Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Sesja RPG  (Przeczytany 3423 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gothard

  • Goblin
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • H.P. Lovecraft
Sesja RPG
« dnia: Kwietnia 16, 2013, 23:44:07 »
Witam!
Poszukuję ludzi chętnych do gry w Warhammera lub Zew Cthulhu. Bardzo długo nie grałem, więc miło by było gdyby zgłosił się też jakiś dobry MG. W ostateczności spróbuję sam poprowadzić. Szukam ludzi pełnoletnich. W sumie to jak najstarszych bo i sam młody nie jestem.  ;)   Oświećcie mnie jeśli RPG w Olsztynie umarło. Wtedy jakiś znicz odpalę.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:49:43 »
Myślę, że RPG na pewno nie umarło w Olsztynie!
Prędzej czy później ktoś się znajdzie. Sam bym chętnie zagrał w "młotka", ale nawet na "jednostrzałówkę" ciężko by mi było czas znaleźć. Postaram się jednak poinformować kogo się da, że szukasz chętnych (sporo osób grających regularnie dość rzadko zagląda na forum).

Offline Krystus

  • Goblin
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2013, 13:14:54 »
Chętnie bym w coś zagrał, ale najgorzej jest zawsze z chętnymi. Już od kilku lat nie grałem na poważnie w żadnego RPGa, a chętnie wypróbował bym kilka systemów jak np. te w świecie warhammera 40k, czy nowe polskie Armie Apokalipsy. Ostrożnie też przymierzam się do nowej edycji Iron Kingdoms (RPG w świecie Warmachine i Hodes), ale musiałbym znaleźć ekipę, która by chciała w to grać zanim zainwestuję w podręcznik.

Jakbyś zbierał ekipę to się odezwij. Bardzo chętnie zagram w cokolwiek, a i termin da się jakoś ugadać.

PZDR

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2013, 22:33:02 »
Który Warhamer. O edycję mi chodzi
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 22, 2013, 16:05:53 »
chętnie zagrałbym w Zew Cthulhu, ale młotek też może być (grało się kiedyś w podstawówce i liceum ;) )
RedTube standing by...

Offline Gothard

  • Goblin
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • H.P. Lovecraft
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2013, 16:26:13 »
Warhammer pierwszy który wyszedł w Polsce. Ale prawda jest taka, ze statystyki to mnie mało interesują i wolę storytelling :)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2013, 16:33:11 »
No to ja niestety wypadam. Ośmiornice mnie nie interesują, a z warhamera specjalizuję się i jako gracz i jako MG w drugiej edycji
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Gothard

  • Goblin
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • H.P. Lovecraft
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2013, 17:20:55 »
A jaka jest różnica pomiędzy I a II edycją? Krasnoludy są grubsze a halflingi niższe? Bez jaj. To ten sam świat. Tylko wydawca chciał znów zarobić  :P

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2013, 18:49:20 »
Mechanika w pierwszej kolejności, w drugiej są zmiany w świecie gry dość istotne. I edycja szła od początku równolegle z 5 edycjami bitewniaka które w świecie zmieniały. Dwójka to edycja szósta edycja bitewniaka z dwom / trzema dużymi kampaniami które pchały fluff i oficjalną storylinię do przodu. Bardzo ogólnie świat gry się nie różni, ale w szczególach róznice już są takie że ktoś kto grał w pierszą może się zdziwić
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline CzwartaPlaga

  • Goblin
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2013, 23:48:32 »
Cześć! :)
W Ornecie zebrała się grupka osób, które chciałyby bardzo spróbować RPG, tylko przykrym zrządzeniem losu nigdy nie było okazji. No i tej okazji szukamy. Tylko problem w tym, że my młodziutkie dość jesteśmy (siedemnastki, ja jedynie pełnoletnia za miesiąc), więc Gothard, nie wiem czy się piszesz na to. Jednak jeśli ktoś nie miałby nic przeciwko wprowadzeniu 4 młodocianych newbie w arkana gier fabularnych, to my z chęcią :D Możemy dojechać w weekend.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 12, 2013, 03:34:00 »
Cztery niewiasty na jednej sesji? W jednej drużynie?
* Doom rozważa możliwe drogi ucieczki
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline CzwartaPlaga

