Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: rekwizyty  (Przeczytany 4970 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 12, 2011, 14:32:35 »
ja bym taką maskę zrobiła na zasadzie zakupienia na allegro jakiejś plastikowej maski, naklejenia na nią ozdób, osreberowania jej (decoupage) i polakierowania :P green stuff byłby chyba dobry w modelowaniu jakiś tam ozdóbek, zygzaczków, pierdół i doklejenia ich potem.
Takie zębatki z zegarków ręcznych chyba nie jest łatwo wyjąć, rozbroiłam parę takich zegareczków i zostawiłam sobie zwyczajnie całe te mechanizmy bo też ładnie wyglądają :) Duże zębatki lepiej wyjmować z mechanizmów zegarów ściennych, tyle ze takie cuda kosztują dosyć dużo - lepiej kupić kilo złomu zegarmistrzowskiego :P Na allegro ktoś sobie wymyślił lol zestawy do robienia steampunkowej biżuterii (70zyla chyba za taki jeden), nie wiem czy jeszcze są takie aukcje.

Także na zasadzie domowych robótek mam w projekcie zrobienie naramienników podobnych do tych od Komedianta z Watchmenów, tyle ze w bardziej postapo konwencji :P Zobaczymy co mi z tego wyjdzie, jak na razie mam zaplanowany mniej więcej proces wytwórczy ^^

Z wszystkich akcesoriów steampunkowych i tak najbardziej wymiatają tzw. 'spats' (jakkolwiek to się po polsku nazywa ;D)

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 12, 2011, 14:42:47 »
co to green stuff?

też nie wiem, ale fakt - są boskie :)
ja wolę zegarki z widocznym mechanizmem, cebule oczywiście

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 12, 2011, 14:48:02 »
GS to dwuskładnikowa masa modelarska robiona przez Games Workshop. Dość drogie paskudztwo i sprzedawane w małych ilościach. Na szczęście na rynku są jej zamienniki które są dużo tańsze (i sprzedawane większej ilości per opakowanie). Dynks polega na tym że możesz wpływać na plastyczność masy w etapie modelowania dając mniej któregoś składnika (jak zaschnie to najwyżej rzeźbić możesz...)
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 12, 2011, 14:51:06 »
jak się nazywają zamienniki? (tzn pod jakimi nazwami ich szukać w necie)

Offline Legion

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
  • Legion - nie jeden a tysiące
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 12, 2011, 14:51:12 »
zrób se z papieru mache :D



Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 12, 2011, 14:52:49 »
masa papierowa jest BIEDNA, bawiłam się nią kiedyś.

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Vertigo

  • Chłop
  • Wiadomości: 26
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 12, 2011, 15:03:55 »
Na allegro nawet jak sie wpisze green stuff to chyba zamienniki wyskakują. Dla mnie Green stuff, modelina, jakieś glinki pierdoły w temacie robienia ozdóbek to to samo, jak dla mnie może lepsza od masy papierowej byłaby tektura - wyciąć odpowiedni kształt, pomalować, nakleić i voila, masz wszystko, nawet skórę to może zastąpić ;D na forum fantazjady doczytałam sie nawet opinii że pare lat temu ktoś się pojawił w zbroi zrobionej z tektury która wyglądała kompletnie niepapierowo :)

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 12, 2011, 15:06:41 »
Dzięki :) (nie, nie za link do gógli, miałam nadzieję, że może ktoś poleci coś sprawdzonego.. -__- )

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 12, 2011, 15:14:41 »
Sprawdziłem łącznie z GS 3 masy z których jedna okazała się strasznie krucha, a tej lepszej nie pamiętam. GS był najlepszy niestety też najdroższy. BTW to na allegro widze aukcję czegos co raczej nie jest wyrobem GW a nazwano to tak samo :P

Z modelarskich tipsób moge jeszcze polecic pistolet klejowy, przy jego pomocy osiągnąłem na kilku modelach ciekawe efekty na które bym wywalił z pół kilo masy :P
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 12, 2011, 15:23:17 »
posiadam takowy pistolet :D

Offline soulsick1988

  • Ork
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rekwizyty
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 14, 2011, 16:56:48 »
a a propos rurek szklanych, na dworcu głównym można kupić takie fajnie powykręcane rurki - wprawdzie służą do czego innego ale dadzą radę  ;D
HAIL TO THE DARK GODS \m/