Nazwa użytkownika:

Hasło:

Autor Wątek: VETO - Plany turniejowe  (Przeczytany 4658 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
VETO - Plany turniejowe
« dnia: Maja 25, 2013, 14:43:46 »
Powoli nadchodzi czas by zacząć planować turniej SGK VETO - pierwszy w Olsztynie (tak mi się przynajmniej wydaje).
Wygląda na to że zebrawszy wszystkich aktualnych graczy i tych żywo zainteresowanych tą grą spełnili byśmy wymagania minimalne do organizacji tego typu akcji na szczeblu lokalnym.

Pastora proszę by zaproponował format i szczegóły turnieju.

Ze swojej strony chciałbym zaproponować dwa terminy: 8 czerwca 2013 lub 22 czerwca 2013;
Oba terminy to soboty, odległe w czasie na tyle by się zorganizować i ogłosić gdzie trzeba.

Zapraszam "zainteresowanych" do komentowania mojej propozycji i obstawania za terminem bardziej dogodnym dla Was.

Uwaga!
Jeśli się uda tym razem i będziemy w przyszłości organizować jeszcze jakieś turnieje, to chciałbym, żeby wstępna dyskusja o nich odbywała się zawsze w tym wątku, aby nie zaśmiecać forum.
Z góry dzięki za dostosowanie się!

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2013, 15:35:49 »
Format: Kwarciany
Sezon: Szpiedzy i Dyplomaci
Wpisowe: ok. 15-17 zł
Nagrody: TBA
Obowiązkowo każdy uczestnik musi mieć założony profil na oficjalnym forum "Veto!2ed"
Gramy wg. najnowszych zasad zamieszczonych w Pacta Conventa oraz Artykułach Henrykowskich.
Gramy bez sakwy, jeden mecz na parę, systemem szwajcarskim. Myślę, że najrozsądniejszym sposobem grania jest "każdy z każdym" (w przyszłości, jak już będę wiedział jak dobrzy są poszczególni gracze będziemy mogli rozgrywać turnieje metodą pucharową) i sumowanie punktów za mecz.

Co do terminu to będę wiedział w poniedziałek jaki będę miał grafik w czerwcu.
Skoro już organizujemy turniej, to można pokusić się o ligę (liga Veto! to zorganizowanie sześciu turniejów). Na chwilę obecną nagrodami w lidze są: za 1.m-ce - 3szt. okazyjki "Rynek", za 2.m-ce - 2szt. tej karty, a każdy uczestnik dostaje jedną sztukę.
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2013, 10:11:07 »
Dobrze by było jakbyś podał jakie karty/dodatki będą legalne na turnieju. Czy będą to wszystkie karty uznane za legalne na stronie www.veto2ed.pl ? Czy może któryś z dodatków jest wyłączony np. w niewoli.
Wiesz, to byłby pierwszy nasz turniej, więc jeszcze nie wszystkie "słowa kluczowe", których użyłeś mogą być dla wszystkich jasne.
Co do sposobu rozgrywki to myślę, że "każdy z każdym" może nam zająć cały dzień... A tego bym wolał uniknąć.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2013, 12:20:53 »
już spieszę z wyjaśnieniem:
na turnieju obowiązywać będą wszystkie karty z: starterów SiD, z dodatków: W niewoli, Spiskowcy i Królobójstwo oraz Strategie (za garść boratynek, synowie Machiavellego oraz Kończ waść, wstydu oszczędź).
Dodatkowo legalne będą karty z innych sezonów, które zostały przedrukowane w sezonie Szpiedzy i Dyplomaci (czyli, jeżeli ktoś będzie miał kartę np.: Bujdy i bajania/Precz! z sezonu Warchoły i Pijanice lub z sezonu Podstawowego będzie mógł jej legalnie używać zgodnie z jej zerratowaną treścią).
Lista kart legalnych w sezonie SiD: http://www.veto2ed.pl/static/sezonSzpiedzyIDyplomaciLegalCards
Erraty do kart w sezonie SiD: http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=93&t=4594

