykładowe postacie do settingu Rippers. Może wam pomóc mniej więcej wyczuć klimat gry.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Kwietnia 19, 2010, 19:37:58
Osoby grające proszę o zgłoszenie się do mnie i umówienie ze mną na ten weekend by przetworzyć pomysł postaci na cyferki i zagrać prolog.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Kwietnia 22, 2010, 23:55:25
No to macie czwartego do brydża :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Kwietnia 23, 2010, 01:02:18
Khem khem, Seraf ty wredna [...] poczwaro. Smaku zes narobil i w ogole, a po przeczytaniu okazuje sie ze juz ciasno przy tym stole.

Stad moje zapytanie do Mistrza...

Azaliz, czy w tym jakze zacnym towarzystwie, nie znalazloby sie dodatkowe krzeslo?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Kwietnia 23, 2010, 11:33:53
Nie przyjmuję ludzi ot tak, więc odezwij się na moje gg - 921163. Jeśli przypasujesz, krzesełko się znajdzie :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Kwietnia 23, 2010, 13:23:17
Aye, aye C'ptn.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Kwietnia 25, 2010, 10:54:55
(http://img18.imageshack.us/img18/1428/rippersmoonbygardenofba.jpg)

Lista graczy, na dzień dzisiejszy, ustalona. Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć, to nadal szansa jest, ale nie obiecuję.
Grają Akashne, Oskar, Seraph, Bell.
I właśnie do powyższych osób mam apel - proszę o króciutkie (max strona) historie postaci. Polecam też wzbogacić to obrazkami (deviantart, google, yahoo) - swoim przybliżonym portretem, ukochanej, ulubionej broni, wyglądu swojej posesji, charakterystycznym gadżetem postaci czy czym tam jeszcze chcecie.

A wszystko wklejamy tutaj, na forum. Nie widziałem, aby któraś z postaci miała jakieś wielkie tajemnice, więc zaufajmy sobie i pokażmy je publicznie. Innej formy przesłania historii - jak mail czy moje gg - odpadają. Za dobre przygotowanie postaci przewiduję trochę doświadczenia na początek. Do roboty.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Kwietnia 30, 2010, 11:54:50
Jako że każda gra Savage Worlds powinna mieć rozpisane kilka umiejętności Wiedzy, a zostawia to w łapkach Mistrza Gry, podaję tu listę umiejętności do użycia.

Wiedza (Rippertech) - służy do rozdzierania potworów, implantowania ich organów swoim przyjaciołom lub tworzenia z nich ekstraktów i wynajdowania nowych zastosowań Rippertech.
Wiedza (Geografia) - bohaterowie wiedzą, jak wygląda świat. Bardzo przydatne przy podróżach i wizycie egzotycznych gości.
Wiedza (Tajemna) - o praktykach magicznych i pseudomagicznych. Dzięki niej rozpoznamy jakiego demona miał przywołać konkretny pentagram i będziemy wiedzieli skąd się bierze magia. Zawiera w sobie także znajomość języka enochiańskiego.
Wiedza (Strategia) - używana podczas bitew i innych operacji, gdzie trzeba zarządzać ludźmi.
Wiedza (Kabała) - przede wszystkim znajomość możliwości i stylu walki typowych potworów (anatomiczna znajomość zawiera się w Wiedzy (Rippertech)). Czasem przydaje się, do rozponawania czy w danym wydarzeniu Kabała maczała swoje paluchy.
Wiedza (Nauka) - tą umiejętnością przeanalizujesz podstawowy skład chemiczny substancji, rozszyfrujesz kod matematyczny czy przypomnisz sobie, czym się żywi dany rodzaj jaszczurki. Zawiera w sobie podstawy chemii, matematykę i część biologii. Materiałów wybuchowych tym nie stworzysz.

To powinno być wszystko. Jeśli coś jeszcze wymyślę, dopiszę tutaj.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Maja 02, 2010, 22:55:45
Jack Stoneage (nie)znany także jako demoniczny pan układanka pracujący dla the rippers
http://img683.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=robertdowneyjrbyphiacye.jpg
tatuaż na jego plecach sporządził jego dawny towarzysz broni Scott Whirlberg, który obecnie wykorzystuje arkana kabalistycznych rytuałów do prywatnych celów.
Dżentelmeńska umowa zawarta pomiędzy dawnymi przyjaciółmi nie pozwala im konfrontować się w mało wyrafinowane, bezpośrednie sposoby.
http://www.youtube.com/watch?v=OT64amSoQWM
Dotychczasowy bilans strat przedstawia się następująco;
-Scott wykrada naszyjnik pozostały Scottowi po zmarłej dziewczynie
-Jack demoluje apartament w hotelu należącym do Whirlbergów w poszukiwaniu skradzionego naszyjnika
-Scott wykrada szczątki babki Jacka.
-Jack zamienia rodzinny dom Whirlbergów w kupę gruzu, dzięki wynalazkom alfreda nobla
-Scott aplikuje diaboliczne serum jednemu z psów Jacka; zwierze rani w szale 9 ludzi, z czego dwóch śmiertelnie
-Jack podmienia testament ojca Scotta, zagarniając znaczną część pamiątek rodzinnych
-Scott doprowadza do opublikowania fałszywych zdjęć oczerniających ród Stoneage'ów
-Jack wyjawia sekrety Scotta jego wujowi, którego zaraz potem spotyka zawał.
-Scott rzuca klątwę na dawną miłość Jacka
Jack, wychodzi na przeciw rzuconym wyzwaniom.
http://www.youtube.com/watch?v=Ymg2HzHF9-4

Jack vs Scott
Na początku pracowali razem, zajmując się biznesem (lewym handlem organami wynaturzeń.) Dla zasady unikali kontaktu, a tym bardziej przeszczepiania sobie tkanek nadnaturalnych istot. Z czasem Scott spostrzegł, że nie jest w stanie dorównać swojemu partnerowi, więc potajemnie poznawał arkana rippertech oraz implantował sobie kolejne części ciała bestii. W momencie, gdy Jack dowiedział się o słabości Scotta aka Monseigneur Uroboros, zerwał współpracę. Porzucony i wykręcony Scott zaczął działać na własną rękę przyjmując pomocną dłoń kabały oraz mszcząc się na Jacku przy każdej okazji. Ze względu na sentyment do dawnego przyjaciela nie zdradzi on tajemnicy alter ego Jacka i vice versa .
http://www.youtube.com/watch?v=e5R4iepdXqo
http://img683.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=1269153058827.jpg
dziewczyna, spluwa, tatuaż na plecach Scotta, miejsce urodzenia(drezno) i ulubiona gra

Jack vs Jail
Jack nigdy nie lubił swojego imienia. Przeszkadzała mu jego pospolitość i jakiekolwiek powiązania z ojcem, który zgodnie z tradycją dał mu imię po dziadku, stawiając za imieniem i nazwiskiem najmłodszego ze Stoneage'ów dumny ogon "drugi".
Jack rzeczywiście nie miał powodów, aby być dumny ze swojego ojca, który Co i rusz znikał z domu, aby ukrywać się przed władzami. Tak, tato Jacka (Nelson Stoneage trzeci) był podłym przestępcą. Wygląda na to że nie był najgorszy, skoro długo nie dawał się złapać i zawsze znalazł sposób, aby przysłać pieniądze rodzinie. (może to troche na wyrost bo trudno nazwać rodziną matkę z dzieckiem) Jack nie miał ojcu za złe rozbojów, ale łzy jego matki (Claret) wydrapywały z niego mordercze instynkty.
W dniu osiągnięcia dojrzałości, kiedy miał wyjeżdżać na studia do Oxfordu, strapiony rozłąką ojciec porwał syna, aby w praktyce nauczyć go twardej sztuki życia, gangsterki oraz kobiet.
Jack wyjawił ojcu swoje mordercze zamiary względem jego osoby, lecz stary Nelson pokazał mu jak biją się prawdziwi mężczyźni. Gdy Jack leżał w kałuży własnego potu i krwi. Nelson zapalił cygaro i szepnął mu do ucha; "Czekam synu, gdy pokażesz mi że jesteś coś wart, twoje dłonie zaciskające się dookoła mojej szyi będą mi droższe niż Anglia."
To wydarzenie zmieniło Jacka. Wraz z wyzwoleniem nieznanych dotąd pokładów ambicji, w jego duszy pojawił się zarodek pana Układanki.
Obydwaj działali pod pseudonimami Wickerman (Nelson), Jail (Jack całkiem chętnie zaprzestał używać swojego dawnego imienia)
Kilka fotografii Nelsona
http://img101.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=bukowski460.jpg
Oraz hipotetyczny przebieg ich małej bójki
http://www.youtube.com/watch?v=2r1WasN5JFQ

Jack vs Mr Jigsaw

Jack vs Rippers
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Maja 04, 2010, 00:24:09
Camila „Scarlet” Valery


(http://i15.photobucket.com/albums/a362/bohwe/Vamps/vamps-vanhelsing-anna-corseb.jpg)

Śmiała, odważna aż do granic głupoty, pyskata i nieposkromiona młoda kobieta, absolwentka Akademii, wysłana na prowincję w nadziei, że tu tak bardzo nie zdoła nabroić…
Jest wysoka, ładnie zbudowana, co podkreśla jej ulubiony strój: wysokie buty na obcasie, obcisłe spodnie, pas gorsetowy opinający talię, krótki szkarłatny żakiecik narzucony na białą koszulę.

(http://fc01.deviantart.net/fs13/f/2007/071/4/1/Anna_Valerious_by_FaesFashions.jpg)

Jednak wiktoriańska Anglia ma duże problemy z zaakceptowaniem kobiety w spodniach – zdecydowała się więc pójść na ustępstwa zakładając szeroką (i łatwą do szybkiego zerwania w razie pościgu za.. czymś) czarną spódnicę i długi czerwony płaszcz.

(http://c.wrzuta.pl/wi13204/bfbfe2e40008a59b47c761b1/0/witch%20hunter%20robin)

Długie, brązowe włosy nosi rozpuszczone, jednak odgarnia je z twarzy, by jej nie przeszkadzały. Kiedyś uznawano ją za piękną

(http://www.vampires.com/wordpress/wp-content/uploads/2010/01/skull-girl-by-victoria-frances.jpg)

– niestety, niedługo przed ukończeniem akademii, podczas nocnej samowolnej wycieczki poza miasto, jej twarz została oszpecona. Ten drugi – wilkołak – nie uszedł z tego z życiem, co jednak nie pomogło nawet najlepszym z lekarzy w Akademii przywrócić jej urody. Nie przejęła się tym za bardzo, wręcz obnosi się z bliznami, które zmieniły jej twarz w paskudną maskę – zwłaszcza, kiedy się uśmiecha… To właśnie dzięki tym bliznom, czerwieniejącym kiedy się złości (a robi to często), zyskała swoje przezwisko.

(http://th00.deviantart.net/fs50/300W/i/2009/281/5/f/Scarred_Face_VII_by_dozystock.jpg)

Wśród jej dawnych nauczycieli panował pogląd, że gdyby tylko zechciała słuchać, co się do niej mówi i pouczyć się nieco teorii – mogła by dorównać największym bohaterom spośród The Rippers… Wielu załamywało ręce widząc jak taki potencjał marnuje się i powoli wypala pośród – całkiem zrozumiałego – gniewu. Bowiem Camila nie wybacza i nie zapomina, a do własnej organizacji ma jeden ważki zarzut – nie powiedzieli jej, kto jest odpowiedzialny za śmierć jej rodziny, gdzie się ukrywa, co się z nim stało ani.. czemu nie został ukarany. I nie wybaczy, że nie zdołali ochronić jej rodziny przed… potworem.

W życiu ma jeden cel – zniszczyć jak najwięcej wampirów, wilkołaków i wszystkiego, co się do ich potwornej rodzinki zalicza, w nadziei, że któryś z nich będzie tym, na którym musi wywrzeć zemstę – a tę zemstę jej obiecano, kiedy z ulicy zabierano ją, by wyszkolić na jedną ze Slayers…
(http://myimages.bravenet.com/448/061/965/DSC00159_2.JPG)
Na co dzień milcząca, mało towarzyska, złośliwa i cyniczna – jednak czasem, szczególnie po zabiciu jakiegoś paskudztwa, robi się wesoła i gadatliwa, by następnie znów zapaść w siebie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Maja 04, 2010, 00:41:32
Moj pierwszy prawdziwy przydzial, ojciec opowiadal zawsze o erze zaglowcow, bitwach morskich na siedemdziesiat dzial. Lecz to co zobaczylem po dostaniu przydzialu pelnomorskiego przeszlo moje najwieksze oczekiwania. Stany jako pierwsze ukonczyly budowe pancernika, blizniaczy Angielski [ http://pl.wikipedia.org/wiki/HMS_Dreadnought_%281906%29 ] wciaz jeszcze niekompletny w suchym doku. A mnie przyszlo dumnie sluzyc na tej wybitnej jednostce. To zaszczyt.


Huk wystrzalow, kanonada, swist kul rykoszetujacych po opancerzonych nadbudowkach...
I te macki... przeklete stworzenie, kto by pomyslal ze w dzisiejszych czasach potwor z morskich glebin odwazy sie na taka zuchwalosc...

Octopus Gigantus Vulgaris -[ http://img263.imageshack.us/i/krake2n.jpg/ ]- tak to nazwali ci szarlatani, naukowcy, gdy jakims cudem doplynelismy do Bostonu.

Jak sie okazalo, tamten byl maly... chyba mamuska sie nam trafila w drodze do Portsmouth...[http://en.wikipedia.org/wiki/Portsmouth]

Szlag by to trafil, utknalem na tej pozal sie boze wyspie... ale przysiegam, dopadne tego skurwysyna, ale jesli nie tego to kazde inne wynaturzenie tego swiata!!!

Odwiedzilem matke, pytala co u ojca. Nie wyobrazalem sobie jak bardzo bolesne bedzie jej wspolczucie w oczach, gdy dowiedziala sie ze skazany jestem na zycie szczura ladowego.
Kocham cie matko.


*** Fragmenty z dziennika Matthiew Conrada  Lloyd-Jeffersona. ***


Mlodzieniec, zylasty, szczuply.. przez znajomych i przyjaciol poprostu Matt, jedynie matka Elzbieta Lloyd wolala na niego Conrad. Ojciec, Joshua Jefferson wychowal go na wrecz fanatyka marynkarki. Bedac emerytowanym oficerem Sil Morskich Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej, pragnal by jego jedyne dziecie, owoc przelotnego zwiazku ze zuobozala angielska szlachcianka, poszedl w slady ojca.
Niestety, obiecujaca kariera niezwykle szybko doiegla konca, rownie szybko jak pial sie po szczeblach awansu. Obecnie Porucznik Mathhiew Lloyd, w stanie spoczynku, poczynil kroki w kierunku pomszczenia swych krzywd na kazdym wynaturzeniu zagrazajacym ludziom, odnajdujac nic porozumienia z pewna organizacja i wstepujac w jej szeregi. Sluzba na okrecie wojennym wyrzezbila z niego czlowieka o ponadprzecietnej gibkosci i sile. jako oficer odpowiedzialny rowniez za kontakty podczas cumowania w zagranicznych portach, wyrobil sobie specyficzne komplet manier, ktore po osiedleniu sie w Anglii, zostaly oszlifowane, czyniac z niego wesolego dzentelmena, umiejacego znalezc sie w kazdym towarzystwie.

Jedynie nielicznym znane sa jego koszmary senne, jak i to ze dwukrotna przygoda z potworem morskim pozostawila blizne zarowno na jego duszy jak i ciele, zmuszajac do zakotwiczenia na stale posrod Angielskiej ziemi. W pogoni za wszystkim co wynaturzone, zyskal sobie przydomek "Dzentelmenskiego ostrza", gdyz z wrodzona sobie maniera calkiem "uprzejmie" zaglebial rzucone ostrza  w ciele tego co nie powinno chodzic po tym swiecie.
Co dziwne, znajomi zauwazyli.. ze dosc nieprzychylnie odnosi sie do rejonow nadmorskich, co moze dziwic u wyspiarza, a do tego bylego marynarza.

Przy winie, jednak wraca tesknota za morzem i za stalowym kolosem na ktorym stoczyl nie jedna potyczke....
[ http://www.youtube.com/watch?v=ksVDe8znb5k ]

(a tu z przymruzeniem oka http://www.youtube.com/watch?v=hbGpwHuJfQo )


Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Maja 04, 2010, 22:17:00
Victor Sparks - przez niemal 13 lat takim imieniem nazywali mnie rodzice, aż do tego pamiętnego wieczora gdy wszystko zmieniło się w moim życiu. Bestialski i całkowicie bezsensowny atak na dom moich rodziców, dokonany przez bestię (później dowiedziałem się, że był to Wampir, a dokładnie Nosferat jakowyś), który zakończył ich życie, a mnie okaleczył - ale i dał coś czego wcześniej nie miałem - dał mi MOC i CEL. Tamto szczeniackie użycie magii - które nota bene mało mnie nie zabiło - skierowało na mnie uwagę Różokrzyżowców, zakonu praktykujących magię i wiedzę tajemną, której używali do tępienia abominacji podobnych tej z którą się zetknąłem. Odnaleźli mnie i zaproponowali pomoc - z początku odmówiłem, byłem w małym szoku, dodatkowo cały mój świat się zawalił i nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Na szczęście mój wuj (william Sparks)przygarnął mnie do siebie. Jednakże po roku - gdy dziwne wypadki w moim otoczeniu zaczęły być problematyczne do wyjaśnienia - przyjąłem  zaproszenie. Następne 10 lat było dla mnie nauką i jeszcze raz nauką, przekopywaniem się przez sterty zakurzonych woluminów i chronicznym brakiem snu oraz psuciem sobie wzroku nad gimuarami wypełnionymi wiedzą tajemną. W międzyczasie zyskałem wśród studentów i nauczycieli szacunek , oraz przezwisko "Kadmos", które do mnie przylgnęło. Jakiś tydzień temu moi mentorzy przekazali mi, że wyślą mnie niedługo w misję do jakiegoś przybrzeżnego miasteczka gdzie źle się dzieje. Z niecierpliwością oczekuję sprawdzenia moich talentów poza salami ćwiczeń klasztoru.

Jeśli chodzi o mój aktualny wygląd...  mam prawie 25 lat (chociaż wyglądam najwyżej na 20), wyglądam na wysokiego (175 cm) nieźle zbudowanego mężczyznę, aczkolwiek widać że utykam na prawą nogę, ubrany jak Dżentelmen (frak, cylinder, biały szalik, okulary na łańcuszku i laska z mahoniową rączką oraz peleryna). http://www.firstscene.co.nz/tmp/victorian-gentleman-back.jpg No i oczy, które zdradzają nieprzeciętną inteligencję i wszechstronne uzdolnienie w wielu dziedzinach.
 Zawsze jak mam okazję odwiedzam Londyn, gdzie mieszka mój wuj.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 10, 2010, 20:41:57
Chcecie grać podczas kortowiady, czy po?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Maja 10, 2010, 21:40:42
Jak dla mnie to byłoby miło przed...
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Maja 10, 2010, 22:03:16
jak dla mnie ani przed (nie mogę) ani w trakcie (nie ma mnie) nie ma opcji.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 10, 2010, 23:58:58
Wtorek 18stego?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Maja 11, 2010, 00:08:17
wstępnie ok. jeżeli byłoby to po 18;00 to na bank mogę. :}
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 11, 2010, 11:09:12
Niestety zaczęłibyśmy właśnie o 18stej, bo w tym dniu mam długo zajęcia. Ale chyba pierwsza sesja mogłaby być krótsza.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Maja 11, 2010, 20:51:40
Optuję, aby jechać po hard-korze i zagrać nieco dłużej

Wystarczy że ja prowadzę w 3h ^^
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 12, 2010, 14:13:03
Nadal proponuję wtorek, deklarować kto może kto nie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: korek w Maja 13, 2010, 09:22:52
Tak się tylko wtrącę... Jeśli we wtorek chcecie wykorzystać pomieszczenie nr 05 w DS 2, to lojalnie uprzedzam, że we wtorki swoje spotkanie mogą odbywać tam entuzjaści żeglarstwa...
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Maja 13, 2010, 12:43:52
A nie można by wyczaić wśród nich czy będą mieć te wtorkowe spotkanie ? Czy też będą kaca męczyć po kortowiadzie ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Maja 13, 2010, 13:05:46
To jest ich dzień spotkań, my możemy okupować tą salę prze całą resztę tygodnia.
I raczej będą mieli spotkanie, o ile w zimę to była kwestia dyskusyjna to teraz raczej się już spotykają
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: korek w Maja 13, 2010, 14:51:42
Chodziło mi tylko o to byście mi dali znać, czy chcecie wykorzystać to pomieszczenie. Jeśli tak to zadzwonię i zapytam szefa tamtej ekipy wówczas wszystko się wyjaśni.
Więc jak mam dzwonić?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 13, 2010, 18:38:41
Jak mają być problemy, to olej to Korku, bo gracze nie wszyscy się deklarują konkretnie że mogą, a to termin trochę na siłę. Zaczekamy na jakis dogodniejszy. Fuck, miałem nadzieję że zaczniemy grać w miarę sprawnie, a okazało się ża maj jest wyjątkowo pechowym miesiącem jeśli chodzi o zasoby czasowe.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Maja 14, 2010, 10:49:17
@ podtxt
+ jakby nie było miejsca, to dysponuję sporą piwnicą
(a pokój jest nieco przestronniej umeblowany niż ostatnio ^^)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Maja 16, 2010, 23:29:58
No to już praktycznie po Kortowiadzie - kiedy pierwsza sesja ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 20, 2010, 17:49:19
Zawieszone z powodów brakoczasowych. Przepraszam Was bardzo.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Czerwca 01, 2010, 01:55:06
A kiedy się odwiesi ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Czerwca 10, 2010, 09:51:00
We wrześniu albo październiku..

