Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Filmy o wampirach  (Przeczytany 4147 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Filmy o wampirach
« dnia: Lutego 21, 2010, 17:41:44 »
Jakie filmy o wampirach moglibyście polecić tak dla osób, które zupełnie nie wiedzą o co chodzi? Chodzi mi byście podali jakieś tytuły warte oglądnięcia :)

(Aksahne, Ty chwilowo proszę zamilknij, zobaczymy co zostanie zaproponowane ;) )

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2010, 18:27:53 »
EJ! <czuje się wykluczona>

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2010, 21:05:04 »
Hmm... trochę tego powstało przez lata...
Jako wprowadzenie w temat bardziej polecałbym literaturę niż film, ale skoro tak to co widziałem
- Nosferatu - dwa filmy oba czarno białe, pierwsza wersja to lata 20 (30?) druga... na pewno produkcja powojenna ale nie pamiętam rocznika
- Dracula - okolice lat 90
- Nieustraszeni łowcy wampirów - Polański w akcji dla mnie trochę zbyt komediowe przy oficjalnej klasyfikacji jako nie komedia
- Więzy krwi - krótki serial jeśli nie oddający wiernie to mocno bazujący na WoD edycja 3 lub niższa
- Królowa potępionych

Niekoniecznie klasyka ale tez coś wnoszące:
- Od zmierzchu do świtu
- Van Helsing - ;)
- Łowcy wampirów - nie mylić z tym co wydał Polański

Mocno dyskusyjne:
- Underworld (seria)
- Dracula wampiry bez zębów
- Dracula 2000 - dawno widziałem w pamięć mi nie zapadł

Tego nie widziałem (w sumie nie wiem dla czego ale opinie ma dobrych)
- Wywiad z Wampirem
- Drakula - rówieśnik tego pierwszego nosferatu może trochę starszy lub młodszy
- 30 nocy i dni - albo jakoś tak generalnie chodzi o czas trwania nocy w okolicy podbiegunowej i tym co się dzieje wtedy w pewnym miasteczku

Nie polecam:
- Blade - niezależnie od części
- Daybreakers
- Zmierzch (tak naprawdę wymiękłem zanim skończyłem oglądać kontynuacje sobie darowałem)
- BloodRayne
- Buffy (film)
- Vampire Hunter D
- Nocna Straż
- Blood: The Last Vampire - widziałem anime jako pierwsze, film aktorski jeszcze gorszy
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2010, 23:42:40 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2010, 23:36:32 »
30 nocy i dni (a nie 30 nocy, doom!!), wprowadzasz w błąd, koleżankę ;).

Pierwszy raz, oglądałem w stanie "za mocno wskazanym", lecz drugi raz- było lepiej ;). Film ocenił bym na dobry (7/10)

Co do serii blade, stanowczo się nie zgodzę, że jest słaby- Pierwszą część trylogii, warto obejrzeć- kolejne są coraz słabsze.

Jeśli chodzi o mnie, uwielbiam stare, czarno-białe filmy... Mógł bym Ci poradzić:

* Dracula (1931r)
* Hiszpańskojęzyczna wersja Draculi (1931r) praktycznie to samo, krótszy o 3 minuty i minimalnie zmieniony (zbyt minimalnie, żeby oglądać go, jeśli widziało się zwykłego Draculę z 31r ;))
*Córka Draculi (1936r)
*Syn Draculi (1943r)
*Dom Draculi (1945r)

Choć, poradził bym obejrzenie jednego z bardzo starych filmów, nie związanych z Draculą. Uwielbiam go, oglądałem kilka razy...

*The Invisible Man (niewidzialny człowiek)- debiut Claude'a Reinsa (niestety, nie pamiętam roku, w którym powstał ten film :().


Ps. Serial Buffy- postrach wampirów (osobiście nie oglądałem, ale dziewczyna mojego przyjaciela zachwalała :P

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 21, 2010, 23:47:59 »
Cytuj
30 nocy i dni (a nie 30 nocy, doom!!), wprowadzasz w błąd, koleżankę
Poprawiłem
Cytuj
Co do serii blade, stanowczo się nie zgodzę, że jest słaby- Pierwszą część trylogii, warto obejrzeć- kolejne są coraz słabsze.
Umieściłem go jak umieściłem ponieważ w temacie jak mi sie zdaje chodzi o filmy które przedstawią względnie pożądanie laikowi zagadnienia wampiryzmu, nie zaś będą go bawić wartka akcja mającą zastąpić dobrze przemyślaną fabułę :? 

Cytuj
Ps. Serial Buffy- postrach wampirów (osobiście nie oglądałem, ale dziewczyna mojego przyjaciela zachwalała
Film jest straszliwym gniotem, serial pewną oryginalność ma (obejrzałem w tv parę sezonów), ale niestety zrobili z niego straszliwy tasiemiec, co w połączeniu z serialami których fabuła się zazębia robi z niego wampirzy odpowiednik telenoweli, też odradzam w aspekcie dla jakiego powstał topic
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 21, 2010, 23:53:51 »
małe uwagi - ja Vampire Hunter D jednak polecam tak jak pierwszego i drugiego Blade, a nie polecam Od zmierzchu do świtu - chłam jakich mało - i Królowej Potępionych (z Wampira Lestata mogli wyciągnąć więcej, ale w połączeniu z Królową musiało to wyjść zwyczajnie źle. Choć i tak lepiej niż druga z tych książek)