Co do sposobu parowania graczy myślałem, że opcja "każdy z każdym" będzie najbardziej sprawiedliwa (każdy mecz będzie trwał do 40 min. i w przypadku braku jednoznacznego zwycięstwa będą liczone kreski w pulach graczy).
Faktycznie może to zająć dłuuugo więc przemyślę jeszcze sposób parowania.
W razie pytań lub wątpliwości piszcie w tym wątku lub bezpośrednio do mnie na PW.
RedTube standing by...

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2013, 14:38:50 »
Myślę, że najrozsądniejszym sposobem grania jest "każdy z każdym" (w przyszłości, jak już będę wiedział jak dobrzy są poszczególni gracze będziemy mogli rozgrywać turnieje metodą pucharową)

Myślę, że jako jest to pierwszy turniej to będzie najlepsze rozwiązanie.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2013, 20:40:20 »
zgodnie z obietnicą informuję, że najlepiej pasuje mi sobota 22.06 (na forum Veto! muszę ogłosić termin turnieju najpóźniej 2 tygodnie przed turniejem).
Także proszę o wpisywanie się w tym temacie komu pasuje ten termin.
Wpisowe (17 zł) idzie w całości na nagrody.
RedTube standing by...

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 27, 2013, 20:42:36 »
22.06 jak najbardziej mi pasuje :)

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2013, 21:39:43 »
22.06 jak najbardziej mi pasuje :)
Mamy pierwszego uczestnika :D
I właśnie o to chodzi :D O Twoje uczestnictwo się najbardziej obawiałem (sesja, powrót do domu na wakacje itd.), ale nie zawiodłeś mnie ;) hehe
Jeszcze tylko umieszczę odpowiedni temat na forum Veto! i tam też będę prosił Was o wpisywanie się
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 27, 2013, 22:17:27 »
Mnie, rzecz jasna, termin 22.06 również odpowiada.
A co do paringów, to jak się spotkamy postaram się przybliżyć Wam system stosowany na turniejach WFB, może podejdzie Wam do gustu.

@pa5tor: Jak wrzucisz temat o turnieju na forum veto2ed to podaj tutaj link.

Edycja:
Zapomniałem dodać, że turniej możemy zorganizować w sali nr 14 przy ul. J. Heweliusza 14. Będzie tam w tym czasie turniej M:tG, ale ta sala jest tak duża, że wszyscy się zmieszczą (przy okazji może podpatrzymy parę organizacyjnych sztuczek Haldira ;) ).
Pisałem też do Fafieja czy im termin odpowiada, ale jeszcze odpowiedzi nie dostałem.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2013, 10:12:13 wysłana przez korek »

Offline kugi

  • Ork
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 27, 2013, 22:29:35 »
O Twoje uczestnictwo się najbardziej obawiałem (sesja, powrót do domu na wakacje itd.)

Wszystko mam już pozaliczane tylko napisanie pracy i obrona została :D obrona raczej w sobotę mi nie wypadnie, a zrobienie sobie przerwy w przygotowaniach na pewno dobrze mi zrobi ;) a nawet jeśli będę już po wszystkim to stancję i tak mam wynajętą do końca czerwca więc spokojnie bym został :D

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 27, 2013, 22:38:33 »
no to dwóch graczy :D jeśli się zdecyduję grać i sędziować jednocześnie to już trzy osoby. Rozmawiałem dziś z Norbertem (Korek Go zna) i mówił, że jeśli nie będzie pracował to być może wpadnie ;)
W razie czegoś to będę miał talię, a może i dwie aby komuś pożyczyć na turniej.

