Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: De Bellis Antiquitatis  (Przeczytany 2015 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
De Bellis Antiquitatis
« dnia: Stycznia 21, 2010, 11:08:27 »
Witam!

Czy ktoś z Was słyszał o tym systemie? Bo ja słyszałem, że jest niezwykle grywalny! Przy tym zasad do ogarnięcia ma niewiele a cała armia potrafi kosztować ok 30 - 40 PLN.
Więcej o nim znajdziecie tutaj


Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to w najbliższą niedzielę (24.01) spotkanie sekcji bitewnej mogłoby się rozpocząć krótką prezentacją tego systemu, gdyż przyjedzie mój kolega z Trójmiasta, który rozkręcił tamtejszą ligę DBA.

Więc jak? Są jacyś chętni?

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 23, 2010, 11:16:47 »
zapytam się podwójnie... będzie jakiś mały pokazik w niedzielę?... hmm?...
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2010, 14:48:40 »
Jak już niektórzy zauważyli ;), krótka notka i parę zdjęć z niedzielnego pokazu już krąży w sieci...
Oto adresik: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7854
Mam nadzieję, że nie macie pretensji do Pawła, za umieszczenie waszych wizerunków ;)

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2010, 16:52:58 »
ja tylko dodam, że zainteresowałem się tym systemem i szukam ludzi, z którymi można w to pograć... zasady są naprawdę proste i z tego co zaobserwowałem gra się przyjemnie... :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2010, 22:35:41 »
Kurcze, wypadło mi to z głowy i nie wpadłem... :/

murass

  • Gość
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2010, 14:29:12 »
Witam,

Ciesze sie ze moglem przeprowadzic pokaz DBA w ramach Waszych spotkan bitewniakowych. Dla zainteresowanych podaje kilka linkow:

Forum DBA: http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=162
FAQ dla poczatkujacych: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7858
Fotki ze spotkania: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=7854
Bitewny Zgielk: http://www.zgielk.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=864&Itemid=112

Zachecam wszystkich do grania w DBA, swietnie sprawdza sie jako odskocznia od systemow Games Workshopowych - armie sa duuuuuzo tansze no i sama rozgrywka trwa srednio zaledwie godzine czasu. Jesli zbierze sie wystarczajaco duzo graczy to mozna by bylo nawet wlaczyc Olsztyn do rozgrywek Ligi DBA. Jesli ma ktos jakies pytania to zapraszam na Forum DBA, jest tam wielu doswiadczonych graczy ktorzy z checia pomoga poczatkujacym.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2010, 15:24:29 »
Seba- wiesz, że ja jak najbardziej chętna na ten system ;) (Zobaczymy jeszcze jak z kasą i czasem ale dla chcącego nic trudnego.)

Offline Seba

  • Mieszczanin
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2010, 15:49:12 »
Seba- wiesz, że ja jak najbardziej chętna na ten system ;) (Zobaczymy jeszcze jak z kasą i czasem ale dla chcącego nic trudnego.)

nareszcie ktoś z chęcią do gry, hehe... ja właśnie zaczynam przyswajać zasady i przymierzam się do pierwszej armii... a tak poza tym to trzeba zagrać... :)
"...every man dies,
not every man really lives..."

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #8 dnia: Października 07, 2010, 22:15:31 »
Temat umarł w styczniu, ale zapytać nie zaszkodzi. Jak to wypadło, fajny systemik ?

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #9 dnia: Października 07, 2010, 22:42:08 »
Odbyło się kilka gier. Potem temat jakoś umarł z braku zainteresowania. Na pewno jest to system inny niż warhamer czy 40k. Z moich obserwacji mechanika oraz rozmiary armii (figurki) bardziej stawia go w typie gier klasy warmaster czy epic. Czy jakaś kontynuacja tematu będzie nie wiem. Inicjator zaszczepienia projektu w wakacje poprosił o usunięcie konta z naszego forum
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #10 dnia: Października 07, 2010, 22:43:40 »
Heh, to smutne.. Aczkolwiek, w tej chwili, powinienem się mocno interesować zwykłym młotkiem, bo moja wiedza jest uboga (na jego temat, oczywiście :P).

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #11 dnia: Października 13, 2010, 17:26:29 »
Systemik w moich oczach wypadł bardzo fajnie- i wyglądem i ceną i mechaniką. Niestety mi nie udało się tym zająć (przez matury, brak czasu i względy finansowe).
W Ol było jeszcze kilka osób tym zainteresowanych ale także z powodu problemów z dostępnością armii (niektóre tylko w Wlk. Bryt. były dostępne)

Offline Virus

  • Rycerz
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: De Bellis Antiquitatis
« Odpowiedź #12 dnia: Października 14, 2010, 09:23:58 »
W takim wypadku, trzeba by było sprowadzać sprzęt i na raz, robić spore zakupy. No cóż, może w przyszłości, będzie lepsza dostępność ;).