Możecie na mnie kląć, bo tak się nie robi (vide nie tworzy się postaci którymi się nie gra) ale groziło mi konkretne wywalenie ze studiów, czyli sytuacja 'piszesz to koło albo GTFO'.

Obiecuję, że kampanię rozegramy, dłuższą czy krótszą.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Września 11, 2010, 17:55:16
Powoli wracam do Olsztyna. Ktoś jeszcze jest chętny w to grać? Ktoś się wykruszył? Jacyś nowi chętni? Deklarować się.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Września 12, 2010, 17:01:53
Mam ochotę co nieco pozmieniać w mojej postaci ... da radę ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Września 15, 2010, 09:49:03
Jeśli będą nadal chętni do gry, tak, inaczej nie będzie sensu. Nadal chcesz maga?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Września 15, 2010, 14:37:30
* wzdycha tesknie uswiadamiajac sobie, ze nadal nie da rady*
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Września 15, 2010, 21:45:50
nie pamiętam jaką mam postać, ale bardzo chętnie


podobno w pytkę wychodzi crossover rippers/deadlands na savage worlds
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Września 15, 2010, 22:25:40
Myślałem nad Psionikiem - ale Czarodziej dalej wchodzi w grę :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Września 16, 2010, 11:23:38
2 osoby są więc chętne. Czekamy nadal. Wen, co do Ciebie - chwilowo wątpię że się uda coś poprowadzić, gdyż początek roku studenckiego okresem trudnym jest i każdy ma dużo na głowie. Bardzo możliwe także że poczekamy jeszcze jakiś czas.

Gdy juz skończę praktyki i zacznę prowadzić, równocześnie będą sesję WH3, więc komu bardziej pasuje ten system może się przenieść.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Września 16, 2010, 18:21:57
Z mila checia bym zagrala w ten system, u Ciebie (wroc... w drugiej kolejnosci jesli mamy od wazniejszego powodu zaczac...)... zagralabym majac Ciebie jako MG a i system wydaje sie niezly. Poczatek roku faktycznie jest troche zakrecony- przewaznie na I roku. Nie studiuje w Olsztynie, wiec w miescie bede pojawiac sie raz na jakis czas (raz na 3 tygodnie, miesiac czy nawet rzadziej?) i to w weekendy tylko a i calych weekendow nie moge znajomym oddac, wiec niestety nie moge brac udzialu. Nie bede calej grupie az tak bardzo ograniczac terminow gry.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Września 23, 2010, 22:48:13
Jak już wspominałam, nadal jestem chętna :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Października 04, 2010, 08:12:24
Ja także
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Października 21, 2010, 09:53:51
OK, więc jeszcze tylko Bell się nie zgłosił, że chce grać. Możemy próbować.

Uwagi:
 - Nie pozwalam, by gracze grali u mnie w dwóch różnych kampaniach naraz, co dotyczy Vanilina, jednak kampania Rippers została tak odłożona w czasie przeze mnie (a i tak siedzę na warunku). W związku z tym robię tutaj wyjątek.
 - Możemy się spotkać w piątki bądź soboty, w tym licząc sobotę w tym tygodniu. Mobilizujcie się i piszcie mi najlepiej tutaj, ale może być też przez telefon czy gg, kiedy macie czas.
 - Uwagi co do postaci:
Bell - Nadal chciałbyś brać udział w sesji? Jeśli tak, fabuła jest ok, brakuje tylko pozwiązania z konkretną frakcją Rippers (Rozdzieraczy). Do wyboru masz Masked Crusaders (Zamaskowanych Krzyżowców) - ludzi działających na własną rękę oraz Slayers (Zabójców) - zorganizowanej londyńskiej szkoły morderców potworów. Co do mechaniki, nie mam jej, albo wziąłeś ją ze sobą po stworzeniu albo gdzieś zginęła i musiałbyś stworzyć postać od nowa.
Akashne - Fabuła ok, mechanika ok.
Vanilin - Twój szpieg jest tak rozbudowany i kiepsko napisany, że sam się w tym gubię.  Nie ma także powiązań z żadną z frakcji Rozdzieraczy. Nie mam Twojej mechaniki, ale pamiętam że maksowałeś Spryt olewając wszystko inne - co jest nota bene w settingu z walką z potworami jako main theme niezwykle rozsądne, ale to już Twój wybór - więc pewnie gdzieś ją tam masz. Podsumowując, trzeba przepisać tą historię żeby była czytelna i znaleźć/stworzyć od nowa mechanikę. Twoja postać do WH też jest bez historii i nieskończona mechanicznie.
Seraph - opis postaci jest zwięzły ale jest wszystko co w nim potrzebne, mechanicznie chyba nie masz dobrze wybranych czarów. BTW, chciałeś zmieniać postać, odezwij się do mnie - ale w grę wchodzi tylko magia/wiara/szalona nauka, psionika nie ma żadnego wsparcia fabularnego w systemie i średnio przez to pasuje.

Proszę o kontakt ze mną (najlepiej po protsu przez to forum) wszystkich chętnych. Jeśli znajdą się jeszcze nowi chętni, także zapraszam.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Października 21, 2010, 13:08:38
w piątki zwykle nie mogę, ale soboty jak najbardziej :)
masz może moją kartę do tego? bo ja jej nie mam i boję się czy nie zgubiłam :(
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Października 23, 2010, 14:04:13
Jeśli chdzi o karty postaci posiadam potrzebne PDFy (trzeba tylko wydrukować).
Co do mojej postaci - jednak zostaję przy "magiku".
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Października 24, 2010, 08:35:33
Dobra, znalazłem karty - jednak mam porządnie rozpisaną postać Jaila, Victora Velisalisa i bezimienną postać Bella. Scarlet zaś też jest, tylko na małej obskurnej karteczce - wystarczy ją przepisać i będzie mieć się dobrze. BTW, 4 postacie z k4 w Wigorze, zapowiada się wysoka śmiertelność.

Ktoś ma jakiś kontakt do Bella? Niech go poinformuje i niechże człowiek się wypowie.
Vanilin, Bell, uwzględnijcie moje uwagi dotyczące Waszych historii postaci.
Ktoś, chyba Bell, ma mój wydrukowany podręcznik do Rippers. Chciałbym go z powrotem.
Jeśli chodzi o miejscówkę - Akashne, załatwiłabyś nam salę w akademiku?

Zbierzcie się do kupy, zorganizujcie i 30 października przychodzicie na sesję. Mam dość problemów z graczami Warhammera i nie chce mi się Was popędzać o poprawki w historii i pytać po kilka razy czy będziecie w sobotę. Ustalcie to jakoś między sobą i poinformujcie mnie o wyniku. Proszę?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Października 24, 2010, 10:19:14
Powiadomiłem go przed weekendem o tym że go szukasz. Obiecał tu zajżeć
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Października 24, 2010, 12:03:23
Dzięki Doom.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Października 24, 2010, 12:07:31
No ja jestem za wszystkimi lapkami, w kazdym badz razie, zglaszam gotowosc.
Co do uwag...
Czyli juz nie "wolny szczelec"?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 03, 2010, 17:48:42
Eeee... czy planowana sesja się odbyła ? Bo niestety mnie nie było - nagle tyle spraw mi wypłyneło że nie miałem głowy do pamiętania o sesji rippersów :(
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 03, 2010, 20:40:50
Nie, nikt się nie zorganizował. Nadal czekam.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 03, 2010, 20:41:32
Zaproponuj dzień i godzinę i zobacz jak to pasuje innym
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 04, 2010, 13:36:58
Był już 30 października, zero odzewu.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Listopada 04, 2010, 13:41:05
hm, do mnie się w sprawie 30 października odzywał seraph - wyjaśniłam, że ja absolutnie odpadam. co do najbliższych terminów - np najbliższa sobota, chętnie załatwię salę 05, czyli klubową (nie wie ktoś jak jest z gościem od saksofonu?)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Listopada 05, 2010, 15:09:42
Ponieważ nie ma deklaracji na okupacje sali, w porozumienu z Akashne w tą sobotę zajmę ją ja ze swoja grupą.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 09, 2010, 20:14:11
Hmm.. Hmm...
Podano mi do wiadomosci, ze sesja ma sie odbyc jutro.
Jakas godzina? Lokalizacja?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 09, 2010, 21:56:22
Jutro? Za szybko, ale ten weekend - czemu nie. Niedziela albo sobota?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 09, 2010, 22:36:35
Hmmm, ja ogolnie jestem niedoinformowany ze tak powiem...
Mi weekend pasuje, no chyba ze cos nagle mi wyskoczy z rodzicielka.
Wtedy nic nie poradze.

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Listopada 09, 2010, 22:44:38
Tego no ale wiecie że Akashne w tym czasie będzie poza miastem (Falkon) ?
I jeszcze drobna rzecz odemnie - 20 (sobota) chciałbym w kanciapie prowadzić sesję (jeszcze nie 100% więc opcja że sala jednak wolna bedzie istnieje) więc z terminu za dwa tygodnie zostaje niedziela wolna
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 09, 2010, 22:55:26
to jak bedzie - boj już nic nie czaję
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 10, 2010, 09:26:47
Bez Akashne nie zagramy, więc ten weekend nie wypali, a w następny wyjeżdżam ja. Sprawdzimy pod koniec miesiąca.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Listopada 10, 2010, 17:37:33
Offtopic poleciał z tematu do nowej lokacji (http://akmf.doom.vot.pl/index.php?topic=113.msg1654)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 21, 2010, 18:36:30
Podtext - może sie ruszysz i podasz jakiś najbliższy termin by inni mogli jakoś się na to przygotować ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 22, 2010, 15:58:47
27 listopada? Jak Wam pasuje?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 22, 2010, 16:25:28
Mi pasuje - a jak innym ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Listopada 22, 2010, 16:31:07
pasuje.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 22, 2010, 17:22:23
OK, zapowiada się nieźle. Jak reszta?

BTW, jeśli wszyscy będą chętni, zagramy nieważne czy będę miał wasze kompletne mechaniki i opisy postaci czy nie. Także zastrzegam sobie prawo do zmian mechaniki na prostszą i bardziej storytelling-friendly.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 22, 2010, 20:44:11
to sie da zrobic prostszą ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Listopada 23, 2010, 14:53:40
Seraph - zawsze się da :D

jak rozumiem, mam rezerwować salę klubową na sobotę?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 23, 2010, 18:44:00
Jeszcze odpowiedź Bella i Vanilina. Jeśli możecie, przyśpieszcie ich.

A sama mechanika byłaby z pogranicza Indie, stąd może być jeszcze prostsza.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 23, 2010, 21:25:09
27?
Czemu nie?
Jestem za.

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 23, 2010, 21:42:37
A na którą godzinę ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 25, 2010, 22:51:40
I to jest dobre pytanie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 26, 2010, 09:05:58
Bell, Seraph, Akashne, rozumiem że jutro widzimy się w klubie?

