Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)  (Przeczytany 12537 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« dnia: Maja 29, 2011, 18:47:22 »
Na rutynowym czwartkowym spotkaniu dnia 26 maja br. Akashne wystąpiła z niezwykle ciekawym pomysłem. Zaproponowała mianowicie by w umówionym terminie (jeszcze w czerwcu), w jakiejś ciekawej i pasującej do konwencji lokacji, spotkać się w strojach "postapo" i urządzić sobie pół-profesjonalną sesję zdjęciową, z której materiał moglibyśmy następnie wykorzystać na wiele sposobów...
Olu, czy mogła byś zdradzić więcej szczegółów?

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 29, 2011, 21:50:35 »
Ja jestem chętny, ale Ola mówiła coś o wyjściu do magazynu wojskowego, także czekam na info
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 30, 2011, 12:35:20 »
1. data, którą ja proponuję: 18.06.2011r (sobota)
2. AMW:
- oferta
http://www.amw.com.pl/rsm_without_bid_offer_info.php?info_id=58&keywords=
- gdzie i kiedy:
ul. Dąbrowskiego 2, jest czynny we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 13.00
proponuję wtorek 7.06
3. plany zdjęciowe...
czekam na pomysły, tylko proszę Was, podrzucajcie mi je szybko, bo chciałabym je wcześniej zwiedzić...
byłam na terenie jednostki wojskowej za Kortowem - bida, ale ze 2-3 zdjęcia można by fajne zrobić :D dlatego czekam na więcej propozycji. rozumiem, że może nie być czegoś tak fajnego, jak zrujnowana fabryka Ursusa w Lublinie, ale COŚ na pewno jest :D
4. Korku, przejdziesz się ze mną do Jamnika, czy mam sama iść? :)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 30, 2011, 13:20:49 »
Niestety, okazało się że 3 miejscówki które znalem w dość ciasno rozumianej okolicy olsztyna są już osiedlami domków jednorodzinnych / małych bloków, albo właśnie są w trakcie przeróbki na coś takiego, na sprawdzenie ostatniej lokacji muszę kilka dni poczekać (pozwolenie na wejście, pozwolenie na zdjecia, paiery, papiery, papiery :/ )

Z takich dostępnych być moze łatwiej to polecałbym strzelnice policyjną niedaleko terenów larpowych za Ceikiem, ale tego sprawdzić nie zdążyłem
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 31, 2011, 19:18:59 »
A co z terenami PKP ? wystarczy kilkaset metrów z dworca głównego i sceneria rodem z mad maxa, z konkretów to kumpel mi podpowiadał że że PKS czy tam PKP maja teraz nowe hangary a stare stoją odłogiem, wedlug niego chodzić ma o budynki z czerwonej cegły trochę za wieżą ciśnień patrząc od strony torów. Mam nadzieję że pomogłem  ;D
HAIL TO THE DARK GODS \m/

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 31, 2011, 19:42:13 »
Nie było dziś człowieka z którym miałem rozmawiać na temat wpuszczenia nas tam ;D, ale uzyskałem numer telefonu pod którym będę go łapał jutro, no i udało mi się tam legalnie ( ;) ) podejść obejrzeć jak to wygląda.

Jakość jest jaka jest. Aparat w telefonie to tylko dodatek i zło konieczne jak dla mnie więc była pierwsza okazja żeby go użyć :P




« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2011, 19:51:38 wysłana przez Doom »
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 31, 2011, 20:55:18 »
1. data, którą ja proponuję: 18.06.2011r (sobota)
[...]
4. Korku, przejdziesz się ze mną do Jamnika, czy mam sama iść? :)
@Akashne - Na razie nie mam planów na 18 czerwca, czego nie można powiedzieć o tzw. "korkobusie"... Tego dnia będę dysponował co najwyżej 5 osobową Agilą. :D
Co do wyprawy do Jamnika to spoko, tylko że właśnie zauważyłem, że spotykają się we wtorki o 20:00, więc dziś to już trochę za późno - możemy się ustawić z nimi na dniach, lub wybrać do nich za tydzień - daj znać jak wolisz.
Wg mnie na tej "mojej" miejscówce można więcej fajnych plenerów znaleźć, ale jak kto woli.