@korek: Jeśli w czwartek będzie spotkanie to możemy wszystko omówić i w piątek założę temat na forum Veto! w razie czegoś


Edycja:
Zapomniałem dodać, że turniej możemy zorganizować w sali nr 14 przy ul. J. Heweliusza 14. Będzie tam w tym czasie turniej M:tG, ale ta sala jest tak duża, że wszyscy się zmieszczą (przy okazji może podpatrzymy parę organizacyjnych sztuczek Haldira ;) ).
Pisałem też do Fafieja czy im termin odpowiada, ale jeszcze odpowiedzi nie dostałem.

No to elegancko :D Nie dość, że podpatrzymy zawodowców przy pracy, to może jeszcze kogoś uda się zachęcić do grania w Veto!;) Być może dostanę kilka DemoDecków i starszych okazyjek dla zachęcenia nowych graczy (tak obiecał mi opiekun turniejów z ramienia Kuźni Gier)...będzie MOC  8)

Post Merge: [time]Maj 31, 2013, 10:49:44  [/time]
Zgodnie z obietnicą podaję link do forum Veto!, gdzie umieszczona jest informacja dotycząca turnieju w Olsztynie:

http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=6520

Wpisujcie tu proszę frakcję jaką będziecie grali na turnieju
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2013, 11:17:54 wysłana przez pa5tor »
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 01, 2013, 16:11:34 »
Według mnie już najwyższy czas żeby zaplanować kolejny turniej. Ze swojej strony proponuję tym razem  niedzielę 14 lub 21 lipca - w innych dniach może być u mnie ciężko. Dobrze by było ściągnąć jeszcze kogoś z poza Olsztyna, ewentualnie zorganizować nowych graczy, którym byśmy udostępnili swoje karty żeby bylo minimum 6 uczestników.
@pa5tor: Daj znać jak widzisz te terminy i czy udało by Ci się ściągnąć Maćka z Torunia, lub wkręcić kogoś nowego np. Norberta (Uwaga: w jednym z tych terminów może być turniej WFB wówczas Norbert pewnie by się nie dał namówić na Veto!)

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 01, 2013, 19:37:24 »
Pomysł iście zacny z kolejnym turniejem  ;) wzmocnieni nowymi kartami po ostatnim turnieju może być ciekawiej :D
Jeżeli chodzi o termin to mi pasuje 21 lipiec...jedną talię również mogę pożyczyć (mam Wiśnie).
Turniej w WFB z tego co wiem ma być 14 lipca, więc jak tylko spotkam się z Norbertem to zapytam się go czy pisze się na turniej Veto!
Teraz ja czekam na Wasze opinie dotyczące nowego turnieju i terminu ;)
Jak tylko będę wiedzieć co i jak to zamieszczę odpowiednią informację na forum Veto!
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 02, 2013, 10:27:42 »
A może właśnie zamieścili byśmy tam taką informację od razu - są wakacje, Olsztyn to atrakcyjna lokalizacja może ktoś by się skusił mając informację z dużym wyprzedzeniem...

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 02, 2013, 22:46:48 »
zamieszczę taką informacje do końca tygodnia i zobaczymy czy ktoś się zgłosi...teraz z turniejami Veto! myślę, że już będzie z górki :D

Post Merge: Lipca 03, 2013, 10:24:10  
podstawowe informacje dotyczące planowanego turnieju w lipcu w Olsztynie:

http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=135&t=6520&p=128286#p128286
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2013, 10:24:10 wysłana przez pa5tor »
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 03, 2013, 11:56:50 »
Mam pytanko: Czy to niewinny błąd, że pierwszą datę ustawiłeś na 20.07 a nie na 21.07, czy Turniej musi być w sobotę?
Jeśli tak to mogę mieć problemy z obecnością... Z salą też może się coś skomplikować, bo wtedy tylko kanciapa na Słonecznym Stoku wchodziła by w grę - oczywiście, gdyby nie wykorzystywały by jej inne agendy i byłoby komu otworzyć...
28 lipca też bym pewnie odpadał (trzeciego z rzędu weekendu w Olsztynie już mi Żona nie daruje) - z salą podobnie...

