Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: Resident Evil: Afterlife 3D  (Przeczytany 1428 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wen

  • Rycerz
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
Resident Evil: Afterlife 3D
« dnia: Września 18, 2010, 12:41:15 »
Ktos juz byl, ktos widzial?

Wczoraj przeszlam sie do kina wlasnie na ten filmik i moge tylko polecic go. Szybka akcja, swietne efekty specjalne, brak tandety w walkach. Bardzo dobrze tez wykorzystany i wykonany trojwymiar. (Jesli jednak chodzi o wykonanie to nie wiem jak to wyglada w Heliosie ale tutaj kino bylo swietnie przygotowane, dobre okulary etc). Wlasnie te 3D bardzo duzo dobrego zrobilo dla filmu a to wielka pochwala z moich ust bo zazwyczaj jestem przeciwna 3D.
Od strony wizualnej film wypada wysmienicie, muzyka rowniez nie oddaje pola, z fabula takze jest dobrze, niestety dialogow i jakis smaczkow w trescie nie moge ocenic- niestety nie zrozumialam wszytskiego.
Polecam!

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2010, 23:11:01 »
O 3d sie nie wypowiem ignoruję ten rodzaj kina z racji dyskryminowania mnie przez producentów sprzętu do oglądania 3d. O filmie mogę powiedzieć że tak po 3 minutach zastanawiałem się czy ja na pewno oglądam Residenta czy kolejnego matriksa :P, uczucie to nachodziło mnie za każdym razem kiedy zaczynała się dłuższa scena walki; bullet timy, biganie po ścianach i sufitach, skakanie z dużych wysokości itp akcje dokładnie w stylu Neo (a żeby było śmieszniej to główna bohaterka zaraz na początk.... nie lepiej nie dokonczę to byłby już spoiler)
Fabuła...fabuła... w sumie całkiem fajna chociaż w kilku miejscach boleśnie przewidywalna. Chociaż jak pojawił sie pan z dużym młotkiem to miałem nadzieje na nieco wiekszą interakcję z jego strony i z tym związane zazębienie fabuły...
Za najwiekszy minus filmu uznaję zakończenie - ono aż kerzyczy "za pare miechów znowu zedrzemy z was kasę" nie obiecując czegos solidnego w zamian...
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Darkpotato

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zuo, mhrok i orzeszki! Pamparam^^
    • Mythai Forum
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Października 17, 2010, 23:18:32 »
Uważam, że film jest fajny, ale pod warunkiem, że nie potraktuje się go jako RE. :)  Podobnie jak 4 i 5 cz. gry, które były nastawione na akcję a nie horror, zatracając gdzieś to magiczne 'coś' co spowodowało, że RE stał się niejako legendarny.
 
Jeśli miałbym wypowiedzieć się o filmach na podst. Resident evil, to myślę, że najbliżej klimatu z gry był pierwszy film. Ciasne korytarze i sytuacja pozornie bez wyjścia sprawiły, że ogląda się go z podobnym odczuciem jak grę.
 
Podsumowując- wszystkie filmy oraz gry po 3 częsci są fajne, ale nie są residentami :).

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #3 dnia: Października 17, 2010, 23:31:02 »
Ja z ekranizacji wedle mojej wiedzy za najbliższe orginalnym residentom uznałbym albo cześć drugą wersji fabularnej, albo ten animowany. Część pierwsza mimo że chyba jako jedyna nastawiona głównie na grozę z domieszką akcji (od drugiej parcie jest juz na akcję) była dla mnie zbyt futurystyczna...
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Darkpotato

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zuo, mhrok i orzeszki! Pamparam^^
    • Mythai Forum
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #4 dnia: Października 18, 2010, 10:12:46 »
Druga część filmu rzeczywiście ma najwięcej wspólnych elementów z grą, ale tak jak napisałeś było tam więcej akcji niż grozy. A w Degeneration występuje ten czwartoczęściowy Leon-sikret ejdżent  >:( . Ale animacja była całkiem ok.
 
Wracając do Afterlife, miałem cichą nadzieję, że ten film będzie ostatnim z serii a następnie ktoś zaserwuje nam restart i zacznie od początku, ale tak jak powinno to zostać wykonane ;) .

Offline Doom

  • Wielki Inkwizytor
  • Komendant Straży Miejskiej
  • Lord
  • Wiadomości: 1021
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2010, 10:21:48 »
To korzystając z twojego widać sporego doświadczenia w grach (u mnie to krótkie styczności z częściami jeden i dwa za czasów kart voodoo) Możesz mi wyjaśnić skąd twórcy filmu wyciągnęli tego kolesia z młotkiem?
Demokracja jest wtedy gdy dwa wilki i koza glosują co zjeść na kolację. Wolność jest wtedy gdy dobrze uzbrojona koza podważa ważność głosowania.


Offline Darkpotato

  • Goblin
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zuo, mhrok i orzeszki! Pamparam^^
    • Mythai Forum
Odp: Resident Evil: Afterlife 3D
« Odpowiedź #6 dnia: Października 18, 2010, 10:59:22 »
Moja styczność z grami to części 1-3 i kawałek C:V.
 
W 4 części (którą wyłączyłem po kilkudziesięciu minutach) biegał koleś z workiem na głowie i piłą mechaniczną. Może to jakaś wariacja na jego temat? Albo coś z 5 cz?
 
Chyba niestety nie potrafię udzielić odpowiedzi  :) .