11.00 pasuje?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 26, 2010, 10:15:57
O matko toz to srodek nocy...
(Nie, nie jestem wampirem.. co mi wczoraj zarzucano ;p)
No ale tak...
Pasuje :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 26, 2010, 16:28:35
Hej, chcę mieć potwierdzenie że tam będziecie. To jak?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 26, 2010, 19:16:29
Hej, mi komórka nie działa. Czy jest ktoś, kto może napisać do Akashne, Serapha, Bella, czy będą jutro na 11.00? Przygotowałem sesję, mechanikę, ale chcę wiedzieć czy w końcu gramy jutro. Jak ktoś to zrobi i napisze do mnie tutaj lub na gg to dostanie piwko.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Listopada 26, 2010, 19:51:08
Akashne nie będzie bo jest chora, nie chce jej się, ma depresję, w nocy prowadzi mi sesję Wampira, potem będziemy Was wszystkich obgadywać a o 11 będziemy właśnie kończyć zakupy w ciuchlandach do mojego LARPa Wampirzego i jej stroju postapo, tyle czasu już czekała na MG to teraz Wy poczekacie, pozdrawia Was serdecznie (a ja mam dość służenia za jej sekretarkę więc żegnam Was równie serdecznie).
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 26, 2010, 21:10:33
Jeszcze trzy dni temu sama chciała salę rezerwować. Myślałem że tak zostało. W każdym razie, serdecznie dziękuję.

Przed chwilą składałem na nowo pospisywane i pozapamiętywane elementy sesji, więc jak się w końcu zorganizujecie to wszystko gotowe. Mechanika, specjalnie upraszczana dla Akashne, tyż.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 26, 2010, 22:33:23
Nie wiem co sie stalo od rozmow czwartkowych. Czemu nagle taki obrot sprawy, i TAKI ton wypowiedzi skierowany do Nas. Mozna by rzec ze jest to na poziomie urazy osobistej, co mnie dziwi tym bardziej.
Przylaczam sie do powyzszego podziekowania, ja rowniez serdecznie dziekuje.
I mam nadzieje ze kolejny termin nie odwlecze sie znow miesiacami.

Ps.
My tez TYLE czekalismy na mg.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 27, 2010, 07:53:41
JA bede na pewno
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 27, 2010, 15:07:38
no to wychodzi na to ze jako jedyny nie zrozumiałem przekazu i przybyłem na miejsce ... zastanawiam się ile już czekamy na te Rippersy
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 27, 2010, 15:47:28
Poczekamy dluzej.
O ile Mg nie zwatpi :)
Pozatym... jak znow mnie obudzisz w srodku nocy telefonem to udusze..

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Listopada 27, 2010, 16:32:32
Chciałbym tylko nadmienić, że prowadziłem sesję Evernighta od 20 do 6 rano, potem musiałem po wszystkich posprzątać, następnie 3 h drzemki i leciałem z wywalonym ozorem na Kortowo, po czym stwierdzam, że NIKOGO NIE MA. Co do depresji , to jestem samotnym (nie Singlem) facetem od wielu lat , bez własnego mieszkania (ani perspektyw na takowe), łapiący się pracy gdzie się da, a mimo to przybyłem na tę (odwołaną sesję). Więc proszę Wen nie mów mi o depresji, łażeniu po ciucholandach i i wogule, bo to coś przedstawiła to olewanie wszystkich i wszystkiego. I to tak że aż brak mi słów - żebym tu nie zaczął bluzgać.

Czekam na ustalebnie jak najszybszego nowego terminu.

Z poważaniem
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 27, 2010, 16:50:43
Czwartek (ale zaczniemy około 15stej), piątek albo sobota (sobota trochę mnie boli, ale rozumiem że może być jedynym rozsądnym terminem).

Które?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Listopada 27, 2010, 17:06:24
Chciałbym wtrącić że w czwartek na na 18 jest spotkanie klubu, przed spotkaniem jest kolo z saksofonem, więc jak wtedy to raczej nie w ds2
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 27, 2010, 18:15:37
OK, właśnie się dowiedziałem że mam wizytę rodzinną (tj. starzy) przyjeżdząją do Olsztyna na weekend i nie wyrobię. Gównianie to wychodzi, szczerze mówiąc.

Nadal chciałbym ustawić klarowny termin.

Piątek 10tego stycznia? Sobota 11 stycznia?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: korek w Listopada 27, 2010, 20:07:47
Oj chłopaki aż mi się Was żal zrobiło... Jakby Wam nie przeszkadzał turniej Battla, to 12 grudnia (niedziela) moglibyście zrobić sobie sesję w sali w której grywamy (przy ulicy Heweliusza 14), sala jest na tyle duża, że gdybyście usiedli sobie w kącie nikomu by to nie przeszkadzało. Ewentualnie jeżeli będę, to otworzyłbym Wam wówczas kanciapę... Oczywiście, jeśli ten termin by Wam odpowiadał...
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 27, 2010, 20:47:01
Stfu, z tą sobotą albo piątkiem chodziło mi o grudzień ;] aż tak źle nie jest.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 27, 2010, 21:22:01
W tygodniu, od biedy (bieda.. bo musialbym posprzatac ;p) moge udostepnic wlasne lokum.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 28, 2010, 15:05:40
Napisz, kiedy Ci pasuje. "Gdzie" się znajdzie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 28, 2010, 16:00:20
Aktualnie w zwiazku z brakiem obowiazkow, praktycznie kazdy dzien mi pasuje, noooo chyba ze wyskoczy cos niespodziewanego. Co.. w moim przypadku jest  prawdopodobne.
Ale badzmy dobrej mysli :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Listopada 29, 2010, 14:39:37
od razu mówię - w piątek 10 grudnia mma LARPa. poza tym każdy weekend aż do 18-19 grudnia włącznie mam wolny (choć być może odpadnie mi sobota 11 grudnia, ale nie wiem w tej chwili).
w tygodniu nie bardzo, chyba że we wtorek lub piątek - ale dopiero od przyszłego tygodnia, oba dni od 16.

Za ton mojej (pisanej przez WEN, ale na moją prośbę) wiadomości przepraszam, rzeczywiście był niedobry. Seraph, napisałam dzień wcześniej, że mnie nie będzie, nawet wysłałam Ci w czwartek smsa, żebyś przekazał Podtxtowi, że nie dam rady, więc nie wiem, z czym masz problem. I pretensje kierujesz w niewłaściwą stronę - do Wen, zamiast do mnie.

jak będzie już jakaś pewna data - napiszcie mi smsa, umawianie się na forum moim zdaniem się nie sprawdza, a ja za rzadko mam dostęp, żeby być na bieżąco z tym (podtxdt ma nieczynną komórkę, ja - kompa). Salę klubowa mogę zawsze jakby co załatwić, a i przez większość weekendów jestem sama w pokoju w pobliskim akademiku (a tam by się czajnik i kawa/herbata znalazły :) ).
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Listopada 29, 2010, 16:03:57
Piątek 3 grudnia, od 16 do 21-23 (zależy, próbowałem zrobić krótszą na wstęp ale czy wyjdzie?).

Komu nie pasuje?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Listopada 29, 2010, 18:38:31
nie bałdzo, o 17.45 mam kolokwium.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Listopada 29, 2010, 22:36:57
Mnie od 4 grudnia nie bedzie przez 3-6 dni, wszystko zalezy od pewnej sprawy rodzinnej.
Po powrocie bede teoretycznie dostepny w kazdym terminie, tylko potrzebowac bede conajmniej 3 dniowego wyprzedzenia odnosnie owego terminu.
Niestety w przypadku gdy przywioze nie tylko  swoja szanowna rodzicielke ale i jej matule, moja oferta odnosnie lokum bedzie niestety nieaktualna.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Listopada 30, 2010, 08:44:25
Wracając do poprzedniej mojej wypowiedzi: tak, dyktowała Akashne bo mnie, osobiście nie interesują Wasze sesje, czy udaje się Wam czy nie, ale nie zostało to napisane z mojego konta bez mojej zgody więc możecie i do mnie mieć pretensje.

Umawianie się na forum jest trudne. Proponuję Wam coś innego:
http://doodle.com/

Tworzy się ankietę i każdy wpisuje kiedy mu pasuje. Systemik sam zlicza ilość głosów więc później wystarczy tylko znaleźć kolumnę z największą liczbą (równą od razu liczbie graczy).
Niech twórca rozpisze np. co godzinę do 22 grudnia, każdy zaznaczy i będzie jasność :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Listopada 30, 2010, 13:57:53
Bardzo to fajne. Jak dzieki temu sie uda cokolwiek zalatwic to zgarniasz chwale.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 01, 2010, 09:54:51
So it is:
http://www.doodle.com/s92nhtv89grpikhe
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 01, 2010, 22:36:44
Szalony kapelusznik tj. Seraph?

Vanilin, wypełnisz czy nie chcesz grać?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 02, 2010, 14:42:02
chcę, chcę
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 02, 2010, 16:46:05
poprawka do ankiety: sobotę 18 mam już zajętą :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 02, 2010, 17:00:27
o co w tym chodzi ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 02, 2010, 22:33:08
post wen zdradza wszystko ;>
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Grudnia 02, 2010, 22:36:24
Seraph - Podtex zrobił ankietę, zeby wiedzieć jak macie wolne i kiedy mozecie i chcecie grac. Wpisujesz swoje imię / nick / cokolwiek po czym Cię rozmpoznają i zzanaczasz te opcje które Ci pasują. Podtekst wybierze jeden z terminów z tych których kolumny będą w całości zielone. I koniec problemu z tym ze ktoś podaje termin, wszyscy potakują a ostani z wypowiadających się kasuje termin bo on nie może
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 02, 2010, 23:39:32
myślałem, że wybieramy najbliższy odpowiadający ;_; to by było super

bo chociaż wszystkie zaznaczone mi odpowiadają to im dalej w las tym gorzej dla mnie

z każdym dniem
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Grudnia 03, 2010, 00:21:01
Hmm... tak, wybierzecie najbliższy odpowiadający... Ale ten, który będzie najbliższym i odpowiadającym dla WSZYSTKICH.

Terminy są tak okrojone bo (jak mniemam) od razu Podtxt dał tylko te, które mu pasują.

Wpisz na razie te, które pasują a potem można zawsze stworzyć nową ankietę. Oczywistym jest, że w miarę upływu czasu niektóre odznaczenia muszą poznikać z przyczyn dla wszystkich oczywistych.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 03, 2010, 11:23:15
nie no mam nadzieję, nadzieję że tak będzie jak mówisz

ale mam jeszcze pytanie o te uproszczenia do mechaniki

korzystamy z jakichś home rules, czy jakiejś publikacji ??
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 03, 2010, 18:26:14
Sobota 11 grudnia jest dniem naszej gry.
Od razu przełożymy postacie na mechanikę i przystąpimy do gry. Możemy też zrobić to na forum, jeśli wolicie.
Wen, masz piwo.
Akashne, dasz radę zająć salę na Kortowie czy szukamy innego miejsca?

Chcę być pewny: Szalony Kapelusznik to Seraph?

Mechanikę pisałem ja i ma być bardzo prosta, co by nie przeszkadzała. Gdy zagramy sesję, będziecie mieli okazję ingerencji w nią poprzez swoje sugestie.

Aha, i nauczcie się pisać moje pseudo, proszę.

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Grudnia 03, 2010, 18:29:04
Stawiam na Oskara, to bardziej jego "dowcip" sie tak objawia
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Grudnia 03, 2010, 23:36:11
Wen, masz piwo.
 