Nieco przeczyściłem temat pod kątem poprawności politycznej ;) tym bardziej że sprawa to już czas przeszły dokonany :P
Doom
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2010, 19:21:45 wysłana przez Doom »

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2010, 08:45:29 »
Tylko się delikatnie wtrące, że tutuł powinien brzmieć "30 dni nocy". :) To tak na marginesie. I odsyłam do komiksu, na podstawie którego jest film. Warto. :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 22, 2010, 10:05:22 »
Tylko się delikatnie wtrące, że tutuł powinien brzmieć "30 dni nocy". :) To tak na marginesie. I odsyłam do komiksu, na podstawie którego jest film. Warto. :)

30 dni mroku, zastępczo 30 dni nocy (dawno oglądałem, wiec spr ;P)- http://www.filmweb.pl/f206479/30+dni+mroku,2007
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2010, 19:19:45 wysłana przez Doom »

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 22, 2010, 14:40:58 »
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/30_dni_nocy/1

Na podstawie tego robili film, więc jako tytuł biorę ten z komiksu. :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Balqis

  • Bohater
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2010, 13:35:01 »
Pozwól mi wejść - niekonwencjonalny szwecki film o wampirach. Świetne zdjęcia, raczej horror psychologiczny niż krwawa jatka. W podobnym stylu nieco cięższy klimatem Martin w reżyserii kultowego Romero. Dobry wewnętrzny dramat, o wolnej emocjonalnej narracji.
Temat wampira podjeli też tacy reżyserzy jak Coppola i Herzog - są to jednak bardziej remake klasyki niż nowe spojrzenia na problematykę (wykonanie jak sugerują nazwiska mistrzowskie).
Z anime kojarzę Helsinga ale to leciutki, rozrywkowy tytuł nie wnoszący nic ciekawego do tematu.
Ciekawie brzmi też tytuł Vampyr der traum des Allan Grey (1932) ale tego nie widziałam.

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2010, 15:31:59 »
Helsing jest świetny. Choćby dlatego, że Wampir jest tam jak najbardziej potworem. A jednak budzi sympatię! :D (sorry, uwielbiam Helsinga, złego słowa nie dam powiedziec na Alucarda - mój ulubiony wampir ;] )

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2010, 23:31:25 »
Hmm... Akashne... jak już się tak zachwycasz to masz może Helsinga na jakiś płytkach czy innej formie? Bo z miłą chęcią ponownie bym oglądnęła a ściągać z internetu- dużo czasu.

Oczywiście do innych także prośba: jeśli macie to dajcie znać, bo chciałabym pożyczyć.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 06, 2010, 00:03:38 »
jeszcze nie mam - ale powiedz kiedy, będę miała :D (kocham chomika ;) )

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 06, 2010, 00:12:02 »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 06, 2010, 01:10:15 »
ble, nie wyskakuj mi to z OVA, to paskudztwo komputerowe! fakt, mangę uważam za lepszą od anime fabularnie, ale OVA jakie na podstawie tego powstało jest KIEPSKIE. lepszą kreskę miała oryginalna seria.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 06, 2010, 01:18:52 »
Jutro idę do kumpla od którego kiedyś dostałem całą serię. Zobaczę czy jeszcze ma. Ale już nie pamiętam czy to było to co linkowałem czy ta lepsza sera :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 06, 2010, 02:44:43 »
Oczywiście do innych także prośba: jeśli macie to dajcie znać, bo chciałabym pożyczyć.

Ja chyba gdzieś tu mam w fajnej jakości, więc nie powinno być problemu z pożyczeniem jak coś. :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 06, 2010, 13:11:33 »
Świetnie by było jakbym mogła pożyczyć. Z chomika trochę trwa a i tak cały czas coś się u mnie z internetu pobiera.

edit: już udało mi się porozmawiać z Sebą i sprawa załatwiona :)
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2010, 15:55:49 wysłana przez Wen »

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 11, 2010, 17:26:11 »
Ostatnio ogladalem swietny film The Bitten. Budzet mikroskopijny, film chyba na potrzeby telewizji powstal, ale oglada sie wysmienicie. Ogolnie opowiada to o tym jak facet grany rzez Jasona Mewesa przypadkiem ratuje życie wampirzycy, tym samym wplatujac sie w niezbyt zdrowy zwiazek. Calosc w formie czarnej komedii z duza iloscia krwi.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 11, 2010, 22:07:58 »
O filmie nie słyszałam... Google poinformowało, że taki tytuł nosi jedna z książek o wampirach. Mogę poprosić do polski tytuł filmu? Chyba, że bym oglądany w oryginale czyli po angielsku :)

Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 11, 2010, 22:12:51 »
Polskiego tytulu chyba nie ma, przynajmniej nic nie wiem o tym zeby mial u nas dystrybutora innego niz torrent ;) Tytul ksiazki i filmu to raczej przypadek, chyba nie jest to ekranizacja.


Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 11, 2010, 22:17:16 »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline victor_mancha

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 11, 2010, 23:30:38 »
Zgadza sie

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 16, 2010, 00:18:45 »
Czy mamy tutaj kogoś znającego serial lecący na HBO True Blood? A może tak przez przypadek posiadacie chociaż 10. , 11.  oraz 12. odcinek 1 sezonu?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Filmy o wampirach
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 16, 2010, 10:15:51 »
Jeśli nie przeszkadzają Ci napisy zamiast lektora....
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.