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 03, 2013, 12:03:04 »
błąd...źle spojrzałem, zaraz poprawię   8)
drugą datę podałem tylko tak, żeby każdy się ustosunkował jak mu pasuje i wtedy myślę, że podalibyśmy konkretny dzień
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 19, 2013, 09:51:20 »
Informacja dla wszystkich, którzy by chcieli rozpocząć przygodę z Veto!:
W sobotę 31 sierpnia planujemy rozegrać turniej oparty na samych starterach nowego sezonu "Czarty i Upiory", który wychodzi tydzień wcześniej. To doskonała okazja, żeby rozpocząć grę, ponieważ nie będzie się liczyło to, kto uzbierał bardziej wartościowe karty w ciągu ostatnich miesięcy i jaką sobie talię ułożył, gdyż wszystkie startery są już kompletne i dość dobrze zbalansowane - zatem wszyscy będą mieli równe szanse.
Nauka gry w Veto! powinna zająć nie więcej niż jedną godzinę.

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 30, 2013, 13:35:08 »
Jutro turniej - gratka dla początkujących - dla pierwszego chętnego nowicjusza starter by się znalazł - wystarczy przyjść i zagrać. W nagrodę można dostać cenną kartę okazyjną. Więcej szczegółów tutaj.
Zapraszamy!

Offline Krystus

  • Goblin
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 30, 2013, 13:54:10 »
O której się zbieracie? Może wpadnę popatrzeć  ;)

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 30, 2013, 14:44:12 »
zaczynamy jutro o 10.00 w sali na Heweliusza.
zapraszamy  ;)
RedTube standing by...

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 13, 2014, 09:47:42 »
zbliża się nowy dodatek...proponuję rozegrać turniej premierowy i dodatkowo dla osób, które chciałyby zobaczyć na czym ta gra polega mogę/możemy zorganizować szybką naukę gry
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 15, 2014, 22:50:59 »
Dla osób początkujących to jest doskonały format, bo na tego typu turniejach nie liczy się to, kto jakie karty uzbierał w ciągu kilku ostatnich miesięcy i ile wydał na swoją talię - liczy się jedynie inteligencja.
Ja również serdecznie zapraszam nowicjuszy. Termin turnieju - prawdopodobnie pierwsze dni marca. Niedługo podamy konkretną datę.
Chętni do nauki zasad VETO proszeni są o kontakt.

Offline pa5tor

  • Bohater
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 26, 2014, 12:52:22 »
informacyjnie odnośnie turnieju premierowego Danse Macabre:

Miejsce: Olsztyn, ul. Heweliusza 14, Sala nr 14
Termin: 02.03.2014; godz. 13.00
Format: Wybraniecki draft
Sezon: turniej premierowy; Czarty i Upiory
Organizator/Sędzia: Marcin "Pa5tor" Cieślak
Nagrody: dla każdego uczestnika okazyjna karta "Danse Macabre"

Zapraszamy wszystkich chętnych do grania jak i nauki w tę najstarszą jak i najlepszą grę karcianą w historii...nie tylko Polski  ;D
Dla osób chcących wziąć udział w turnieju: wpisowe będzie wynosiło ok.58 zł (im więcej graczy tym wpisowe będzie mniejsze); całość kwoty przeznaczona jest na karty, które po turnieju posłużą jako nagrody
RedTube standing by...

Offline korek

  • Big Bad Boss
  • Paladyn
  • Wiadomości: 748
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: VETO - Plany turniejowe
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 15, 2014, 14:27:06 »
Z tego co wiem w lipcu ciężko z dogodnym terminem na turniej, więc może w sierpniu się uda. Proponuję zorganizować turniej w niedzielę 10 sierpnia 2014r.
Tego dnia w sali przy ul. Heweliusza 14 będzie także drużynowy turniej WFB.