Zapamiętane!

Cytuj
Aha, i nauczcie się pisać moje pseudo, proszę.

Przepraszam... zwrócę na to uwagę szczególną uwagę pisząc kolejnym razem.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 04, 2010, 12:49:34
jasne :)

o której gramy? jestem za popołudniem, np 16. przed 14 na pewno nie dam rady
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 04, 2010, 15:36:33
Oho, myślałem że wcześniej zaczniemy. No ale cóż, jak tak to ostrzegam że może potrwać do późna (~22).

Zaczniemy o 15stej?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 04, 2010, 22:02:02
o piętnastej,  jedenastego, w sobotę tak?

to będzie kanciapa, czy tam na jarotach?

jakiś mały spoiler uproszczeń byłby cool
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 06, 2010, 13:31:39
no albo kanciapa albo mój pokój w akademiku (moim zdaniem wygodniej ;> )
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 09, 2010, 10:11:26
W pokoju na pewno nikt nam nie będzie przeszkadzał?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 09, 2010, 15:35:14
obie współlokatorki wyjeżdżają w piątek. ludzie z segmentu to po części kretyni po części imprezowicze ale
a) drzwi zamyka się na kluczyk
b) imprezy zazwyczaj zaczynają się o 21-22 ale rozkręcają dopiero o 2 w nocy
ale tak poza tym to bardzo fajni, sympatyczni ludzie :D

co więcej:
c) w akademiku można siedzieć do 23, w kanciapie klubowej do 22

w takim razie zapraszam do siebie:
Dom Studenta nr 3 (ten przy parkingu, kserze całodobowym i WMT), pokój 6a (parter, za portiernią w prawo i do końca, drzwi do segmentu 6 po lewej, w segmencie pokój a też po lewej [nie mylić z łazienką]), sobota o godzinie 15. weźcie jakiś dokument, bo trzeba na portierni zostawić. do zobaczenia.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 10, 2010, 01:27:40
Ufff a juz chcialem pisac ze moge dopiero wczesnym popoludniem...
Ale widze ze wszystko milutko sie zapowiada...
No to moge spokojnie isc odsypiac podroz.
Pax.


Ed.
Powiem tak, mimo dokladnego opisu.. nie trafie chyba, czy moglby ktos okolo tejze godziny czatowac gdzies na poczatku? (niekoniecznie z dzida w krzakach)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 11, 2010, 10:34:50
to może przy raście 14;50
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 11, 2010, 11:12:16
14.50 przy Raście pasuje.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 11, 2010, 11:54:22
Akurat w tych okolicach 30tka podjedzie, mi pasuje.


Ed.

MOOBIRU MOOBIRU OPTIKARU MOOBIRU

A tlumaczac na nasze :P
Wzglednie piatek mam wolny, nie powinno byc problemow.
TYlko...
Niech mi ktos bedzie uprzejmy przypomniec godzine :/
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 14, 2010, 16:01:05
już wcześniej pisałam do Serapha, ale tak to jest z liczeniem...

nie będę mogła grać w piątek - żeby mieć wolny cały tydzień po świętach, mój rok przełożył sobie jedne ćwiczenia (trwać będą do 16.15) na piątek, po czym jeszcze wykład (od 17). Na obu niestety mam obecność obowiązkową, więc.. przykro mi, ale nie zagramy.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 14, 2010, 17:41:08
Akashne, obraziłabyś się jakbyśmy zagrali bez Ciebie?

Reszta, chcielibyście?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 14, 2010, 18:20:38
Mam mieszane uczucia co do tego...
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 14, 2010, 18:22:09
nie, nie obraziłabym się.

aha, i unhallowed.pl jeszcze działa :D

http://unhallowed.pl/

ale nie wiem, jak długo, więc jeśli chcesz poczytać - polecam się pospieszyć :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 14, 2010, 20:54:58
Bez Akashne moglibyśmy zagrać , ale trochę by to zepsuło  niepowtarzalną atmosferę, no i kto by nas poprawiał w kwestii realiów wiktoriańskiej anglii ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 14, 2010, 23:10:00
Sporo  w tym racji co mowisz, tudziez piszesz...
Ja sie zdam na wiekszosc i decyzje mg.

(Chyba ze nie wiem, zrobic sesje ot poprostu "klinem" wbita w plota, zeby przyswoic sobie lepiej mechanike, swiat, etc... a gdy nam dziewcze powroci, wrocic do ciaglosci przygotowanej kampaniji?)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 15, 2010, 10:09:06
OK. Sesja odbędzie się więc, zapraszam Was na Jaroty.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 15, 2010, 15:03:43
Umm.. to mozna prosic jakies konkretniejsze namiary na PM albo smsem?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 15, 2010, 16:57:16
Jak dla mnie Jaroty to KUPA miejsca - więc gdzie dokładnie mamy nasze kroki kierować ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 15, 2010, 20:20:08
Przypadkiem dzwoniłem do Serapha i dowiadziałem się, że nie będzie sesji.
;_; Przed wiadomością o przywróceniu sesji byliśmy już ustawieni na Eberron (topic niżej)

Skoro chcecie grać bez Akashne to wcześniej piątkowy termin tak nas nie wiąże.

Od biedy można zrobić jakąś łączoną sesję w nocy. ;>
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 16, 2010, 00:48:30
Znaczy się D&D 4 ed. i zaraz obok Rippers ? To bedzie totalna porażka: "idziemy na orki!" , a obok "wilkołak sie na was gapi, każdy z was traci k4 Reason"
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 16, 2010, 01:41:42
Ja tez nie widze tego, chcialbys brac udzial symultanicznie w dwoch sesjach?
Bullshit paniedziejku, bullshit; okraszony kogucim jajem.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 16, 2010, 09:26:32
generalnie wyjmując Akashne to każdy z potencjalnych obecnych zna 4edycję więc było by to praktyczne

ale jak nie pasuje opcja to nie musimy grać w piątek, znaczy się wy

stawiam kiść bananów, że jakoś byśmy się pomieścili (w najgorszym wypadku browary dla Jerexa)

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 16, 2010, 11:06:59
Chwilę.

To, że sesji nie będzie, powiedziała Akashne. Nie ja.
Między wiadomością o tym że Ola nie będzie grać a tym że proponuję grę bez niej minęła godzina i czterdzieści minut.
Sesja nadal ma się odbyć i chciałbym żebyś na niej był, Oskar.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 16, 2010, 11:54:48
Niech mi ktos wytlumaczy, jak znajmosc 4th ma sie do Rippersow, bo serio nie lapie tej kombinacji. O.o

ps.
Dzis mnie w klubie nie bedzie, nie wylaze z lozka. Musze sie wykurowac (dzieki bogom to zwykle przeziebienie)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 16, 2010, 14:02:49
Seraph powiedział mi, że nie ma sesji przez telefon (ale potraktujmy to jako mój błąd)

Jeżeli muszę już wybierać to wybieram trochę dobrej atmosfery...

Myślę że to się da załatwić :) Oskar, jak sie zdecydują ludzie od reapersów czy beda chcieli grac razem to czy mógłbyś przekazać im adres ?

...w opozycji do czegoś mniej pozytywnego.

Ja tez nie widze tego, chcialbys brac udzial symultanicznie w dwoch sesjach?
Bullshit paniedziejku, bullshit; okraszony kogucim jajem.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 16, 2010, 16:27:38
No coz, wypierac sie nie bede :)
Nadal uwazam taki pomysl za bullshit, szczegolnie ze nikt mi nie wyjasnil jak mozna grac w dwie sesje symultanicznie, to nie szachy.
A ze nadinterpretujesz moja wypowiedz, to juz... coz.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 16, 2010, 17:39:27
Kiedy pojawi się możliwość że sesja nie wypali od razu ktoś zakłada, że sesji nie ma. To trochę nie fair. W każdym razie, zakładam że nie gramy, skoro dwóch graczy jest niedostępnych.

Wytłumacz proszę jak można grac dwie sesje równocześnie, bo chyba nie nadążam.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 16, 2010, 22:13:48
przejrzyjcie temat od góry do dołu i sprawdźcie czy pisałem kiedykolwiek o graniu dwóch sesji naraz
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: rzaba w Grudnia 16, 2010, 22:27:47
Mi się wydaje, że Oskarowi chodziło raczej o granie jednej sesji po drugiej? Czy się mylę?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 16, 2010, 23:11:26
Tak mozna wnioskowac z twej wypowiedzi, tym bardziej ze ani wtedy ani pozniej nie raczyles wyjasnic o co ci chodzi. Wiec praktycznie  pisales zarowno o tym jak i o niczym, nie liczac atmosfery.

Ale zakladajac ze szanowny plaz;p  ma racje, w takim wypadku bylyby dwie opcje..
Siedzimy kilka bitych godzin az ddkowcy skoncza zabawe i staramy sie nie zasnac po drodze.
Druga... o bostwo wie jakiej godzinie przybywamy na miejsce.

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 17, 2010, 09:12:52
dwie opcje to się ma jak ksiądz cię przed ołtarzem pyta

dwóch mg na 6 graczy w dobrym miejscu to aż nadto, aby skręcić sesje

zawsze istnieje jakaś lepsza opcja organizacji niż posądzanie o bilokację


Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 17, 2010, 09:30:50
Wiec zapominajac o zjawiskach paranormalnych bilokacja zwanych :)
Poprosze cie bys mi wyjasnil jak takie skrecenie by wygladalo. Bo ciagle brak mi konkretnego wyjasnienia, nie wiem.. tepy moze jestem?:p
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Doom w Grudnia 17, 2010, 09:55:13
Tłumaczac jego na Twoje zdaje sie że wlaśnie stwierdzil że wszyscy grali byy w jedno; d&d 4th edytion
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 17, 2010, 10:03:00
Oskar, wyrażasz się trochę nieprecyzyjnie. No i nie wyjeżdżaj tu z atmosferą, bo to już trochę chamskie.

Dwie sesje jedna po drugiej odpadają. Musielibyśmy zacząć w nocy.

Na przysłość:
Gdy jest podejrzenie że nie ma sesji, pytajcie MNIE. Czy jakby jeden z Twoich graczy odwołał Twoją sesję a Ty byś nie miał możliwości reakcji na to nie wkurzyłbyś się trochę?

Może ktoś będzie od nas chciał jednorazowo wziąć udział w Twojej sesji, jeśli mu pozwolisz? Innego dyplomatycznego wyjścia nie widzę.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 17, 2010, 10:37:52
@Doom
To nie mozna bylo tak od razu?
Owa neprecyzyjnosc o ktorej wspomnial Podtxt sie klania.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 17, 2010, 12:40:49
Pewnie bym się nie wkurzył, ale byłbym nie lada zdziwiony ;)

Jest nas 3+1mg więc 2 osoby mogę na gładko przyjąć
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 17, 2010, 13:27:30
Ja mogę sie pisać, chciałbym zobaczyć jak prowadzisz.

Podaj tylko datę, miejsce, godzinę, poziom postaci, złoto i ograniczenia co do podręczników itp.

