Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: LARP - Zima nadchodzi.  (Przeczytany 1253 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szkieletor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
LARP - Zima nadchodzi.
« dnia: Listopada 18, 2012, 08:27:30 »
Uwaga uwaga! Z braku zgłoszeń LARP zostaje !!PRZEŁOŻONY!! na bliżej nieokreślony termin. (styczeń/luty).

Witajcie!
Olsztyńska Bojówka Larpowa ma zaszczyt zaprosić was na LARP w klimatach "Gry o tron" o banalnym tytule i niebanalnej fabule!

http://www.facebook.com/events/545155948833568/ - odnośnik do wydarzenia na fb.

A tutaj dla ludzi nie mających fb(na stronie OBL można doszukać się dodatkowych informacji):
Już oficjalnie mogę ogłosić iż LARP w świecie "Gry o Tron"
pt "Zima nadchodzi"
odbędzie się 22 grudnia w lesie miejskim w Olsztynie. Dokładna lokalizacja to "Fort Anżu" LARP startował będzie o 10.00 zbiórka zaś zacznie się już o 9.00 Czas trwania przewidywany jest od 3 do 6 godzin. Jednak koniec LARP'a nie oznacza końca zabawy.
Wpisowe wynosić będzie 10zł co jak wcześniej pisałem zostanie spożytkowane na nagrodę, prowiant i oprawę LARPa. W konkursie na najlepszego gracza będzie można zapunktować historią postaci, strojem i odgrywaniem postaci.
Max liczba graczy wynosi 20-25 osób.
Noclegi dla osób przyjezdnych o ile takie osoby będą postaramy się zorganizować u osób prywatnych aby nie musiały przepłacać w schroniskach.
Znajomość realiów świata nie jest konieczna do udziału w grze, chociaż wypadałoby obejrzeć przynajmniej pierwszy sezon serialu.

Dobra! Garść informacji razem ze wstępem fabularnym do LARP'a!!

Dostępne frakcje postaci:
Straż Nocna
Dzicy
Różni - tutaj mogą znaleźć się wszelakiego rodzaju najemnicy, kupcy, szpiedzy lub po prostu zagubieni chłopi.

Zgłoszenia proszę wysyłać na e-mail: onizukaxxx@o2.pl
W temacie wiadomości wpiszcie "Larp - Gra o Tron"
Wiadomość powinna zawierać dane kontaktowe i preferencje co do frakcji która wam pasuje lub do której najłatwiej będzie wam zrobić strój. Za jakiś czas odeślemy wam konkretnie przypisane postaci dla których będziecie musieli wyskrobać historię postaci. To w tej chwili wszystko. W e-mailu możecie też zadawać nurtujące was pytania, postaram się na nie jak najszybciej odpowiedzieć.

Wstęp fabularny do LARPa:


-Tato, tato dlaczego go zabierają? – spytał ledwie sześcioletni chłopiec szarpiąc poły płaszcza swego ojca. – Twój brat zrobił coś złego, teraz musi za to odpowiedzieć… - Chłopiec się rozpłakał. – Ale gdzie oni idą? – Chlipał nieprzerwanie.
-Wśród wrony synku. Wśród wrony… - Niebieskooki mężczyzna ostatni raz spojrzał na wóz wypełniony różnej maści przestępcami. Wziął rozpłakane dziecko na ręce i odszedł gdy wóz ruszył cicho skrzypiąc na ubitej drodze.

Wraz z nadchodzącą zimą Winter Town znów wypełniało się gwarem mieszkańców. Podobnie jak tamtejsza karcza w której aż huczało od rozmów, toastów i pisków dziewek szczypanych w pośladki. – Panowie! Panowie! Jutro wyruszamy! – Krzyknął do dwóch rosłych mężczyzn nachylając się nad stołem. Gwar zagłuszył jednak jego starania a kurwy siedzące im na kolanach skutecznie ich rozpraszały. Chwycił gliniany kufel i z hukiem rozbił go o stół. Resztki piwa prysnęły wokół. Dopiero teraz go zauważyli i już stali na nogach gotowi do burdy. Dobrze wybrałem pomyślał. Poznali go od razu. –Jutro o świcie ruszamy! – Wrzasnął. Kiwnęli głowami i podnieśli niezadowolone kurwy z podłogi wracając do przerwanego zajęcia. On zaś opuścił karczmę i wtopił się w cień.