  • Goblin
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 12, 2013, 09:46:05 »
Doom, skąd w Tobie ta gymenofobia? ;)

Offline Seraph

  • Bohater
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 12, 2013, 10:11:48 »
Z doświadczenia - osobiście miałem już graczy "mendy" i nie polecam się z takowymi męczyć - bo gra z taką osobą to nic przyjemnego (nie będę wymieniał, ale osobo mnie znające wiedzą o kim mówię).
Zaś co do prowadzenia Warmłotka - jestem bardzo chętny - posiadam kampanię Ścieżki Potępionych (3 cz. kampania) myślę, że mógłbym sobie ją przypomnieć - w ramach odstawki na jakiś czas Vampira, Neuroshimy i tak dalej. Problemem może być jednakże obecność na sesjach - pracuję i czasami nie mam - jak to się mówi - czasu po tyłku się podrapać a co dopiero prowadzić innym ludziom RPG (mam własną ekipę graczy).

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 12, 2013, 10:39:13 »
Doom, skąd w Tobie ta gymenofobia? ;)
Żadna fobia. Doświadczenie :P

Seraph Ścieżki to jest druga edycja młotka, Gothrad o pierwszej pisał, nie wspominając o tym że ja i jeszcze minimum jedna osoba ze starej ekipy może mieć CI za złe że nie skonczyłeś tego z nami.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Janosik

  • Rycerz
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 12, 2013, 13:20:17 »
Za złe może nie, ale fajnie byłoby kiedyś to skończyć :)

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 13, 2013, 14:13:29 »
Ech... Mistrzowie autoreklamy...

@CzwartaPlaga: Nie przejmujcie się "rezerwą" z jaką zostałyście potraktowane. Doom i Seraph lubią czasami ponarzekać, ale w gruncie rzeczy to dość sympatyczni panowie. Sprawa jest jak najbardziej rozwojowa i możemy zorganizować jakąś próbną sesję. Musiałybyście się tylko zdecydować na system. U mnie ciężko z czasem, ale może udało by mi się poprowadzić jakąś "jednostrzałówkę" (choć nie robiłem tego od lat), jeśli w grę wchodzi pozyskanie nowych klubowiczów, czy fanów Fantastyki lub gier wszelakich.

Ewentualne szczegóły możemy omówić na "priv".

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 13, 2013, 14:21:11 »
Cytuj
Doom i Seraph lubią czasami ponarzekać, ale w gruncie rzeczy to dość sympatyczni panowie.
Czuję się obrażony
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Seraph

  • Bohater
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 14, 2013, 00:48:37 »
Ja także czuję się obrażony :/

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 14, 2013, 14:13:06 »
Panowie przepraszam, że określiłem Was jako sympatycznych, postaram się więcej tego nie robić... publicznie.  :P
A teraz skończcie już tego offtopa.

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 14, 2013, 14:29:57 »
Jeśli chodzi o sesję dla zielonych to ja jak najbardziej się piszę :)

Offline Seraph

  • Bohater
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 14, 2013, 23:55:02 »
Mogę  poprowadzić szybką sesję-jednostrzałówkę, w ten czwartek w klubie o 18 będę czekał na chętnych.
Dla jasności - system Savage Worlds w realiach heroic fantasy (Evernight)

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 15, 2013, 00:18:37 »
Nawet mogę sobie darować partyjkę w Veto żeby sprawdzić z czym TO się je ;)

Offline manero

  • Goblin
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:46:52 »
Gothard z Khazada?  :)

Podbijam temat. Może ktoś mnie kojarzy z Khazada bądź okolicznych larpów. Chętnie dołączę do jakieś drużyny jako gracz lub gm. Interesują mnie głównie klimaty fantasy. Ale zagram wszystko  ;)



Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:51:02 »
Kojarzyć to sie kojarzy, odnośnie sesji w sumie nie jestem pewien czy coś ruszyło akurat z tego tematu, ale zobaczymy.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sesja RPG
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 26, 2013, 10:45:08 »
Z tego co wiem coś się ruszyło - Seraph grał z dziewczynami na wyjeździe (w Ornecie), za co czapka z głowy! Sam się chętnie dowiem, jak wyszło i czy będzie dalszy ciąg. Może tym razem w Olsztynie?