EDIT: jednak znalazłem coś innego do roboty na dzisiaj, więc nie będę się wam wtrącał. Ja odpadam.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 18, 2010, 23:56:33
No dobrze, a wracajac do tematu zrodlowego...
Jakas kolejna ankietka z terminami czy cus?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 19, 2010, 09:47:27
Termin był przecież ustalony, 8 stycznia.

Przemyślałem troche ostatnią sesję i chcę namieszać jeszcze trochę w mechanice.

Problem 1: nie podoba mi się, jak Asy zmieniają oblicze pola walki. Jest ich naprawdę dużo i potrafią bardzo przeważyć szalę na korzyść szczęśliwca.

Rozwiązanie: Asy od tej chwili są redukowane, tj. nadal można asować, jednak z każdym kolejnym przerzutem wynik zmienia się o -1. Przy okazji likwiduje to błąd niemożliwości wyrzucenia konkretnych cyfr przy niektórych kościach (np. niemożliwe jest mieć wynik 4 przy kości k4, gdyż ta kość zrobi Asa i łączny wynik będzie co najmniej 5).

Przykład: Frederick strzela z pistoletu do dziwnie zachowującego się ptaka. Przyjmijmy, że nie ma modyfikatorów, załóżmy że jest blotką i nie ma Kości Figury. Frederick ma k8 strzelania. Rzuca. Pierwszy wynik to 8, więc Frederick ODEJMUJE JEDEN od wyniku (czyli ma w pamięci 7) i rzuca dalej. Rzucił znowu 8, co daje 15, znowu odejmuje jeden od wyniku i rzuca. Wyszło 6, więc jego wynik to 8 -1 +8 -1 +6 =20. Jeśli nie rozumiecie i sprawia Wam to trudnośc, wystarczy przyjąć że od osiągniętego wyniku wg normalnych reguł odejmujemy ilość Asów (w tym wypadku byłoby 8+8+6=22,   22-2=20).


Problem 2: Nikt nie interesuje się Rippertech, a uważam to za nieodłączny element systemu.

Rozwiązanie: Dodatni Reason nie wpływa na rzuty, liczy się tylko jeśli jest ujemny. Gracze otrzymują na początku Reason w ilości zależnej od kości Spirit (k4=1, k6=2 itd.) co powinno czyniść pierwszy zabieg Rippertech praktycznie bezbolesnym, nawet bez stosowania psychiatrii czy popalania opium.


Problem 3: Mechanika loży z podręcznika jest do kitu. Nowa w przygotowaniu. Karty już są, muszę jeszcze tylko potestować i wydrukować.

Problem 4: Rozgrzebane umiejętności, już sam nie wiem które wyrzuciłem a które nie. Niedługo wrzucę konkretną listę.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 19, 2010, 10:13:33
wydawało mi się, żw właśnie tak działały asy (albo tak wcześniej tłumaczyłeś)
dla mnie spoko zmiana, bo przeciwnicy i też na tym tracą.

mnie osobiście najbardziej interesuje loża
imo możemy się podzielić z seraphem, tak aby jeden z nas miał rippertech a drugi mad science
mi odpowiada bardziej mad science, ale i tak nie mam zamiaru się tym zajmować do momentu odpimpowania loży
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 19, 2010, 10:51:12
Do Mad Science trzeba mieć Warsztat, do Rippertech trzeba mieć Labolatorium Rippertech, więc lożę trzeba odpimpować przed tak czy siak.

EDIT: Zobaczmy jeszcze co o zmianach powie Seraph.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 19, 2010, 12:56:21
Jeśli chodzi o moją postać to wogule mnie nie interesuje Rippertech.

Ponadto zmiany które proponujesz mocno ingerują w "ducha" Savage Worlds (ścinanie listy umiejętności, szybsze "budowanie" Loży, jedne przewagi będące "darmowe" w wymaganiach, inne pozwalające zadawać nożem obrażenia jak od karabinu).
Rozumiem, że chcesz by wszystkim się dobrze grało ale zastanów się czy po tych wszystkich zmianach to będzie dalej przypominało Setting Rippers na zasadach Savage Worlds.

PS. Co do asów - to pamiętaj, że ta zasada działa zarówno na BG jak i na BN-ów, więc to się niejako wyrównuje (chodzi o to by gracz się za bardzo nie rozzuchwalił oraz by zwykła blotka miała szansę dać popalić graczowi)

PPS. Ponadto pamiętaj, że gracze (i ważni BN-i) są Figurami, czyli nie byle Blotkami.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 19, 2010, 13:00:55
man, nie po to gramy w rippersów, żeby pakować w moce psioniczne, lasery czy trenowanie pokemonów

możesz zawsze być szalonym naukowcem
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 19, 2010, 13:11:36
Dowcip w byciu Szalonym Naukowcem polega na tym, by najpierw być Szalonym  :o - reszta przychodzi z czasem  ;)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 19, 2010, 18:29:45
Nasze druzynowe dziewcze nie bedzie obecne 8go, gdyz tego dnia rano wyjezdza.
Jako ze na forum nie bedzie miala jak zajrzec to przekazac prosila, iz dnia 7go jeszcze bedzie dostepna,  mniej wiecej od godziny 13.


ps.
Seraf.. jak cie tak bardzo bola te noze, to przezuce sie na cos innego, plus nie pier... dulka ze ta przewaga nie ma wymagan. Tak samo z karabinem, bo rownie dobrze moge stwierdzic ze mieczem mozna walic jak z karabinu. Po to jest przewaga by cos dawala, twoja daje ci czary ktore hmm.. napierdalaja jak dzialo a nie karabin i nie wymagaja broni.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 19, 2010, 18:54:22
Czy możemy to przełożyć na 7mego stycznia jak tak?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 19, 2010, 19:04:45
No ja nie widze przeszkod.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 19, 2010, 20:20:07
jak ma to być ostateczny termin to no problemo ;)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Grudnia 20, 2010, 13:14:37
Proszę Was jeszcze o wstrzymanie się z ustalaniem terminu (Z mojej to przyczyny pojawia się nieobecność ''drużynowego dziewcza", jak to pięknie określił Bell.)

Dzisiaj/ jutro będzie wiadomo na 100%.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 20, 2010, 14:19:13
OK, więc ustalimy dzisiaj/jutro.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Grudnia 21, 2010, 16:06:36
To jak z tym ustalaniem ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 21, 2010, 18:16:04
Nie wiem, czekam na odpowiedź od Wen.

jeśli urodziny będzie robić w piątek, to w żaden z tych dni nie dam rady sesji zagrać, niestety :( byłam przekonana, że to się odbędzie jakoś "później w miesiącu" (co najmniej tydzień). jak się wreszcie wypowie, uznajcie to za stan obowiązujący (ale u mnie to jak w kalejdoskopie ostatnio - jak może zauważyliście :D)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 21, 2010, 19:40:40
Niech Wen w ramach urodzin przyjdzie i zagra z nami.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 21, 2010, 20:46:55

Chyba znów będziemy musieli posiłkować się dudlem

Może Wen zostanie naszą szaloną profesor (^_^)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 21, 2010, 21:46:40
Nie zapeszaj dudlem, jeszcze nie wszystko stracone!!
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 23, 2010, 00:03:00
um.. taaak, jasne. zamiast mieć fajną (?) imprezkę w Warszawie, przyjedzie do Olsztyna grać w erpegi z nami, nerdami. Sounds possible? huh.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 23, 2010, 13:23:59
ja ostatnio zrezygnowałem z biegania w nagonce,
na rzecz umówionej sesji więc wszystko jest możliwe
d(^n^)b
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 23, 2010, 15:40:20
Nic się nie wyjaśniło. Terminem sesji zostaje 7 stycznia 2011, piątek.

Naprawdę długo się naczekaliśmy także chcę prowadzić tą kampanię. W tej chwili postacią kluczową jest Bell i tylko jego lub moja nieobecność odwołuje sesję. Powiedziałem.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Grudnia 23, 2010, 16:41:29
Howgh ;)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Grudnia 23, 2010, 21:28:35
ja bym jeszcze zrobił limit 3 osób

no i można już miejscówkę ustalić
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Grudnia 23, 2010, 22:12:00
Nadal niczego nie mogę być pewna. No cóż- sytuacja materialna.

Akashne każe olać moje może-urodziny, ale ona coś uparta jest ;) Z nią gadajcie.

PS Za zaproszenie dziękuję... jak sami się domyślacie, nie mogę nawet skorzystać.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 24, 2010, 00:13:02
Jak nie teraz, to byc moze w przyszlosci.
Z naszym szczesciem i tym ze ktos zawsze nie moze :p byloby 3-4 graczy na 100% zawsze.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Grudnia 30, 2010, 18:23:58
7 stycznia.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Grudnia 30, 2010, 18:35:25
Zbliza sie wielkimi krokami.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Stycznia 01, 2011, 14:31:11
Mucha ! nie tupaj :(
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 01, 2011, 18:01:09
Wiecie co, skoro w piątek mielibyśmy zacząć późno to niech będzie ta sobota. Sobota o 12.00 na Jarotach. Chyba że Akashne zdecyduje się grać, wtedy możemy się przenieść na Kortowo.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Stycznia 02, 2011, 15:37:26
Zgadzam sie - ale jak na to zapatruje reszta ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 02, 2011, 22:41:32
od biedy mogę się tam bujnąć, w sumie nawet lepsza miejscówka

wolę zacząć trochę wcześniej, niż mielibyśmy kończyć po 18 jakby co
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 03, 2011, 12:31:26
Dobra, albo cos mi umknelo...
Albo 7go jest niewiadoma odnosnie Akashne nadal.
A 8go jest terminem dla niej nieosiagalnym.
(mimo wszystko lepiej by byla cala druzyna)


No ale odnosnie soboty, to nie widze przeszkod.
Mimo wszystko zdecydowanie lepiej mi dotrzec na jaroty niz na kortowo, pal licho dotrzec... wrocic :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Wen w Stycznia 03, 2011, 18:51:48
Głos wewnętrzny Akashne zaraz przemówi... uwaga...

A więc Akashne w piątek (7stycznia) jest całkowicie i najzupełniej niedostępna (chyba, że ta wiedźma opuści drugą czarownicę w co ona wątpi...) a i sobota (8 stycznia) nie będzie jej w Olszynie. Możliwe, że niedziela (pewnie późne pory) wchodziła by w grę na grę ale to już jej wewnętrzne "ja" nie może ręczyć.