@Soulsick - może podaj jakąś dokładniejszą lokalizację, byłeś tam w ogóle? Dałbyś radę nas tam zaprowadzić?

Póki co mam w miarę wolną sobotę więc możemy się umówić na dokładniejsze zwiedzanie tych wszystkich lokacji. Co Wy na to?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 31, 2011, 21:04:04 »
Cytuj
@Soulsick - może podaj jakąś dokładniejszą lokalizację, byłeś tam w ogóle? Dałbyś radę nas tam zaprowadzić?
myślę że o to mu chodzi, jak nie to też trzeba zobaczyć.
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 01, 2011, 12:36:30 »
Korku - wczoraj byłam i przypadkiem trafiłam na to spotkanie :D mamy zainteresowanego fotografa, prosi tylko o wcześniejsze informacje np co do transportu i planów zdjęciowych :D

będąc w Planecie rozmawiałam tez z Agatą odpowiedzialną za fantastykę tamże - powiedziała że zorganizowanie w październiku tam wystawy na 24 zdjęcia  jest jak najbardziej możliwe, a sama też chętnie przyjdzie na nasza sesję i się przebierze :D obiecała się tez skontaktować z ludźmi od ASG, więc akcja może się troszkę rozpędzić :D

co do zwiedzania planów w najbliższy weekend - jak najbardziej ZA!!

@Doom - fajne miejsce, jakie są możliwości wstępu tam?

aha, ktoś wie gdzie się strzelają ASGowcy? gdzieś "za sanatorium"?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 01, 2011, 12:58:07 »
Teren oficjalnie jest wyłączony powszechnego dostępu (tyle teori, bo wejść tam dam rade raczej kiedy mi się spodoba), ale po rozmowie telefonicznej z osobą decyzyjną, uważam ze raczej nas tam wpuszczą po dopełnieniu formalności. Kiedy będę szedł składać dokumenty o które poprosił główny szef, może dołączyłabyś do mnie z naszym fotografem coby wiedział jaki sprzęt przygotować?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 01, 2011, 17:35:15 »
co z pomysłem grupowego wyjścia do AMW?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 01, 2011, 17:50:44 »
co z pomysłem grupowego wyjścia do AMW?
???
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 01, 2011, 18:03:04 »
Ja jestem chętny, ale Ola mówiła coś o wyjściu do magazynu wojskowego, także czekam na info

...
2. AMW:
- oferta
http://www.amw.com.pl/rsm_without_bid_offer_info.php?info_id=58&keywords=
- gdzie i kiedy:
ul. Dąbrowskiego 2, jest czynny we wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 13.00
proponuję wtorek 7.06

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 01, 2011, 18:05:48 »
Ja odpadam, jesli wezmę udział w sesji i jeśli bedę potrrzebowal coś stamtąd to będę musiał indywidualnie sie wybrać
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 01, 2011, 18:18:15 »
ale pytanie było nie tylko do Ciebie :D

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 03, 2011, 21:58:13 »
Co do wizyty w AMW, to byłbym nawet chętny.
Choć ciągle mam wątpliwości czy pakować się w "postapo", to myślę, że kilka rzeczy warto mieć na dnie szafy a "bluza robocza nietypowa", to nawet może by się dała przerobić na siedemnasto-/osiemnasto-wieczny mundur wojskowy idealny do Monastyra ;)
Proponuję zatem umówić się we wtorek na jakąś 9:30 na miejscu. Oczywiście jadąc z Kortowa mogę zabrać kilka osób (piszcie "na priv" lub na komórę).

Post Merge: [time]Czerwiec 03, 2011, 21:56:29[/time]
Na ostatnim spotkaniu rzuciłem hasło o zakupie masek przeciwgazowych, oto proponowane przeze mnie wzory:
- wzór nr 1
- wzór nr 2
Mi osobiście bardziej podoba się wzór nr 2 (u tego sprzedawcy jest nawet tańszy)
Już wysłałem zapytanie odnośnie kosztów wysyłki przy większej ilości. W niedzielę lub poniedziałek chciałbym złożyć zamówienie - do tego czasu pomierzcie sobie czaszki i piszcie komu jaki rozmiar i typ maski.