-Musimy mu powiedzieć! Musimy! – Kłócili się tak od pół godziny.
– Nic nie musimy! Musimy uciekać! – Kłótnia trwałaby dłużej gdyby nie krzyk człowieka złapanego w sidła zastawione za wzgórzem. – Jakiś ptaszek nam się złapał! – Udali się za wzniesienie i spostrzegli dyndającego go dyndającego na linie. Ubrany w czarny płaszcz huśtał się wymachując rękoma. Miecz sterczał wbity w ziemię a on próbował go dosięgnąć cicho przeklinając swój los. –O! Jaka ładna wronka nam się złapała. A widzisz? Mówiłem, że nie musimy–

-No chłopaki, mamy bardzo dobre zlecenie! – Rzucił sakiewkę z zadatkiem na stół. Od razu wszystkie twarze pojaśniały ze szczęścia. –Jutro ruszamy. Nie spijcie się za mocno – Wiedział, że jak zwykle nie posłuchają. Ale należy im się trochę zabawy. W końcu długo nie zawitają do żadnego burdelu. Na szczęście robota zapowiadała się na czystą. Choć rzeczywiście nie było to łatwe zadanie. No cóż, żaden pieniądz nie śmierdzi.

Śnieg powoli nasiąkał czerwienią. A jedynym dźwiękiem rozbrzmiewającym wśród drzew był urywany oddech umierającego człowieka. Drżąc z zimna wzywał i przeklinał wszelakich bogów. Życie bezlitośnie wyciekało z niego i krzepło w siarczystym mrozie. Zaskrzypiał śnieg. – Po… po.. móż.. m…mi…– Wycharczał. Nie był w stanie odwrócić głowy. Wiedział jednak, że ktoś przy nim klęknął. Nic już nie widział. Słyszał jedynie słowa nieznanej mu modlitwy. Jego oczy w końcu zgasły. Ostatni oddech uleciał z szeptem nieznajomego – Wszyscy muszą umrzeć… -

- Zaniesiesz te informacje jak najszybciej-
- Tak Pani – Niepewnie trzymał zapieczętowaną kopertę. – Zapamiętałeś wszystko co mówiłam? – Pomilczał chwilę rozglądając się w zamyślenia po skromnie urządzonej komnacie. – Tak Pani, pamiętam każde słowo. – Zamknęła oczy i westchnęła. Z ulgą jak zauważył. Z resztą nie było w tym nic dziwnego. Nie był to dla niej lekki czas. Podziwiał ją za to jaka jest wytrwała. To dlatego był jej oddanym i wiernym sługą. – Chce się położyć. Możesz odejść- Spokojny głos wyrwał go z zamyślenia. Jednak zdołał wyczuć w nim lekkie drżenie. –Tak Pani.- Opuścił pokój. Idąc kamiennym korytarzem jego ucho wychwyciło ciche echo niosące kobiecy szloch.

Stojąc na murze spoglądał na północ. W ciemność. Jego oddech odznaczał się bielą w zimnym powietrzu. Jutro wyruszy sprawdzić opuszczone już posterunki. Wiedział, że już najwyższy czas załatać wszelkie luki które się da. Czuł to całą swoją osobą. Czuł, że zima nadchodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2012, 07:47:49 wysłana przez Szkieletor »

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - Zima nadchodzi.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2012, 21:28:37 »
Hmm... Chyba będę musiał w końcu obejrzeć ten serial, gdyż zapowiedź brzmi ciekawie. Tylko, że termin jak dla mnie niepewny... Może już mnie nie być w Olsztynie... Jednak gdybym nie brał udziału jak zwykle służę swoją kolekcją strojów i broni.

Offline Krystus

  • Goblin
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - Zima nadchodzi.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2012, 12:00:08 »
Jestem zainteresowany. Spróbuję zebrać jakąś ekipę, ale tak jak w przypadku Korka, nie jestem pewien czy jeszcze będę w Olsztynie tego dnia.