Edit: Dodałam tylko dla jasności i klarowności sytuacji.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 03, 2011, 20:24:52
Ciągle sobota, 12.00 na Jarotach.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Stycznia 04, 2011, 21:26:49
Bawcie się dobrze!
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 05, 2011, 15:46:11
Oj wierz mi, bedzie bolalo! ^^
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Stycznia 05, 2011, 19:16:27
ale chyba nie mnie? oO
:D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 05, 2011, 21:30:00
Aaa to zalezy od rozwoju wypadkow :P
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 07, 2011, 18:57:21
To ja zjawiam się na 11:45 i zaczynamy bez ociągania się, więc żeby wszyscy byli najpóźniej o 12:00

Będzie nas tylko trójka, MG pamięta już o swoich żelkach, a ja bardzo lubię moją przyszłą winiarnię więc spinamy się ingame.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 08, 2011, 00:46:07
Ja sie wlasnie dowiedzialem ze istnieje szansa ze moge sie spoznic, ale niewiele... gora 20-30 minut.
Ale badzmy dobrej mysli, postaram sie byc na 12.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 08, 2011, 21:20:41
Zostały jakieś kości w opakowaniu po okularach.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 08, 2011, 21:39:14
Oskara pewnie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 09, 2011, 09:17:00
Pokuście się o raport z sesji, albo przynajmniej skrót. Akashne będzie wiedziała, na czym stoi.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 09, 2011, 22:28:11
Sesja i problemy ze studiami trochę mnie ograniczają (zresztą nie tylko mnie), więc malutka ankieta, zobaczymy czy się uda.

http://doodle.com/fshmkp3nfmsppiax
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 10, 2011, 19:42:29
kości to me, wpisałem się
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Stycznia 11, 2011, 01:29:27
A teraz z dawna obiecany raporcik na temat pierwszej sesji Rippersów:

Po krótkim poznaniu z innymi pasażerami (Scarlet - byłaby z niej piękna kobieta gdyby nie straszna blizna na twarzy, niedawno poznany na balu amerykański oficer i nowobogacki parweniusz) rozpoczęliśmy podróż do miasteczka którą to sobie umilaliśmy grą w karty. Gdzieś przy drugiej
partyjce (i wspólnym opowiadaniu sobie swoich historii)okazało się, że pojawiły nam się problemy na drodze w postaci 3 Dużych Futrzaków, do których  szybko dołączył czwarty - ich plan był taki: jeden futrzak zaczął molestować konie w zaprzęgu , jeden rzucił się na woźnicę , a ostatnie dwa stwierdziły
iż czas zmienić pasażerów w podroby. Cała sytuacja skończyła się bardzo głośno (huk obrzyna niemal z przyłożenia i mała burza w szklance wody, czyli błyskawice które zmiotły drugiego Futrzaka z resztek dachu powozu), do tego niesamowicie efektowny i efektywny kop pana Paki, który to wyrzucił trzeciego wilkołaka (zaczepił się nam o drzwiczki) w ciemną noc.
 Po całym tym pełnym emocji zdarzeniu niemal u bram miasta (celu naszej podróży) zostaliśmy zatrzymani przez kilku groźnie wyglądających mężczyzn, w tym niejakiego Carla Robsona (podobno kapitana straży). Pierwsze co owi osobnicy zrobili to sprawdzili czy nie jesteśmy wilkołakami. Po rozwianiu wątpliwości (i odkryciu , że Mr. Robson ma mięśnie ze stali - au!) zostaliśmy puszczeni wolno.
 W miasteczku po przeczytaniu lokalnej prasy (ubito kilka wilkołaków, aresztowano cygankę za "czary" , Rippersi proszeni o kontakt z Burmisztrzem) skierowaliśmy się do Bumistrza.
 Na miejscu pan Victor popełnił obyczajowe Faux Pax myląc wychodzącą żonę burmistrza z "kobietą w szkarłacie" - efekt - burmistrz nabrał koloru szkarłatu i był prawie gotów mnie wywalić z gabinetu. Wniosek - nieznajomość realiów Viktoriańskiej Anglii szkodzi. Od burmistrza (siedzącego za biurkiem
o powierzchni lotniska). Od burmistrza dowiadujemy się o problemie wilkołaków , cygańskiej "czarownicy na dołku u Straży i znajdywanych ciałach z dziwnymi rankami - co kilka dni. Na do widzenia przekazał nam na tymczasowe kwatery kamienicę - stan "jeszcze nie rudera", bez wyposażenia. Po pobieżnym obejrzeniu pan "Paka" ma co do kamienicy jakieś plany (otwarcie sklepu z winem czy coś w ten wzorek).
 Następnego dnia z rana ja (Victor) i Mattchiew udaliśmy się na posterunek Straży. Tam dowiedzieliśmy się, iż co 2-3 dni znajdywane jest w mieście (wszystkie znalezione w centrum) ciało z wieloma dziwnymi rankami - ostatnia ofiara to młoda kobieta - bliższe oględziny ujawniły iż ranki mają około 5-6 cm głębokości a wykonane były jakimś "szpikulcem", brak ranek na plecach, najwięcej na rękach (ofiara broniła się). Proszę o raport na ten temat - dowiaduję się że jeszcze nie jest gotowy. następnie "odwiedzamy" aresztowaną cygankę - ta nie reaguje na zadawane pytania - lecz w momencie gdy strażnik jest odwrócony wciska Mattchiew do ręki kostkę. Dowiadujemy się, że Cyganka ma również córkę która mieszka pod laskiem na skraju miasteczka.
 Idziemy coś zjeść.
 W jednym z barów spotykamy "Scarlet" i "Pakę". Przy posiłku Mattchiew pokazuje mi kostkę którą otrzymał od Cyganki - stwierdzam ,iż owa kostka jest nasączona mocą Leczenia. Po tym odkryciu udajemy się do córki Cyganki. Na miejscu niestety dziewczyna pozwala wejść tylko Scarlett (ciężko jest imponować przystojną aparycją przez zamknięte drzwi). Po opuszczeniu dziewczyny Scarlet mówi nam czego się od niej dowiedzaiła na temat wilkołaków (jest ich ze 3 rodzaje: 1 bestie-ludzie, 2 Wilkołaki Alfa - prawdziwy koszmar, 3 wilki-bestie). Opisała nawet Scarlet sposób na stworzenie
"wilkołaka" - rezultatem takiej klątwy ma ponoć być "chłop jak dąb", ale krótko żyje bo serducho nie wytrzymuje - maksymalnie 20-25 lat.W pewnym momencie chyba nawet opisała Carla Robsona...
 Po powrocie na kwaterę (po drodze zabrałem ze Straży raporty n.t. Cyganki i znajdywanych ciał) i przeglądnięciu raportów idziemy spać.
 Rano po śniadaniu i małym incydencie z Carlem Robsonem (brutalnie - strzelając - zatrzymał ulicznika-złodzieja) odwiedzamy Straż (jak się dowiadujemy oficer prowadzący oba śledztwa gdzieś wyjechał - czort jego mać). Podczas odwiedzin Cyganki ta okazuje się nieco bardziej rozmowna. Odwiedzamy również ulicznika ujętego przez Robsona - dzieciak ukradł psa - no to ma nauczkę na całe życie (odstrzelona noga na wysokości kolana).
 Podczas obiadu ustalamy, że trzeba by odnaleźć Robsona i z wspólnie z nim zapolować na wilkołaki (w trakcie obiadu Scarlett się na coś obraża i nas opuszcza). Po długich poszukiwaniach odnajdujemy dom Robsona (razem ze Scarlet, której chyba foch minął), niestety Robson na propozycję wspólnych łowów kategorycznie odmawia, tłumacząc się naszym brakiem doświadczenia. W takim wypadku sami udajemy się na łowy.
 Wychodząc z miasteczka natrafiamy na dziwną scenę - jakiś typ molestuje nieprzytomną kobietę - Scarlett (i reszta poza mną) goni mężczyznę , ja tymczasem korzystając z mojej Wszechstronności sprawdzam co z kobietą (stan ciężki, łajdak coś jej uczynił z karkiem). Tymczasem wskutek pogoni Scarlett unieszkodliwia uciekiniera, lecz zaraz potem wszyscy musimy się bronić przed wezwanymi przez łajdaka stadami Kruków (użył jakiegoś gwizdka). Po rozproszeniu tałatałajstwa pojawia się na scenie Carl Robson i grożąc nam swoim pistoletem każe nam odejść zostawiając w spokoju ciężko rannego napastnika. Po moim udanym odwróceniu uwagi (sztuczka oparta na Sprycie) i poczęstowaniu Robsona serią błyskawic zaczyna się walka na serio, gdy Robson dobywając jakiejś strzykawki od Napastnika wbija sobie ją z rozmachem w ciało i przeistacza się z Wielkiego Wilkołaka (AHA!!!). Cała scena kończy się podziurkowanym (sztylet rzucony przez Mattchew) i popalonym (moje błyskawice) Wilkołakiem.

Wkrótce raporcik z drugiej seji Rippersów.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 12, 2011, 22:54:43
mam w chacie mapkę karczmy i stajni, która może być moją posiadłością
da radę przemielić ją na exp ??
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 13, 2011, 07:35:11
Raport całkiem ładny. Może niezbyt kwiecisty, ale bardzo rzeczowy. Jak obiecywałem, 2 punkty dla Serapha na poczet następnego rozwinięcia.

Vanilin, "przemielić ją na exp"? Za takie coś powiedziane w mojej obeności mógłbyś dostać najwyżej przyjacielsko w czapę. Rozpisanie Twojej posiadłości, wraz z narysowaniem mapki, poszczególnych miejsc, kilku NPCów i opisania skąd bierzesz kasę byłoby ok, ale jaki mi przyniesiesz randomową mapkę to Cię odstrzelę.
Seriously.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 13, 2011, 18:21:38
To jest spory zajazd, więc trzeba było by tylko doprecyzować z czego dokładnie słynie.
Mogę opisać kilku npc'ów?? Znaczy się jak szczegółowo mogę ich opisać ??
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 16, 2011, 21:30:42
Akashne nadal nie wypełniła ankiety. Możesz grać 22, czy nie bardzo?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Stycznia 17, 2011, 16:48:50
Możesz.

Po raz kolejny, uprzedzam, że w internecie nie jestem tak często jak bym chciała ani nawet jak Wy byście chcieli. zwyczajnie mi się nie chce (chyba pokonałam uzależnienie[?] - przynajmniej od gier na FB), a mam też i ważniejsze zajęcia. najbliższa sobota jest jak najbardziej OK. ale następnym razem nie liczcie że zajrzę, szczególnie, jeśli będę miała mało czasu.

preferowany sposób umawiania się ze mną: osobisty (np na spotkaniach klubu) lub telefoniczny.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 17, 2011, 19:49:22
Zajrzeć na forum raz na tydzień to nie taka wielka sprawa, nie przesadzaj.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 17, 2011, 20:21:21
Drużyna znów w komplecie!!

We call'ya next time :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Stycznia 18, 2011, 09:49:26
um.. a jednak było, przez ostatni tydzień. nie wiesz, co jest dla mnie problemem, a co nie - więc się nie wymądrzaj. proszę :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Stycznia 18, 2011, 16:59:42
Czyli jak rozumiem w tę sobotę o 12 u Podtexta ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 18, 2011, 18:01:07
Tak.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 19, 2011, 03:54:19
Spoko, ale jakby ktoś się mnie pytał to miejscówka w akademiku jest równie dobra więc jakbyśmy grali na zmianę to było by niezgorsza
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Stycznia 19, 2011, 13:43:44
dobra - to gdzie to jest "u Podtxta"?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Stycznia 19, 2011, 21:15:59
<sry za cięcie ale mój adres mój biznes, i jeśli będę chciał podać go publicznie na forum to zrobię to sam -Podtxt>
poprawcie mnie jak źle tłumaczę

Ktoś zamierza się spóźniać, to nie będę się tak śpieszył jak ostatnio?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Stycznia 21, 2011, 23:49:58
Ja sie nie zamierzam spozniac, ale wczesniej jak na 13 nie dam rady. Jestem po calym dniu podrozy a jutro musze zalatwic sprawe co nagle wyskoczyla.
Tak wiec, z przykroscia stwierdzam ze mimo zamierzen, niestety moje przybycie sie opozni.

