Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Pacific Rim  (Przeczytany 1974 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Pacific Rim
« dnia: Lipca 16, 2013, 22:08:32 »
Witajcie, chciałbym otworzyć temat o najnowszej produkcji del Toro pt. Pacific Rim. Jakie macie opinie i spostrzeżenia?

Uważam iż film jest po 1. Genialny w prostocie 2. Emocjonujący 3. Satysfakcjonujący. Genialny, gdyż fabuła nie jest skomplikowana, ale dopracowana, prosta i przekonywująca. Emocjonujący, gdyż sceny batalistyczne są monumentalne i ukazane z rozmachem, a walki trzymają w napięciu i zaskakują z sekundy na sekundę; jako osoba sceptyczna wobec mechów (np Gundam, Macross), stwierdzam, iż podobają mi się walki robotów i są zajebiste. Satysfakcjonujący, gdyż mimo całkiem sporego bagażu emocji towarzyszącemu przez cały film - nie czuć przytłoczenia, nie ma dużo sztampowych reakcji oraz na sil wciśniętego wątku miłosnego. I nie ma otwartego zakończenia! Wreszcie!
Co mogę dodać... Efekty specjalne są orgią dla oczu, a 3D nie jest słabej jakości. Muzykę uważam za b. dobrą, rockową i rock zmieszany z innymi stylami, wpada w ucho i dopełnia film. Aktorzy - ciesze się iż postawiono na tych "mniej" znanych, spisali się dobrze i świetnie ukazywali emocje bohaterów.

A teraz czas na wady... Powiedzmy sobie, że postacie nie są bardzo rozbudowane - ich zachowania są hiperbolizowane i podkreśla się ich główną cechę charakteru (jak w azjatyckim kinie), ale jest to zabieg celowy, skuteczny i mi nie przeszkadza - to kino akcji sf!
Za inną wadę, która nie przeszkadza mi w odbiorze filmu można uznać... jego azjatyckość. Nie wiem jak to wysłowić, ale oglądając ten film, mam wrażenie ze oglądam film wytwórni Toho - postacie przejaskrawiane, film o potworach gdzie więcej uwagi jest poświęcone ludziom i ich emocjom, skupianie się na honorze, poświeceniu, no i oczywiście Japonka ^^
Ostatecznie oceniam film b. dobrze, 8/10 i dołączam do moich ulubionych filmów za rozmach, wzbudzenie we mnie emocji walkami oraz bohaterami, a także przekonanie mnie do mechów. Przeze mnie będzie bardziej pamiętany niż kontrowersyjny "Człowiek ze stali". kto nie był - Marsz do kin!

Offline Seraph

  • Bohater
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 16, 2013, 22:10:46 »
Mnie się podobał :) , szczególnie muzyka

Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 16, 2013, 22:14:23 »
O tak, szczególnie ten utwór rock - country ^^

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2013, 09:59:30 »
Może ta "azjatyckość" jest nawiązaniem do klasyki - wielkie potwory wynurzające się z oceanu to w końcu  pomysł najbardziej eksploatowany przez filmowców z kraju kwitnącej wiśni...

@Blemmm - swoją recenzją mnie zaciekawiłeś, chętnie obejrzę ten film i może sam się podzielę wrażeniami.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2013, 14:01:05 »
FUUUU!!!
Pisałem dłuższy czas moje wrażenia z filmu tylko po to zeby przez debilnego linuxa stracić tekst (a podobno to domena windowsów...)

Napiszę tylko że zajebisty film, jak najbardziej uzasadniający pójście do kina w przeciwieństwie do prawie wszystkiego co tam ostatnio trafia
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2013, 22:53:18 »
Znam ten ból, Dommie ;/
Dzisiaj podczas rozmowy o sequelu zastanawiałeś się o tym czemu nazywają się Jaeger i jaki może mieć to związek z Niemcami... otwierając nerdowski przewód chciałbym zauważyć:
a) Niemcy maja pociąg do militariów
b) Niemcy często inwestowali w technologie eksperymentalne które się nie udawały (np Me 163) lub z odwrotnym skutkiem (np. Stg 44)
W związku z tym, uważam że Niemcy w tamtym świecie pracowali już wcześniej eksperymentalnie nad walkerami i jak pojawił się problem z Kaiju - przedstawili jako jedno z państw koncepcje i wygrali - stąd też nazwanie mechów Jaegerami.
Prawdopodobnie jednak wybrali tak, bo Jaeger brzmi czadersko - jakby je nazwali "Hunter" - juz mniej fajnie i oklepanie brzmi, prawda?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 24, 2013, 18:33:26 »
Uważałem że niemcy opracowali to jako pierwsi
http://pacificrim.wikia.com/wiki/Jaeger
tu jest w sumie potwierdzenie, niemiec opracował proek który wszedł do realizacji, hunter czy inny destroyer to był pewnie odpowiednik amerykański i jako nieudany nie oddał swojej nazwy
tyle w temacie
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 25, 2013, 21:20:19 »
Yhm, tak twierdziłeś, jasne... Widzisz nie musiałem patrzeć na wiki by domyślić się XD (+10 do zajebistości).
Zresztą niewazne, masz racje - kwestia rozwiązana.
Tylko znając ludzi, teraz sami będą się nimi zabijać ;/

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 25, 2013, 22:31:39 »
ten film nie powinien miec kontynuacji. kropka
jak bedzie miał to skoro ten ogłosili finansową klapą (takie plotki do mnie dotarły) to znaczy że zabraknie im określeń na opisanie "sukcesu" remaku
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Blemmm

  • Rycerz
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2013, 22:51:56 »
http://boxofficemojo.com/movies/?id=pacificrim.htm
Jak widać jeszcze na siebie nie zarobił - ale myślę że będzie tak jak z wodnym światem - odbije na dvd, brd i reszcie. Ale fakt - nie będzie innych zapewne części...

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #10 dnia: Października 06, 2017, 18:21:55 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_EhiLLOhVis" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_EhiLLOhVis</a>
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pacific Rim
« Odpowiedź #11 dnia: Października 10, 2017, 09:01:32 »
Słodkie. :>