Offline Łysy

  • Rycerz
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Champion of Asgaard
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 04, 2011, 01:11:53 »
Również wolałbym wzór 2 :)
Niech Wasze miecze zawsze pozostaną ostre, a sława o Waszych czynach niechaj trwa w sercach potomnych

Offline NesQuick

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • L.Biaggi
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 04, 2011, 15:37:28 »
Propsuje wzór nr 2. Jak będziecie sie składać to dajcie mi znac to tez rzuce swoich 6 zl +kilka groszy na przesylke

Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 06, 2011, 19:59:10 »
Dziś byłem w cementowni Cemex na ulicy Kołobrzeskiej, moooże byłby tam jeden góra dwa kadry do naszego przedsięwzięcia, wiecie, silosy, blaszane baraki, klimat pylico-pustynny (cement wypala wszystko zielone  ;D) nie zdążyłem się rozejrzeć bo byłem "zawodowo" ale nie wyglądało AŻ TAK ciekawie, są jednak podobno w olsztynie i okolicach ogólnie 4 cementownie, można by sprawdzić, propozycje, sugestie, przemyślenia ?
HAIL TO THE DARK GODS \m/

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 07, 2011, 10:26:50 »
Zamówienie na maski poszło wczoraj.
Jeśli dostanę paczkę przed spotkaniem czwartkowym to zabiorę maski ze sobą. Koszt na głowę wychodzi 8,70 PLN. jako że, nikt nie zgłosił się że chce maskę typu "słoń" zamówiłem same MC-1 (wzór nr 2 z mojego poprzedniego postu). Dodatkowo jako że, nikt mi nie podał wymiarów czaszki nie płaczcie jak będą za ciasne lub za luźne.

Żeby już powoli konkretyzować całe przedsięwzięcie - proponuję taki przybliżony rozkład dnia zdjęciowego:
  8:30-10:00 - Lokacja nr 1 - teren pewnego przedsiębiorstwa za zakładami Michelin,
10:00-12:00 - Lokacja nr 2 (o ile wypali) - stara parowozownia,
12:00-14:00 - Lokacja nr 3 - stara strzelnica w lesie miejskim,
14:00-16:00 - Lokacja nr 4 - post-militarne tereny na Kortowie,
16:00- ? ? ?  - jw. - Fallout Party.

Godziny są póki co tylko hipotetyczne, jeżeli ktoś uważa, że 2h na zrobienie tych kilku zdjęć to dużo niech uwzględni jeszcze to, że wszystkie lokacje porozrzucane są po całym Olsztynie i sporo czasu zajmie nam przemieszczanie się.
Cementownia o której pisze Mazur może być planem rezerwowym, w razie jakby nie wypaliła lokacja nr 1, lub 2, choć ta druga jest już dość pewna.

Edycja: Lokacja nr 1 załatwiona! :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2011, 21:56:02 wysłana przez korek »

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 07, 2011, 10:52:23 »
Nadmienię również że jeśli ktos dysponuje 4 kółkami jego pomoc może nam sporo ułatwić ponieważ zapindalanie w sobote do niektorych lokacji to maskra przy pomocy mpk (zwłaszcza lokacja numer jeden w tym kontekscie jest tam gdzie psy dupami szczekają)
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:12:44 »
No traktujcie to baaaaardzo rezerwowo, mówiłem nie poraża, ale jest cos ciekawszego a propos 16:00 post-apo party, doszly mnie niepotwierdzone słuchy że 18 czerwca mają się odbywać dni Olsztyna czy cos w tym stylu, można by wpaść tam i zareklamować klub  8)
HAIL TO THE DARK GODS \m/

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:17:45 »
kchyba zaliczyć pałowanie jak mundurowi zobaczą co ciekawsze kreacje o jakich słyszałem ze są w planach ;D
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 07, 2011, 17:02:12 »
hm, cementownia to ciekawy pomysł - dałbyś radę tam zrobić zdjęcie, choćby komórką, takie poglądowe?

a, i jeszcze jedno - wszystkim chętnym na najbliższym spotkaniu spróbujemy zrobić implanty (glinka fimo schnie dość szybko, za tydzień ją pomalujemy)

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zbliża się sesja... Sesja postapo! ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:25:06 »
Obiekt numer dwa potwierdzony, dokument mam na biurku
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.