Ed.
Mozecie uznac ze z radosci po "zamscie" na (mini)Krakenie, matthiew sie schlal, obzarl pieczona macka i po raz pierwszy od dluzszego czasu spi spokojnie, bez koszmarow, a co gorsza.. nie idzie go obudzic :P
Wiec jak dotre to sie go obudzi :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Stycznia 22, 2011, 10:03:59
OK, przyjęte. Mam nadzieję, że nie spóźnisz się za dużo.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Lutego 02, 2011, 00:14:34
To na kiedy planujemy następną sesję ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Lutego 02, 2011, 07:32:19
Wolałbym nie przed końcem sesji poprawkowej. Powód oczywisty, byłoby więcej stresu niż sesji. Zaczekajcie jeszcze trochę.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Lutego 02, 2011, 13:41:00
Podtxt plus plus :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Lutego 14, 2011, 15:46:39
Czyli ile jeszcze trzeba poczekac ?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Lutego 14, 2011, 16:09:36
Ja sesję kończę w piątek, jak reszta?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Lutego 14, 2011, 23:12:44
po piątku optymalnie
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Lutego 15, 2011, 00:05:12
Ktorego piatku?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Lutego 15, 2011, 00:09:40
stawiam, że najbliżsiejszego :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Lutego 15, 2011, 12:02:02
No wlasnie to jak z tym "po swietach" ;p
Wszyscy stawiaja ze po tych najblizszych.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Lutego 15, 2011, 15:08:26
Seraph, wychodzi mi że jak napiszesz 2 raporty Twoja postać doskoczy poziomem dośiwadczenia do innych, a jesteś w tym niezły. Może spróbujesz?

+ wrzuć na forum opis swojej postaci, tak jak to robiliśmy na początku wątku.

http://doodle.com/ux4hrdx8smtb2wdq

Post Merge: [time]Luty 17, 2011, 09:35:15  [/time]
Jeszcze Akashne może ktoś do niej zadzwoni?

Post Merge: Lutego 17, 2011, 09:36:06  
O, automatyczne łączenie postów :} Forum się rozwija, dzięki Doom
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Lutego 18, 2011, 11:48:51
Mala poprawka, niestety cos mi wypadlo naglego i ta sobota (19) jednak odpada u mnie.
Sorki :/

Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Lutego 18, 2011, 16:02:31
Słuchajcie: następna niedziela. Pasuje Wam? Bellowi wypadło coś w tą sobotę, mi w tą niedzielę... 27 luty?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Lutego 19, 2011, 10:31:54
mi nic do końca lutego nie pasuje, jak to już na ankiecie zapisałam.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Lutego 19, 2011, 18:57:43
Więc see you sobota 5 marca.

Seraph, wyrób się z opisem postaci do końca lutego, jeśli nadal chcesz z nami grać.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 02, 2011, 15:36:41
o której ta sesja?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Marca 02, 2011, 21:36:41
na 18:30 jestem ustawiony z padre więc rozważcie to w układaniu terminu :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 03, 2011, 08:34:11
W ankiecie napisałem że 11.00, może być?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Marca 03, 2011, 10:00:10
Mi pasuje; jak mniemam zbieramy sie u Ciebie?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 03, 2011, 10:36:43
Tak.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 03, 2011, 21:24:28
okej okej
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Marca 03, 2011, 22:38:42
A oto historia postaci Adama Boruty

Pochodzę z Rodziny robotników z Dolnego Śląska. Mój ojciec Bronisław niestety nie był zbyt dumny ze mnie, z racji mojego słabego zdrowia i wątłej siły. Ale zamiast pary w łapach miałem inne talenty (chociaż matka mówiła żebym nigdy się znimi nie ujawniał, a ojciec mówił że to bzdury). Dzięki owym talentom (i nauce swoich możliwości) w wieku 16 lat "przekonałem" kierownika w kopalni by mianował mojego ojca szefem sztygarów. Niestety po tym sukcesie okazało się, że są mną zaineresowani jacyś Smutni Panowie we Frakach - nie wiem skąd mogli się dowiedzeć. Dla mnie był to znak by się przenieść w jakieś inne miejsce , więc pożegnałem rodzinę i wyjechałem ze Śląska.
   Przez kilaka lat podróżowałem po Europie (ucząc się nowych zdolności i umiejętności) jednakże nigdzie nie zagrzałem miejsca na dłużej, gdyż gdy zaczynałem używać swoich nadnaturalnych zdolności to wkrótce potem pojawiali się Smutni Panowie we Frakach. Nie wiedziałem wtedy czego chcą, ale dla własnego bezpieczeństwa wolałem się z nimi nie spotykać. No i wreszcie pół roku temu popełniłem błąd.
   Dostali mnie na Placu Pigalle w Paryżu w niedwuznacznej sytuacji z ... nieważne. Tak czy inaczej wreszcie mnie dopadli i - ku mojemu mocnemu zdziwieniu - po wytłumaczeniu kim są, co robią i kogo reprezentują, zaproponowali mi współpracę. Zgodziłem się.
   Po półrocznym szkoleniu pod okiem Marka Selwskiego (to on nadzorował mój pościg i to on został moim instruktorem) z frakcji Old Worlders jestem w drodze do mojej pierwszej placówki.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Marca 04, 2011, 10:56:04
będzie Cię czekać rozmowa kwalifikacyjna :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Marca 04, 2011, 21:40:58
To ja w sklepie z dziwnymi rozmaitosciami bede musial kupic folie aluminiowa i zamontowac pod cylindrem!!
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 10, 2011, 17:45:47
Ej, folia aluminiowa to jest myśl! :D

Co do ostatniej sesji...
Cóż, zaczęło się od wyleczenia ran (ała), zamówienia dla mnie pazurków.. tych, tam, ripperów (yupi) i wybrania się na bal - okazuje się, że połączenie alkoholu i Matthew ma zbawienny wpływ na trudny charakter Camilli. Następnie staliśmy się ofiarami napaści - tak przynajmniej pierwotnie myśleliśmy. Okazało się, że do naszej loży włamał się niejaki Adam Boruta, który okazał się potem jakimś cholernym psykerem (psionikiem?), a wraz z nim gromadka naszych szczęśliwych maluszków - początkujących rippersów, moja pazurki i odpowiedź na mój raport z Londynu, oraz - last but not least - zaproszenie do Transylwanii do zamku pana i pani Harkerów.
Nasze młodziaki:
Horacy - były bosman
Jenny (?) - córka amerykańskiego rewolwerowca, odziedziczyła po nim broń i zawód (i mieszka ze mną w pokoju) - rewolwerowczyni, huh?
Moore - cwaniak
(?) - szybki i zwinny koleś*
Następnego dnia, przed pogrzebem nieopłakanego i niepomszczonego (jeszcze) Victora, przybyła panienka z browaru Paki i opowiedziała nam telenowelę brazylijską, która przeradzała się w horror klasy D. A to było tak:
Było ich dwóch, ona jedna, jeden zrobił jej dziecko, to ten drugi go zabił i popełnił samobójstwo a ona uciekła do lasu (6 miesiąc). potem zaczęły się pojawiać tajemnicze rany na ciałach ludzi - wezwano więc pana, władcę i zbawcę w jednej osobie, czyli Pakę. On wyruszył od razu, my zostaliśmy na pogrzebie i stypie, po czym podążyliśmy za nim.
Kidy dotarliśmy na miejsce, Paka był ranny, podejrzewał 11/13 (?) letnią dziewczynkę o te napaści.
Po stwierdzeniu, że mała nic nie wie o tych strachach, a gdzie Wanda się ukryła nie chce powiedzieć, wyruszyliśmy do lasu w poszukiwaniu dzieciatej Wandy, towarzyszył nam miejscowy przewodnik - myśliwy. Pod wieczór odnaleźliśmy wreszcie jaskinię, w której była Wanda, już nie dzieciata. Zabraliśmy ją i.. łożysko?.. do ludzi, przeprowadzono egzorcyzmy, to coś spłonęło, tadam, koniec.

Podsumowanie: walczyliśmy z martwym płodem.

W następnym odcinku: wizyta w transylwanii.

Za nieścisłości przepraszam - mało czasu i nie wzięłam notatek, a tak mnie jakoś na pisanie wzięło :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Marca 11, 2011, 02:03:13
@MG
zamawiam przygody powiązane z nowym pokoleniem rippersów (po spa)

@ALL
no i kiedy następny termin, bo ja tu kończę sesję więc trza wykorzystać czas :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Marca 11, 2011, 09:20:21
Mój ojciec przyjeżdża w następny weekend i nie chcę dawać ankiety dopóki nie jestem pewny które dni będę miał przez to zajęte, bo musimy załatwić kilka rzeczy. W każdym razie, spokojnie czekajcie.

PS: dla Akashne 1 punkt doświadczenia za jej raport. Pewnie nie spowoduje to rozwinięcia, ale zawsze się może przydać.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Marca 12, 2011, 22:21:18
W razie potrzeby, przez kolejne 2 tygodnie jestem w stanie zaoferowac swoje lokum o kazdej porze dnia i nocy :)

Post Merge: Marca 17, 2011, 23:04:17  
Umm to z gory uprzedze ze Matthiew i Scarlet w ta sobote beda nieosiagalni.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Marca 21, 2011, 22:14:30
Jestem nieosiagalny do odwolania. Powodow Tutaj poruszal nie bede.
Bede osiagalny za plus minus 7-12 dni. ( cytujac "Mam isc do ludzi")
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Marca 29, 2011, 11:33:00
No i dobrze Ci to zrobi. Bez urazy.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Marca 29, 2011, 16:48:06
czekamy :)
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Kwietnia 04, 2011, 19:35:36
ALL: kiedy gramy
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Akashne w Kwietnia 05, 2011, 20:22:55
z tego co wiem, po świętach. i jest to termin jak najbardziej mi odpowiadający :D
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 01, 2011, 15:34:37
Nie chcę już grać w Rippers. W ogóle rozstaję się z RPGami, przynajmniej na dłuższy czas.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: CarGier w Maja 01, 2011, 16:51:45
Understood. Na co się przerzucasz, czy to po prostu wzywa Cię moc kampusu?
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Podtxt w Maja 02, 2011, 09:32:32
Kampus powah. Jednak chcę jeszcze spróbować Deadlands Reloaded, więc może się uaktywnię po polskiej premierze. Albo i nie.
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Seraph w Maja 02, 2011, 14:23:48
:/ nosz kurcze ...
Tytuł: Odp: Rippers
Wiadomość wysłana przez: Bell w Maja 03, 2011, 15:38:25
Malo powiedziane seraf.. malo...
Szkoda, wielka szkoda..

No nic, milo sie  z wami gralo.
<uchylil kapelusza>