Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Metro 2033  (Przeczytany 1237 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Metro 2033
« dnia: Czerwca 21, 2011, 11:12:23 »
http://metro2033.pl//uploaded/pdf/130728279700.pdf
Książka w calości w pdf o ile się orientuję całkowicie legalnie
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Metro 2033
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2011, 11:26:32 »
Mam ją w domu, mogę pożyczyć jak ktoś chce :)
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Metro 2033
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2011, 15:19:58 »
a może coś więcej o niej napiszecie? ^^)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Metro 2033
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 21, 2011, 15:22:11 »
Wszyscy znajomi którzy to czytali twierdzą zgodni że bardzo dobry kawałek s-f / postapo. Osobiście nie czytałem więc ciężko mi coś na ten temat mówić. Może przekonwertuję to sobie w rtf i wrzucę na telefon to pomału przeczytam :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Metro 2033
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2011, 16:43:37 »
"Słońce na twarzy, świeże powietrze w płucach, trawa pod stopami... Słyszałem o takich rzeczach. Żyję w świecie bez nich, w świecie pod ziemią. Nie pamiętam życia sprzed wybuchu. Byłem chłopcem, kiedy mnie ocalili. Czy te rzeczy mogą wrócić? Taką mam nadzieję. Lecz teraz... Jedyne, czego się boję, to przyszłość.

Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Zawierają sojusze, toczą wojny.

Wogn to wysunięta najbardziej na północ zamieszkała stacja metra. Kiedyś była jedną z najpiękniejszych, a po zagładzie przez długi czas pozostawała bezpieczna. Teraz pojawiło się na niej śmiertelne niebezpieczeństwo.

Artem, młody mężczyzna z Wogn-u, otrzymuje zadanie: musi przedostać się do legendarnej stacji polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie o nowym niebezpieczeństwie. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość nie tylko peryferyjnej stacji, ale być może całej ocalałej w metrze ludzkości."

Sam nie czytałem, ale mam zamiar, z tego co słyszałem książka ciekawa i godna polecenia :)
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych