Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: LARP Jeep form  (Przeczytany 1941 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
LARP Jeep form
« dnia: Października 13, 2010, 17:46:58 »
Ostatnio było mi dane zagrać w LARPa z rodzaju Jeepa (pokrótce- LARP tej formy bazuje na pomysłach graczy i tym co sami gracze chcą przedstawić, a MG to raczej... dba tylko o harmonię i równowagę. Nie wymaga przygotowań od strony graczy a zabawa jest bardzo emocjonująca).
Taka forma LARPa nie wszystkim graczom, z którymi grałam, przypadła do gustu ale, by móc ocenić, trzeba zagrać. Mi osobiście się spodobała jako pewne urozmaicenie, od czasu do czasu. Dlatego też mam dla Was propozycje: mogłabym przeprowadzić takiego LARPa jeśli zebrałoby się z 5-7 osób. LARP odbył by się w jakiś weekend: pewnie w sobotę wieczorem i nasza kanciapka by wystarczyła (chyba, że ktoś ma pomysł na salkę ciut większą, którą da się załatwić bez problemu).
LARP nie wymaga strojów ani przygotowań postaci. O temacie mogłabym poinformować wcześniej, ale jest to całkowicie zbędne. Minusem całego pomysłu jest moja obecność w Olsztynie- pojawiam się rzadko ale jesli by znalazł się pasujący termin to bym ściągnęła. Zapewne pod koniec paź nikogo w Ol nie będzie, więc termin odpada. Wstępnie mogę zaproponować 20 list / 27 list. Wiem, że czasu dużo ale lepiej już coś z takim wyprzedzeniem zaplanować by miejsce z kalendarzu zająć.

Ktoś w ogóle byłby zainteresowany?

PS Post na Khazadzie pójdzie jak tutaj zostanie uzgodniony termin.

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2010, 21:02:14 »
Obczaiłem te dżipy teoretycznie. Jak uda mi się niedługo zagrać w coś takiego i mi się spodoba to się piszę na 100%


Forma dziwna i ciekawa, więc wstępnie możesz mnie zapisać ;)

Offline Spooky

  • Bohater
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2010, 23:17:28 »
Byłem na panelu odnośnie Jeep Form na Polconie. I osobiście przyznam, że nie zachwyciło mnie to.

Cytując bliżej już teraz niesprecyzowaną osobę, tak mniej więcej wyglądałby LARP/RPG gdyby wziąć graczy z szkoły aktorskiej.

Offline CarGier

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 286
  • Płeć: Mężczyzna
    • Car Gier @ FB
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2010, 23:48:35 »
To dziwny (no i szwedzki) wynalazek. Co prawda opiera się na umiejętnościach, lecz załozenie zabawy do której nie trzeba się przygotowywać nieco mnie zachęca.  8)

Offline Spooky

  • Bohater
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #4 dnia: Października 14, 2010, 10:06:31 »
Na pewno niektórym graczom ciężko będzie przenieść ciężar z Role na Playing. Z tego co pamiętam cała rozgrywka przypomina raczej teatr improwizowany niż sesje rpg.

Na panelu w którym brałem udział prowadzący sugerował, że na raz na scenie może być 2 uczestników. Jak zamierzasz to rozwiązać Wen?

 

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2010, 15:04:43 »
czym się to różni od psychodramy? ;>
oczywiście chętna :)

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #6 dnia: Października 20, 2010, 21:01:09 »
Z tego co pamiętam cała rozgrywka przypomina raczej teatr improwizowany niż sesje rpg.
Świetne określenie!
Cytuj
Na panelu w którym brałem udział prowadzący sugerował, że na raz na scenie może być 2 uczestników. Jak zamierzasz to rozwiązać Wen?
Nie widzę potrzeby ograniczania liczby graczy w scenie. Widziałam w akcji 6 graczy oraz 3 z publiczności, więc w sumie 9. Wyszło bardzo dobrze- dynamicznie, ciekawie, śmiesznie etc.

A czym się różni od psychodramy... Hmmm nie wielka różnica...
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2010, 21:06:37 wysłana przez Wen »

Offline Akashne

  • Łowca Czarownic
  • Wiadomości: 398
Odp: LARP Jeep form
« Odpowiedź #7 dnia: Października 20, 2010, 21:45:10 »
z opisu jeepform i z tego co mi o psychodramach opowiadano wynika, że ta druga jest nastawiona raczej na przeżycia wewnętrzne :)
a jak to wyszło na falkonie to Ci opowiadałam chyba :D